Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 1°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Nadační fond Veolia: Peníze na výcvik záchranných psů
Foto: Nadační fond Veolia

Nadační fond Veolia: Peníze na výcvik záchranných psů

Nadační fond Veolia v rámci svého programu MiNiGRANTY letos poprvé finančně podpořil projekt a činnost organizace, která se zabývá záchrannými pracemi pomocí speciálně vycvičených psů.

Záchranná brigáda kynologů Moravskoslezského kraje (ZBK MSK) je neziskovou organizací zaměřenou na výcvik a aktivní využití záchranných psů. V rámci své hlavní činnosti provádí vyhledání pohřešovaných osob, dětí a seniorů za pomocí speciálně vycvičených psů, a to v sutinách, ve volných i těžce prostupných terénech, štolách, vodních plochách, případně i na lavinovém poli.

zachranna-brigada-kynologu-2 Spolupracují s Hasičským záchranným sborem ČR, Policií ČR, Vodní záchrannou službou, Czech SAR Teamem a ostatními složkami integrovaného záchranného systému. Kontaktovat je může s prosbou o pomoc při pohřešování blízké osoby jakákoliv soukromá osoba.

Rádi přivítají mezi sebe každého vážného zájemce s jeho čtyřnohým kamarádem, který se chce věnovat záchranné kynologii (více na www.zbkmsk.cz).

Jaký typ nebo plemeno psa je vhodný výcvik záchranných psů
„Na plemeni nezáleží, záchranářský výcvik mohou dělat různá plemena psů včetně kříženců. Je ale dobré, aby psi byli vyrovnaní v povaze, ochotní pracovat s člověkem, dobře motivovaní na práci. Nejsou ideální úplně malí pejsci, ani úplně obří plemena, ale výjimky se určitě najdou,“ říká Radmila Dofková, lékařka a členka brigády kynologů.

Tréninky samotného hledání většinou probíhají 1× týdně, členové jezdí i na týdenní tréninkové kempy po celé ČR i do zahraničí. K tomu ale je třeba se vzdělávat i v poslušnosti a ovladatelnosti psů, psovodi pak musí zvládnout práci s mapou, GPS, slaňování a spoustu dalších dovedností.

V rámci facebookové soutěže Nadační fond Veolia projekt obsadil 2. místo a členové získali další finanční podporu ve výši 20 000 korun. Peníze využijí na zlepšení GPS techniky a na další speciální záchranářské překážky.

zachranna-brigada-kynologu-3


Autor: TZ, red

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Podpora nadačního fondu pro Zlatý oříšek

25. ledna 2023 ve 12:54

Zlatý oříšek v letošním roce oslaví čtvrtstoletí své existence. Od prvního ročníku, který proběhl v roce 1998 se organizátorům podařilo v České republice ocenit a motivovat více jak tři tisíce talentovaných dětí, dvojic či dětských kolektivů ve věku od 6 do 14 let. Každoročně pak Zlatý oříšek...

Dvojka srdcem slaví páté narozeniny

24. ledna 2023 ve 13:17

Nadační fond městské části Praha 2 Dvojka srdcem slaví pět let od svého založení. Za dobu své existence nadace pomohla potřebným ve více než 130 případech a věnovala jim příspěvky za více než 1,1 milionu korun.  Zprostředkování rychlé a adresné pomoci bez zbytečné administrativy se osvědčilo...

Co nenosím, to pomůže! Novoroční sbírka oblečení

17. ledna 2023 v 11:06

Máte doma oblečení nebo doplňky, které už nenosíte nebo nepotřebujete? Přineste je do Green Table do novoroční sbírky oblečení Nadačního fondu Veolia a pomozte potřebným.

Praha 2: Benefiční koncert Nadačního fondu Dvojka srdcem

4. ledna 2023 v 16:27

Nadační fond Dvojka srdcem propojuje obyvatele Prahy 2, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí již pět let.

Dobrý skutek ke světovému Dni štědrosti

21. listopadu 2022 v 08:55

Nadační fond Veolia se připojil ke světovému dni štědrosti a dobrých skutků a stal se součástí Giving Tuesday Česko.

Darujte staré běžecké boty na dobrou věc a získejte nové se slevou

3. listopadu 2022 v 07:49

Listopadová akce Staré za nové podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Dobrý skutek je v tomto případě příjemnější i tím, že darováním získáte i něco pro sebe. Když v období od 1. listopadu do 1. prosince odevzdáte své staré sportovní boty, tak získáte nové s 42%...

Dvojka srdcem pomáhá rodinám

2. listopadu 2022 v 09:27

Nadační fond Dvojka srdcem pomohl celkem 28 rodičům a rodinám z Dvojky na zaplacení školních potřeb či volnočasových kroužků jejich dětí.

Další články
Nahoru