Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nadační fond Veolia: Peníze na výcvik záchranných psů
Foto: Nadační fond Veolia

Nadační fond Veolia: Peníze na výcvik záchranných psů

Nadační fond Veolia v rámci svého programu MiNiGRANTY letos poprvé finančně podpořil projekt a činnost organizace, která se zabývá záchrannými pracemi pomocí speciálně vycvičených psů.

Záchranná brigáda kynologů Moravskoslezského kraje (ZBK MSK) je neziskovou organizací zaměřenou na výcvik a aktivní využití záchranných psů. V rámci své hlavní činnosti provádí vyhledání pohřešovaných osob, dětí a seniorů za pomocí speciálně vycvičených psů, a to v sutinách, ve volných i těžce prostupných terénech, štolách, vodních plochách, případně i na lavinovém poli.

zachranna-brigada-kynologu-2 Spolupracují s Hasičským záchranným sborem ČR, Policií ČR, Vodní záchrannou službou, Czech SAR Teamem a ostatními složkami integrovaného záchranného systému. Kontaktovat je může s prosbou o pomoc při pohřešování blízké osoby jakákoliv soukromá osoba.

Rádi přivítají mezi sebe každého vážného zájemce s jeho čtyřnohým kamarádem, který se chce věnovat záchranné kynologii (více na www.zbkmsk.cz).

Jaký typ nebo plemeno psa je vhodný výcvik záchranných psů
„Na plemeni nezáleží, záchranářský výcvik mohou dělat různá plemena psů včetně kříženců. Je ale dobré, aby psi byli vyrovnaní v povaze, ochotní pracovat s člověkem, dobře motivovaní na práci. Nejsou ideální úplně malí pejsci, ani úplně obří plemena, ale výjimky se určitě najdou,“ říká Radmila Dofková, lékařka a členka brigády kynologů.

Tréninky samotného hledání většinou probíhají 1× týdně, členové jezdí i na týdenní tréninkové kempy po celé ČR i do zahraničí. K tomu ale je třeba se vzdělávat i v poslušnosti a ovladatelnosti psů, psovodi pak musí zvládnout práci s mapou, GPS, slaňování a spoustu dalších dovedností.

V rámci facebookové soutěže Nadační fond Veolia projekt obsadil 2. místo a členové získali další finanční podporu ve výši 20 000 korun. Peníze využijí na zlepšení GPS techniky a na další speciální záchranářské překážky.

zachranna-brigada-kynologu-3


Autor: TZ, red

Praha 5 odkoupí pozemek pro výstavbu školy, smlouvu schválili zastupitelé

5. července 2022 v 16:15

Radnice Prahy 5 naplnila mediační dohodu k projektu Vilapark Klamovka tím, že zastupitelé městské části na svém červnovém jednání schválili smlouvu k odkoupení pozemku od společnosti Vilapark Klamovka pro výstavbu školského zařízení.

Praha 10 pořádá veletrh sociálních a návazných služeb

13. června 2022 v 10:53

Desátý ročník, pětačtyřicet stánků. Taková jsou čísla, která charakterizují letošní veletrh sociálních a návazných služeb na Desítce. Už tradičně se uskuteční před Nákupním centrem Eden, pro informace a rady si občané mohou přijít ve středu 15. června od 11 do...

Pomoc pro děti ze znevýhodněných rodin

8. března 2022 v 10:02

Devět desítek dětí ze sociálně či zdravotně znevýhodněných rodin z Prahy 4 dostalo notebooky, školní pomůcky, a hygienické potřeby, příspěvky na bezplatné obědy či školní družinu, na tábory a kroužky. Dary v celkové hodnotě 505 000 korun rozdělila Nadace Sirius prostřednictvím svého projektu...

Českobratrská církev evangelická a Diakonie společně organizují pomoc pro Ukrajinu

24. února 2022 v 19:44

Českobratrská církev evangelická a Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, vyhlásili sbírku pro obyvatele Ukrajiny zasažené válkou a zároveň připravují bezpečné zázemí a pomoc pro uprchlíky z válečné zóny. 

Vždy je čas na dobrý skutek. Startuje patnáctý ročník programu MiNiGRANTY Veolia

24. února 2022 v 11:24

Nadační fond Veolia i letos podpoří projekty zaměstnanců skupiny Veolia, kteří se ve svém volném čase věnují dobrovolnictví. Během 14 let fungování programu MiNiGRANTY podpořily 1 644 projektů částkou více než 44 milionů. Na jeden projekt může žadatel získat až...

Nová grantová výzva Nadačního fondu Cesta ke vzdělání

18. února 2022 v 11:38

Od čtvrtka 17. února se mohou žadatelé hlásit do nového grantového programu Nadačního fondu Cesta ke vzdělání 2022. Tato v pořadí již čtrnáctá výzva reaguje na přetrvávající pandemii koronaviru a s tím spojená omezení, která neumožňovala účastnit se doprovodných vzdělávacích aktivit, jež nadační...

Vosk na výrobu svíček pro chráněnou dílnu Inspirace

11. února 2022 v 11:41

Chráněná dílna Inspirace obdržela od Prahy 1 velkou krabici plnou vosku, který nasbírali zaměstnanci a návštěvníci radnice. Vosk bude následně využit při výrobě ručně malovaných svíček.

Grantový program STARTér, Věř si a podnikej! pomáhá již 22 let

2. února 2022 v 11:41

Nejstarší grantový program Nadačního fondu Veolia, STARTér, Věř si a podnikej! má za sebou již 22. ročník. Stejně jako celou společnost, i STARTér silně ovlivnila pokračující pandemie Covid-19. Projevilo se to především omezenou možností osobních setkání, ať již při prezentacích programu na...

Další články
Nahoru