Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nadační fond Veolia slavnostně předal MiNiGRANTY
Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia a generální ředitel společnosti Petr Mrkos při setkání s dobrovolníky. Foto: archiv

Nadační fond Veolia slavnostně předal MiNiGRANTY

Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia opět rozdělovaly finanční prostředky v rámci 16. ročníku MiNiGRANTŮ. V letošním ročníku získalo 30 zaměstnanců PVK na své projekty částku 850 tisíc korun. Čtrnáct kolegů ze společnosti Česká voda – Memsep pak obdrželo 480 tisíc korun.

„Jako každý rok mi nezbývá než smeknout klobouk. Každý z nás řeší své pracovní či osobní problémy. A je skvělé, že se mezi námi najdou kolegové, kteří svůj volný čas věnují potřebným. Jedním slovem, děkuji,“ zdůraznil generální ředitel společnosti Petr Mrkos při setkání s dobrovolníky.

Finanční prostředky zamíří na podporu pěstounské péče, vozíčkářům, pro centrum handicapovaných lyžařů, na letní sportovní tábor, na linku bezpečí pro zrakově a sluchově postižené či na vybavení ložnice pro chráněné bydlení. Pozadu nezůstaly ani projekty týkající se životního prostředí například pro centrum biodiverzity Bukovec nebo na dřevěné mokřadní lávky. Finance putují také na zpívání v každém věku.

MiNiGRANTY – tento unikátní program – mají za cíl motivovat zaměstnance rozvíjet projekty orientované na sociální oblast, volnočasové a výchovné aktivity, podporovat komunitní život, sport, kulturu či ochranu životního prostředí.

„V letošním 16. ročníku nás naši kolegové přesvědčili, že dobrovolnictví je stále živé téma jejich volnočasových aktivit. Čísla mluví za vše. Bylo podáno o 72 žádostí více než v loňském roce a schváleno o 34 projektů více než v roce 2022,“ řekla Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia.

„Zaměstnanci skupiny Veolia mohou požádat o příspěvek ve výší až 50 tisíc korun, a je jedno, jak bude projekt zaměřen. Chceme, aby peníze byly použity na veřejně prospěšnou činnost. Z 51 žádostí od zaměstnanců PVK, které dorazily, jich uspělo 30 a z nich je 21 sociálně zaměřených. Je vidět, že zaměstnanci PVK jsou hodně orientováni na znevýhodněné skupiny obyvatel,“ dodala Vendula Valentová.

Po slavnostním rozdání MiNiGRANTŮ vyhlásil nadační fond soutěž na facebookové stránce. „Soutěž pořádáme letos již popáté, a je to další způsob, jak dát o MiNiGRATECH vědět ještě širší veřejnosti. Může se stát, že se o MiNiGRANTECH dozví potencionální příjemce podpory a třeba zná někoho z PVK, kdo by mu pomohl MiNiGRANT získat," doplnila Vendula Valentová.

MiNiGRANT získal i kočičí útulek v nemocnici
„Schválený projekt je kolegyně z PVK, která se setkala s útulkem v nemocnici a jako milovnice koček chtěla tuto aktivitu podpořit. Nás v nadačním fondu oslovilo to, že to není jenom podpora koček, ale protože je to v areálu Psychiatrické léčebny v Bohnicích, tak kočičky slouží i jako terapie pro pacienty. Kontakt se zvířaty jako terapie je dnes již běžný, v této nemocnici jsou k tomu využívány kočičky a zároveň je o ně postaráno,“ řekla na závěr ředitelka Nadačního fondu Veolia.

„Každý den mě doma vítá vrněním kocour Leon. Sama mohu potvrdit, jak jeho přítomnost zbavuje stresu. Chtěla bych touto cestou dopřát to samé pacientům Psychiatrické léčebny v Bohnicích, kterým „felinoterapie“ může pomoci v léčbě depresí, aktivaci citových vazeb a návratu do normálního života za „plotem“. Tento nevšední útulek pomáhá nejen zvířatům, ale prostřednictvím jejich kožíšků také lidem,“ uvedla k projektu příjemkyně MiNiGRANTU Zuzana Šepsová.

Nadační fond Veolia v rámci celé skupiny Veolia letos přispěl na 178 projektů částkou 5 811 200 korun. Za 16 let existence programu MiNiGRANTY věnoval fond na projekty téměř 55 miliónů korun.


Autor: Hla

Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

Dnes ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

Dnes v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

MINT Market léto

Dnes v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Třicet let Prahy 15: Výstava končí příští týden

Včera v 19:26

Už jen do 20. června je k vidění výstava v parku v Holoubkovské ulici k 30. výročí patnácté městské části.

PesFest 2024 v parku Na Pankráci

Včera v 11:22

Jedenáctý ročník festivalu pro psa a jeho rodinu PesFest v neděli 16. června v parku Na Pankráci v Praze 4

ZŠ Křimická přijme zaměstnance

Včera v 09:24

Základní škola Křimická v Horních Měcholupech nabízí místo paní učitelce nebo panu učiteli 1. stupně. Nabízí možnost ubytování a třídnický příplatek 3 000 korun. Informovala o tom Praha 15 na svém facebookovém profilu. „Těšíme se také na asistenty/ky pedagoga,“ uvedla. Více informací lze získat na...

Cyklojízda s průvodcem Prahy 10: Záběhlice

Včera v 08:17

V úterý 18. června od 18 hodin objedete zajímavá místa Zahradního města a přilehlého okolí Vršovic. Na trase je 10 zastavení s krátkým výkladem. Maximální délka trasy 10 km, dle domluvy s účastníky akce.

Zahradnictví Ďáblice slaví 100 let

Včera v 07:20

V letošním roce slaví Zahradnictví Ďáblice 100 let od svého založení a v průběhu celého roku pořádá různé akce, při kterých zve i do jeho zázemí a arboreta.

Festival jak víno v Praze 3

Včera v 07:19

Farmářský trh na Jiřáku se v sobotu 15. června od 10 hodin podruhé promění na trh vína, pozvaní jsou vinaři z Francie, Gruzie, Portugalska, Itálie, ale i z Mělníka a stálice z jižní Moravy jako vinařství Volařík a další.

Nahlédněte do útrob muzea i po setmění. Muzejní noc v Národním zemědělském muzeu

Včera v 07:01

Co vše ukrývá muzeum? Jak to vypadá v muzejním podzemí a jaký je pohled na Prahu ze střechy při západu slunce? To za běžného dne nepoznáte. V rámci Pražské muzejní noci to ale možné bude – Národní zemědělské muzeum pro návštěvníky připravilo noční ponor do hlubin i historie muzea, komentovanou...

Komentovaná prohlídka výstavy o Františku Pláničkovi

10. června 2024 ve 12:16

Autorská komentovaná prohlídka výstavy o brankářské legendě Františku Pláničkovi, který žil v nedaleké ulici Sasankova se koná 25. června v 17:30. Výstavou vás provede spoluautor výstavy Vladimír Zápotocký.

Devětkrát s devítkou: Art kvartet

10. června 2024 v 11:51

Čtvrtý koncert z cyklu koncertů Prahy 9 se koná 12. června. V Parku Přátelství na Proseku uslyšíte Art kvartet.

Další články
Nahoru