Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Občanská sdružení

Nadační fond Šestý smysl rozdával radost dětem

Sociální odbor Prahy 6 se obrátil na Nadační fond Šestý smysl s prosbou pomoci. Týkala se zakoupení mobilních telefonů a notebooku pro 2 děti.

Michalka (15 let) a David (14 let) vyrůstají v pěstounské rodině hodných a obětavých pěstounů. Obě děti mají Downův syndrom a byly po porodu odložené a jejich pokrevní rodiče o ně nechtěli pečovat. Dětí se tak ujala pěstounská rodina, která ke svým 3 malým dětem (v té době 4,6 a 8 let) přijala postupně ještě Davida (v roce 2008, kdy mu byl pouhý 1 rok) a následně Míšu (v té době 3 letou).

Rodičům-pěstounům patří velké díky za to, že Míšu i Davida začlenili do své velké rodiny a věnovali se jim tak intenzivně a s veškerou péčí, že obě děti jsou v současné době v zásadě soběstačné, navštěvují speciální školu, zapojují se do běžného života, čtou, počítají, hrají na klavír a umí dobře ovládat i výpočetní techniku.

V době distanční výuky však rodina neměla dostatek počítačů, a proto jim fond předal notebook a každému mobilní telefon, aby po znovuotevření škol mohly děti samostatně jezdit do školy a rodiče- pěstouni je mohli kontrolovat telefonicky, zda v pořádku dojeli.

Nadační fond Šestý smysl byl zřízen za účelem podpory dlouhodobého rozvoje Prahy 6 a jejích občanů, a to zejména podpory v sociální oblasti a v oblasti kultury, vědy, vzdělávání, zdravotnictví, tělovýchovy a sportu.Autor: TZ, red

Dobrý skutek ke světovému Dni štědrosti

21. listopadu 2022 v 08:55

Nadační fond Veolia se připojil ke světovému dni štědrosti a dobrých skutků a stal se součástí Giving Tuesday Česko.

Darujte staré běžecké boty na dobrou věc a získejte nové se slevou

3. listopadu 2022 v 07:49

Listopadová akce Staré za nové podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Dobrý skutek je v tomto případě příjemnější i tím, že darováním získáte i něco pro sebe. Když v období od 1. listopadu do 1. prosince odevzdáte své staré sportovní boty, tak získáte nové s 42%...

Dvojka srdcem pomáhá rodinám

2. listopadu 2022 v 09:27

Nadační fond Dvojka srdcem pomohl celkem 28 rodičům a rodinám z Dvojky na zaplacení školních potřeb či volnočasových kroužků jejich dětí.

Dumka pro prchající z Ukrajiny

17. října 2022 ve 20:45

Multidisciplinární tým duševního zdraví Dumka poskytuje psychosociální podporu pro lidi prchající z Ukrajiny před válkou na území Prahy.

Praha 5 odkoupí pozemek pro výstavbu školy, smlouvu schválili zastupitelé

5. července 2022 v 16:15

Radnice Prahy 5 naplnila mediační dohodu k projektu Vilapark Klamovka tím, že zastupitelé městské části na svém červnovém jednání schválili smlouvu k odkoupení pozemku od společnosti Vilapark Klamovka pro výstavbu školského zařízení.

Praha 10 pořádá veletrh sociálních a návazných služeb

13. června 2022 v 10:53

Desátý ročník, pětačtyřicet stánků. Taková jsou čísla, která charakterizují letošní veletrh sociálních a návazných služeb na Desítce. Už tradičně se uskuteční před Nákupním centrem Eden, pro informace a rady si občané mohou přijít ve středu 15. června od 11 do...

Pomoc pro děti ze znevýhodněných rodin

8. března 2022 v 10:02

Devět desítek dětí ze sociálně či zdravotně znevýhodněných rodin z Prahy 4 dostalo notebooky, školní pomůcky, a hygienické potřeby, příspěvky na bezplatné obědy či školní družinu, na tábory a kroužky. Dary v celkové hodnotě 505 000 korun rozdělila Nadace Sirius prostřednictvím svého projektu...

Další články
Nahoru