Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Nadační fond Veolia slavnostně předal MiNiGRANTY
Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia a generální ředitel společnosti Petr Mrkos při setkání s dobrovolníky. Foto: archiv

Nadační fond Veolia slavnostně předal MiNiGRANTY

Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia opět rozdělovaly finanční prostředky v rámci 16. ročníku MiNiGRANTŮ. V letošním ročníku získalo 30 zaměstnanců PVK na své projekty částku 850 tisíc korun. Čtrnáct kolegů ze společnosti Česká voda – Memsep pak obdrželo 480 tisíc korun.

„Jako každý rok mi nezbývá než smeknout klobouk. Každý z nás řeší své pracovní či osobní problémy. A je skvělé, že se mezi námi najdou kolegové, kteří svůj volný čas věnují potřebným. Jedním slovem, děkuji,“ zdůraznil generální ředitel společnosti Petr Mrkos při setkání s dobrovolníky.

Finanční prostředky zamíří na podporu pěstounské péče, vozíčkářům, pro centrum handicapovaných lyžařů, na letní sportovní tábor, na linku bezpečí pro zrakově a sluchově postižené či na vybavení ložnice pro chráněné bydlení. Pozadu nezůstaly ani projekty týkající se životního prostředí například pro centrum biodiverzity Bukovec nebo na dřevěné mokřadní lávky. Finance putují také na zpívání v každém věku.

MiNiGRANTY – tento unikátní program – mají za cíl motivovat zaměstnance rozvíjet projekty orientované na sociální oblast, volnočasové a výchovné aktivity, podporovat komunitní život, sport, kulturu či ochranu životního prostředí.

„V letošním 16. ročníku nás naši kolegové přesvědčili, že dobrovolnictví je stále živé téma jejich volnočasových aktivit. Čísla mluví za vše. Bylo podáno o 72 žádostí více než v loňském roce a schváleno o 34 projektů více než v roce 2022,“ řekla Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia.

„Zaměstnanci skupiny Veolia mohou požádat o příspěvek ve výší až 50 tisíc korun, a je jedno, jak bude projekt zaměřen. Chceme, aby peníze byly použity na veřejně prospěšnou činnost. Z 51 žádostí od zaměstnanců PVK, které dorazily, jich uspělo 30 a z nich je 21 sociálně zaměřených. Je vidět, že zaměstnanci PVK jsou hodně orientováni na znevýhodněné skupiny obyvatel,“ dodala Vendula Valentová.

Po slavnostním rozdání MiNiGRANTŮ vyhlásil nadační fond soutěž na facebookové stránce. „Soutěž pořádáme letos již popáté, a je to další způsob, jak dát o MiNiGRATECH vědět ještě širší veřejnosti. Může se stát, že se o MiNiGRANTECH dozví potencionální příjemce podpory a třeba zná někoho z PVK, kdo by mu pomohl MiNiGRANT získat," doplnila Vendula Valentová.

MiNiGRANT získal i kočičí útulek v nemocnici
„Schválený projekt je kolegyně z PVK, která se setkala s útulkem v nemocnici a jako milovnice koček chtěla tuto aktivitu podpořit. Nás v nadačním fondu oslovilo to, že to není jenom podpora koček, ale protože je to v areálu Psychiatrické léčebny v Bohnicích, tak kočičky slouží i jako terapie pro pacienty. Kontakt se zvířaty jako terapie je dnes již běžný, v této nemocnici jsou k tomu využívány kočičky a zároveň je o ně postaráno,“ řekla na závěr ředitelka Nadačního fondu Veolia.

„Každý den mě doma vítá vrněním kocour Leon. Sama mohu potvrdit, jak jeho přítomnost zbavuje stresu. Chtěla bych touto cestou dopřát to samé pacientům Psychiatrické léčebny v Bohnicích, kterým „felinoterapie“ může pomoci v léčbě depresí, aktivaci citových vazeb a návratu do normálního života za „plotem“. Tento nevšední útulek pomáhá nejen zvířatům, ale prostřednictvím jejich kožíšků také lidem,“ uvedla k projektu příjemkyně MiNiGRANTU Zuzana Šepsová.

Nadační fond Veolia v rámci celé skupiny Veolia letos přispěl na 178 projektů částkou 5 811 200 korun. Za 16 let existence programu MiNiGRANTY věnoval fond na projekty téměř 55 miliónů korun.


Autor: Hla

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

Včera v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Zvony paměti pro Františku Zemínovou

Včera ve 12:38

Probouzení dějinné paměti a zvyšování povědomí o zločinech spáchaných totalitními režimy ve 20. století je smyslem projektu Zvony paměti.

Zámek Veleslavín i jeho park se otevřou veřejnosti

Včera v 11:43

V rámci Dne architektury si lidé mají možnost v sobotu a neděli 30. září a 1. října prohlédnout i zámek Veleslavín na Praze 6. Dny architektury jsou v posledních letech prakticky jedinou příležitostí, kdy lze park i zámek navštívit.

Haló ven!

Včera v 10:10

Spolek za Veselejší Střížkov zve na akci Haló ven kterou spolupořádá s radnicí Prahy 9. Akce proběhne 21. října od 16 hodin na Střížkově.

Břevnovské posvícení 2023

Včera v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Tajemství Noci vědců bude ČVUT odhalovat na několika místech v Praze

Včera v 07:34 | Aktualizováno v 11:34

Na dalším ročníku oblíbené vědecko-popularizační akce Noc vědců představí ČVUT v Praze coby jeden ze spolupořadatelů opravdové taje vědy. Noci vědců se zúčastní sedm z osmi fakult univerzity, k tomu Ústřední knihovna ČVUT, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, třešničkou na dortu...

Návštěvníci Vinobraní na Grébovce přispěli Dvojce srdcem částkou 12 778 korun

25. září 2023 ve 22:01

Během sobotního Vinobraní na Grébovce  přispěli návštěvníci do kasičky nadačního fondu Dvojka srdcem částkou 12 778 korun. „Díky tomu můžeme pomoci dalším obyvatelům Praha 2, kteří naši pomoc potřebují,“ poděkoval fond na svém facebookovém profilu.

Vinobraní na náplavce 2023

25. září 2023 v 08:55

Oslava babího léta, vína a pohody na Rašínově nábřeží. Projděte vinnou stezkou přímo na náplavce v pátek 29. a v sobotu 30. září.

Praha 1: Odkaz Karla Gotta připomene videomapping na Rudolfinu

25. září 2023 v 07:09

V úterý 3. října proběhne premiéra videomappingu s názvem Odkaz Karla Gotta.

Praha 6: Setkání k zeleni na Hanspaulce

24. září 2023 ve 12:32

Radnice Prahy 6 zve k procházce v centrální části Hanspaulky a následné diskuzi na téma péče o zeleň.

Další články
Nahoru