Dnes Neděle - mlha 9°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nadační fond Veolia podpořil vznik nových pracovních míst
Alternativní předškolní i školní vzdělávání tvoří velkou část podpořených projektů. Foto: NF Veolia

Nadační fond Veolia podpořil vznik nových pracovních míst

V rámci nejstaršího grantového programu Nadačního fondu Veolia STARTér, Věř si a podnikej! byla v úterý 22. listopadu v Olomouci schválena podpora pro 26 projektů. Díky tomu nově získá práci neuvěřitelných 38 osob a dalších 21 pracovních míst se podaří udržet. Mezi schválené projekty byla rozdělena částka 2 295 000 korun. 

Nadační fond Veolia pomáhá v Moravskoslezském, Olomouckém a nově i Středočeském kraji v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a také společensky prospěšným projektům.

Největším letošním projektem se stal právě v listopadu podpořený projekt obecně prospěšné společnosti Medela-péče o seniory. Nadační fond Veolia byl již v počátcích podnikání této společnosti a otevření prvního Domova se zvláštním režimem v Ostravici. Zájem o služby domova mnohonásobně převyšoval jeho kapacitu. I proto jsme velmi rádi, že se společnosti Medela podařilo najít a zrekonstruovat nové prostory a otevřít zcela nový domov ve Frýdlantu nad Ostravicí. S hrdostí tak můžeme říct, že Nadační fond Veolia nejenže podpořil 10 nových pracovních míst, ale také přispěl k vybudování nového místa pro osoby chronicky duševně nemocné, které zde budou moci důstojně prožít své stáří.

S vybudováním nového domova se zvláštním režimem ve Frýdlantu nad Ostravicí úzce souvisí i další podpořený projekt, a to projekt společnosti NIDAVELER, která bude pro domov zajišťovat podpůrné služby jako praní prádla a úklid. Nově tak vznikne 6 nových pracovních míst.

Alternativní předškolní i školní vzdělávání tvoří velkou část projektů podpořených v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! Nejinak tomu bylo i na listopadovém zasedání. A jaká zařízení to byla? Lesní klub Pecka ve Frýdlantu nad Ostravicí, Lesní klub Jasánek v Krásné, Dětská skupina Waldík v Ostravě, Lesní mateřská Duhovka ve Vlčicích u Jeseníku a Lesní mateřská a základní škola Sofisa v Olomouci. Dohromady zde vznikne 15 nových pracovních míst a nespočet dětské radosti.

Nadační fond Veolia myslí i na stávající pracovní místa podnikatelů podpořených v nedávné době v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej!, jejichž podnikání bylo významně ovlivněno současnou energetickou krizí či jinou mimořádnou událostí. V rámci mimořádné výzvy bylo podpořeno 13 projektů a pevně věříme, že i díky naší podpoře se podaří zachovat 21 stávajících pracovních míst.

Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2609 nových pracovních míst částkou téměř 124 mil. korun.Autor: Cen

Společnost Pražské služby existuje už třicet let

18. února 2024 ve 21:08

Pražské služby slaví v letošním roce 30 let od založení. V hlavním městě je součástí svozu směsného i tříděného odpadu, údržby ulic i parků. Společnost nadále plánuje posilovat své postavení na trhu, snižovat negativní dopady na životní prostředí, edukovat veřejnost a zároveň pomáhat v předcházení...

Londýn je v kvalitě 5G připojení nejhorší metropolí Evropy, konstatuje studie

16. února 2024 ve 20:42

Londýn patří z hlediska kvality 5G připojení mezi nejhorší evropské metropole. Tak zní závěr šetření společnosti MedUX, která analyzovala celkovou uživatelskou zkušenost s pevnými a mobilními sítěmi v deseti velkých městech Evropy. Hlavní město Spojeného království propadlo hlavně proto, že je...

Kooperativa využívá řešení od Resistant AI

11. února 2024 v 17:41

Pojišťovna Kooperativa, druhá největší pojišťovna na českém trhu, zahájila spolupráci se společností Resistant AI, specialistou na prevenci finanční kriminality využívající umělou inteligenci a strojové učení. Kooperativa využívá technologii Document Forensics, k ověřování dokumentů předložených...

Tobias Sonndorfer jmenován místopředsedou představenstva VIG Re

7. února 2024 ve 14:41

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, s potěšením oznamuje, že Tobias Sonndorfer byl jmenován místopředsedou představenstva s účinností od 1. února 2024. 

Změna výše dotace Nová zelená úsporám

5. února 2024 v 08:58

Od 15. února klesá dotace na fotovoltaiku. Při podpisu smlouvy do 9. února innogy garantuje vyplacení stávající dotace ve výši až 220 000 korun. Společnost o tom informovala na svém webu. 

Další články
Nahoru