Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Občanská sdružení

Nadační fond Veolia slaví letos dvacet let své existence

Již dvacet let se Nadační fond Veolia věnuje veřejně prospěšným projektům. Za dobu své existence na ně věnoval více než 250 milionů korun, a nejen finančně podpořil na 3 500 projektů.

„Na nadační fond jsme velmi hrdí. Od roku 2003, kdy jsme ho založili, jsme pomohli mnoha prospěšným projektům a iniciativám. V posledních letech se zaměřujeme na čtyři oblasti, kterými jsou dobrovolnictví našich zaměstnanců, vytváření pracovních míst, zlepšování podmínek pro kvalitní život seniorů a v neposlední řadě obnovování mokřadů,” uvedla Eva Kučerová, ředitelka komunikace skupiny Veolia a místopředsedkyně správní rady nadačního fondu.

„Rád bych rád vyzdvihl program STARTér, který pomáhá s uplatněním na trhu práce lidem v Moravskoslezském, Olomouckém a Středočeském kraji. I díky našemu nadačnímu fondu vzniklo přes 2 600 pracovních míst, z toho asi 370 pro osoby se zdravotním postižením,” navazuje Reda Rahma, ředitel skupiny Veolia Energie a člen správní rady nadačního fondu.

Oslavy kulatého výročí provázejí nadační fond celým rokem. Na jaře se v Praze uskutečnilo neformální pracovní setkání s partnery, kolegy a podporovateli. Během léta vzniklo nové video rekapitulující činnost organizace v čase.

Poslední týdny se už nadační tým připravuje na zimní čas, kdy lidé s oblibou pořizují dárky v charitativním e-shopu, čímž podporují obnovu a ochranu dalších mokřadů u nás. Letošní výjimečný rok Nadačního fondu Veolia zakončí dvě kulturní akce, jedna hudební v Praze a druhá divadelní v Ostravě.

Pilířem nadačního fondu jsou aktuálně tyto programy: MiNiGRANTY, STARTér, Vraťme vodu přírodě a Stále s úsměvem.

MiNiGRANTY podporují volnočasové dobrovolnictví zaměstnanců skupiny Veolia. Všichni zaměstnanci mají možnost získat každý rok pro projekt nebo organizaci, kde angažují jako dobrovolníci, finanční příspěvek do výše 50 tis. korun.

STARTér – Věř si a podnikej! pomáhá na svět dobrým nápadům. V tomto programu podporujeme malé a drobné podnikatele, tradiční řemesla, sociálně prospěšné projekty a alternativní vzdělávání v Moravskoslezském, Olomouckém a Středočeském kraji.

Na seniory je zaměřen program Stále s úsměvem – Aktivně po celý život. Jeho cílem je zlepšování kvality a dostupnosti služeb pro seniory. Skrze své partnery nabízíme seniorům skupinové vzdělávání v práci s informačními technologiemi a podporujeme odborné vzdělávání profesí pečujících o seniory v domácím prostředí i pobytových zařízeních.  

Vraťme vodu přírodě podporuje obnovu mokřadů a obecně zadržení vody v krajině. Nadační fond Veolia se připojil k Českému svazu ochránců přírody, který vyhledává cenné přírodní lokality, vykupuje je, obnovuje a pomáhá tak zachovat pro další generace. S vykupováním mokřadů pomůže každý, kdo přispěje na konto veřejné sbírky projektu, nebo zakoupí některý z dárků v nadačním e-shopu.


Autor: Alo

Praha 6: Navštivte Vánoční Bazááár

7. prosince 2023 ve 14:29

Devátý ročník Vánočního Bazáááru s kulturním programem pro celé rodiny, který bude spojený s prodejem předmětů z charitativní sbírky, se koná v pátek a sobotu 8. a 9. prosince

Program Adopce na dálku Arcidiecézní charity Praha změnil životy 36 tisícům chudých dětí

6. prosince 2023 v 10:25

Program Adopce na dálku, který organizuje Arcidiecézní charita Praha, je nejdéle fungujícím českým rozvojovým projektem v zahraničí. Od roku 1993 pomohl více než 36 tisícům nejchudších dětem. Díky českým dárcům získaly vzdělání a s ním šanci na lepší...

Praha 6: Drobné dárky nakoupíte na radnici

6. prosince 2023 v 07:29

Pokud chcete podarovat blízké drobností a k tomu udělat ještě dobrý skutek, můžete nakoupit dárečky na radnici.

Podpora drobným živnostníkům a nová pracovní místa

26. listopadu 2023 v 08:58

Nadační fond Veolia v listopadu v rámci programu STARTér, Věr si a podnikej! pomohl v začátcích podnikání 15 drobným živnostníkům, kteří vytvořili 21 nových pracovních míst. Schválené projekty z Moravskoslezského a Olomouckého kraje si rozdělily celkem více než...

Dejme dětem šanci na Slunečním náměstí

25. listopadu 2023 v 08:53

Na radnici Prahy 13 si ve středu 29. listopadu můžete koupit teplý nápoj neboněkterý z reklamních předmětů a tím pomoci dětem.

Charitativní sbírka pro potřebné se v Praze 9 otevře za tři dny

20. listopadu 2023 v 11:15

Ve čtvrtek ráno se opět otevřou brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Již od 8 hodin odstartuje charitativní sbírka pro potřebné. Vybírat se budou trvanlivé potraviny a hygienické potřeby, které následně poputují potřebným klientům sociálního odboru Devítky a klientům...

Klienti Pohody pomáhají nadačnímu fondu

20. listopadu 2023 v 09:45

Pohoda, nezisková organizace, už 25 let umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením v maximální možné míře prožívat dospělost a přijímat odpovědnost za svá rozhodnutí. Posledních dvanáct let spolupracuje s Nadačním fondem Veolia, který díky ní a jejím klientům denního stacionáře zvládá balení a...

Úspěšná sbírka potravin v Nových Butovicích

16. listopadu 2023 v 09:47

Celkem 2002 kg potravin a drogerie se díky štědrým dárcům a nadšeným dobrovolníkům vybralo během sobotní Sbírky potravin v Kauflandu v Nových Butovicích.

Benefiční koncert Jaroslava Svěceného pro Nadační fond Umění doprovázet

15. listopadu 2023 v 07:50

Houslista Jaroslav Svěcený zahraje za doprovodu akordeonistky Markéty Laštovičkové pro Nadační fond Umění doprovázet, který již sedmnáct let podporuje české hospice. 

Krabice od bot: Sbírka vánočních dárků pro děti ohrožené chudobou

14. listopadu 2023 v 11:31

Už 13. ročník sbírky vánočních dárků pro děti Krabice od bot otevřela Diakonie ČCE v pondělí 13. listopadu zveřejněním sběrných míst na webu krabiceodbot.cz. Týden na to, od 20. listopadu do 5. prosince, pak budou dárci přinášet slavnostně zabalené krabice s dárky do sběrných...

Benefiční koncert pro Motýlek

10. listopadu 2023 v 11:06

Ve středu 6. prosince se koná v Kulturním domě Kyje v Praze 14 Benefiční koncert pro Motýlek.

Okamžik podporuje jednotlivce se zrakovým postižením, pomáhá i rodičům

31. října 2023 v 11:21

Cílem neziskové organizace Okamžik je podporovat jednotlivce se zrakovým postižením a umožnit jim vést plnohodnotný a nezávislý život. Zároveň podporuje kontakty s lidmi bez postižení prostřednictvím dvou sociálních služeb, vzdělávacích aktivit a kulturních aktivit. Jádrem jejich úsilí je...

Na radnici vystavují nevidomí umělci z Nadace Artevide

25. října 2023 v 08:31

V sedmém patře radnice Prahy 1 ve Vodičkově ulici byla zahájena výstava uměleckých děl Nadace Artevide. Nadace Artevide pracuje s nevidomými dětmi a dospělými od roku 2007 pod vedením akademického malíře Dina Čeča.

Další články
Nahoru