Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
ByznysObčanská sdružení

Nadační fond Veolia podpořil dvacet dobrovolnických projektů zaměstnanců PVK

Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia opět rozdělovaly finanční prostředky v rámci 17. ročníku MiNiGRANTŮ. V letošním ročníku získalo dvacet zaměstnanců PVK na své projekty částku 685 tisíc korun.

„Děkuji všem kolegům, kteří ve svém volném čase pomáhají. V této uspěchané době se jedná o obdivuhodný počin. Jsem rád, že jejich činnost prostřednictvím Nadačního fondu Veolia můžeme podpořit,“ zdůraznil generální ředitel společnosti Petr Mrkos. Pro mě osobně je to vždy po roce příjemné setkání, kdy přijdu mezi lidi a vidím je a jejich projekty, dodal. Některé příběhy lidí, kteří potřebují pomoc dojmou a jsem rád, že se zaměstnanci o projekt MINIGRANTů zajímají.

Finanční prostředky zamíří na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže, na různé environmentální projekty, přímou pomoc dětem s handicapem nebo těžkým životním osudem. Peníze ale putují i na podporu včelstev nebo pejsků, kteří byli týráni.

Někteří, jako paní Pavla Bažantová, žádají o grant opakovaně. Letos to byl její sedmnáctý MiNiGRANT a celkem nadační fond přispěl na hostitelskou péči částkou 700 tisíc korun

Nově dostala příspěvek i Základní škola Mohylová v Praze 13. Škola se rozhodla spolu s rodiči vybudovat jedlou zahradu, kde děti vysází rybízy a agrešty, o které budou pečovat.

MiNiGRANTY – tento unikátní program – mají za cíl motivovat zaměstnance rozvíjet projekty orientované na sociální oblast, volnočasové a výchovné aktivity, podporovat komunitní život, sport, kulturu či ochranu životního prostředí.

„Program MiNiGRANTY patří ke klíčovým programům Nadačního fondu Veolia. Jeho základem je spolupráce mezi nadačním fondem, společnostmi skupiny Veolia a jejich zaměstnanci. Jde o příklad společenské odpovědnosti všech zúčastněných,“ řekla Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia.

Nadační fond Veolia v rámci celé skupiny Veolia letos přispěl na 140 projektů částkou 4 782 000 korun. Za 17 let existence programu MiNiGRANTY fond podpořil 2 106 projektů sumou téměř 60 miliónů korun.


Autor: Alo

Zákazníci v Tesco vybírají charitativní projekty, kterým firma věnuje přes 3 miliony korun

22. července 2024 ve 14:05

Ve všech prodejnách Tesco po celém Česku zákazníci vybírají dobročinné projekty, které jsou podle nich nejprospěšnější pro rozvoj komunit. Vítězným organizacím 15. kola grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ Tesco rozdělí 3 150 000 korun. Za celou dobu trvání programu od roku...

UBM dokončila rezidenční projekt Astrid Garden v Praze 7

19. července 2024 v 09:46

Společnost UBM Development Czechia úspěšně zkolaudovala nový rezidenční projekt Astrid Garden v pražských Holešovicích, ve kterém vzniklo 138 bytů a dvě obchodní jednotky.

Certifikáty pomáhají chránit cenné lokality v přírodě

14. července 2024 v 08:26

Mokřady jsou hned po pralesech a korálových útesech největším fondem biodiverzity. Taková unikátní místa skrývá i naše země.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

12. července 2024 v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Přidejte se k Běhu proti násilí, začala registrace

10. července 2024 v 09:20

Případů násilí mezi blízkými lidmi stále přibývá. Často je ale obtížné domácí násilí odhalit a zůstává skryté za zavřenými dveřmi. Aby toto téma nebylo tabu, pořádá Středisko celostátních programů a služeb Diakonie ČCE již šestý ročník „Běhu proti násilí“. Jeho cílem je upozornit širokou veřejnost...

Jiří Jarkovský bude novým členem představenstva Czech Airlines Handling

9. července 2024 v 15:02

Novým členem představenstva odbavovací společnosti Czech Airlines Handling (dceřiná společnost Letiště Praha) bude od prvního srpna Jiří Jarkovský. Jeho hlavním úkolem bude strategické plánování činností společnosti CSAH v kombinaci s nepravidelností provozu. Současný předseda představenstva Tomáš...

Další články
Nahoru