Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 23. 1. 2022
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Nadační fond Veolia: Peníze na výcvik záchranných psů
Foto: Nadační fond Veolia

Nadační fond Veolia: Peníze na výcvik záchranných psů

Nadační fond Veolia v rámci svého programu MiNiGRANTY letos poprvé finančně podpořil projekt a činnost organizace, která se zabývá záchrannými pracemi pomocí speciálně vycvičených psů.

Záchranná brigáda kynologů Moravskoslezského kraje (ZBK MSK) je neziskovou organizací zaměřenou na výcvik a aktivní využití záchranných psů. V rámci své hlavní činnosti provádí vyhledání pohřešovaných osob, dětí a seniorů za pomocí speciálně vycvičených psů, a to v sutinách, ve volných i těžce prostupných terénech, štolách, vodních plochách, případně i na lavinovém poli.

zachranna-brigada-kynologu-2 Spolupracují s Hasičským záchranným sborem ČR, Policií ČR, Vodní záchrannou službou, Czech SAR Teamem a ostatními složkami integrovaného záchranného systému. Kontaktovat je může s prosbou o pomoc při pohřešování blízké osoby jakákoliv soukromá osoba.

Rádi přivítají mezi sebe každého vážného zájemce s jeho čtyřnohým kamarádem, který se chce věnovat záchranné kynologii (více na www.zbkmsk.cz).

Jaký typ nebo plemeno psa je vhodný výcvik záchranných psů
„Na plemeni nezáleží, záchranářský výcvik mohou dělat různá plemena psů včetně kříženců. Je ale dobré, aby psi byli vyrovnaní v povaze, ochotní pracovat s člověkem, dobře motivovaní na práci. Nejsou ideální úplně malí pejsci, ani úplně obří plemena, ale výjimky se určitě najdou,“ říká Radmila Dofková, lékařka a členka brigády kynologů.

Tréninky samotného hledání většinou probíhají 1× týdně, členové jezdí i na týdenní tréninkové kempy po celé ČR i do zahraničí. K tomu ale je třeba se vzdělávat i v poslušnosti a ovladatelnosti psů, psovodi pak musí zvládnout práci s mapou, GPS, slaňování a spoustu dalších dovedností.

V rámci facebookové soutěže Nadační fond Veolia projekt obsadil 2. místo a členové získali další finanční podporu ve výši 20 000 korun. Peníze využijí na zlepšení GPS techniky a na další speciální záchranářské překážky.

zachranna-brigada-kynologu-3


Autor: TZ, red

JYSK vybavil nábytkem byty studentů

15. prosince 2021 ve 14:35

Dejme Dětem Šanci (DDŠ) je organizace, která pomáhá dětem a mladým lidem vyrůstajícím v dětských domovech, zvláště na jejich cestě do samostatného života. Zaměřuje se na podporu konkrétního dítěte a pomáhají mu postavit se na vlastní nohy. Organizaci podpořila...

Česko balí krabice a sbírá dárky pro chudé děti

22. listopadu 2021 v 17:24

Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, zahajuje jedenáctý ročník sbírky dárků pro děti ohrožené chudobou. Sbírka dárků v celém Česku začíná 22. listopadu a potrvá do 5. prosince, finanční sbírka Krabice online běží...

Týden rané péče. Slogan kampaně zapůjčila hudební skupina Mirai

29. října 2021 v 10:19

První listopadový týden patří osvětové kampani, jejímž sloganem pro letošní rok je „Slovo NEJDE neexistuje“.

Do Prahy se sjeli investigativní novináři. Achillova Data 2021 byla zahájena

24. října 2021 v 16:24

Nadace Bakala Foundation připravila ve spolupráci s investigace.cz a slovenskou Nadácií Zastavme korupciu pátý ročník projektu Achillova data. Jeho první část proběhla minulý týden v Praze. 

Další články
Nahoru