Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nadační fond pomáhá projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel
Nadační fond podpořil projekt Mlsná buchta. Foto: archiv

Nadační fond pomáhá projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu STARTér, Věř si a podnikej! podporu pro 8 nových projektů, jejichž iniciátoři se ani v současné velmi složité situaci způsobené další vlnou pandemie koronaviru nebáli zahájit či rozšířit své podnikání. Práci tak nově získá 9 osob, z toho 2 zdravotně znevýhodněné.  Mezi schválené projekty byla na zasedání v úterý 23. listopadu rozdělena částka 536 000 korun.  

Nadační fond Veolia pomáhá především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a projektům přinášejícím společenskou prospěšnost obyvatelům.

Letošní poslední zasedání se neslo především v duchu projektů z oblasti alternativního předškolního vzdělávání a tradičních řemesel. Zavedená lesní školka Jasněnka a škola Jasan se stěhuje z Malenovic do nové lokality v Pržně. Tato změna umožní rozšířit lesní školu o druhý stupeň a zároveň zvýšit počet dětí v lesní mateřské školce. Vznikne tak jedno nové pracovní místo.

Možnost navštěvovat lesní mateřskou školku mají od září nově i děti z okolí Nového Jičína. V Blahutovicích u Jeseníku nad Odrou vznikl Lesní klub Na slunci, který zaštituje místní organizace Českého svazu ochránců přírody. Environmentální výchovu tak mají děti zajištěnu přímo u profesionálů z oboru.

Peníze dostane i projekt spolku Kostky baví a učí z Olomouce, který organizuje kroužky, příměstské tábory a další akce pro děti s využitím speciálních sad kostek LEGO®. Děti mají při těchto aktivitách pocit, že si staví a hrají, a vy přitom víte, že se učí.

Oblast tradičních řemesel byla na listopadovém zasedání zastoupena společností Mardox ze Šumperka. Tato zavedená stavební společnost nově pořizuje speciální omítací stroj, který umožní vytvořit 2 nová pracovní místa pro osoby zdravotně znevýhodněné.

Nadační fond podpoří i projekt Žanety Vaculíkové Mlsná buchta. Paní Vaculíková ve své provozovně v Opavě vyrábí vynikající dorty, zákusky, marmelády, pesta, nakládané sýry a další pochutiny. Peče a tvoří pro radost, každý kus je dělaný na míru, bez nadbytečného cukru a složek, které do jídla nepatří. Objednat si můžete i výrobky přizpůsobené alergikům a vhodné pro alternativní stravovací návyky.

Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 537 nových pracovních míst částkou téměř 120 mil. korun.Autor: TZ, red

Pomoc pro děti ze znevýhodněných rodin

8. března 2022 v 10:02

Devět desítek dětí ze sociálně či zdravotně znevýhodněných rodin z Prahy 4 dostalo notebooky, školní pomůcky, a hygienické potřeby, příspěvky na bezplatné obědy či školní družinu, na tábory a kroužky. Dary v celkové hodnotě 505 000 korun rozdělila Nadace Sirius prostřednictvím svého projektu...

Českobratrská církev evangelická a Diakonie společně organizují pomoc pro Ukrajinu

24. února 2022 v 19:44

Českobratrská církev evangelická a Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, vyhlásili sbírku pro obyvatele Ukrajiny zasažené válkou a zároveň připravují bezpečné zázemí a pomoc pro uprchlíky z válečné zóny. 

Vždy je čas na dobrý skutek. Startuje patnáctý ročník programu MiNiGRANTY Veolia

24. února 2022 v 11:24

Nadační fond Veolia i letos podpoří projekty zaměstnanců skupiny Veolia, kteří se ve svém volném čase věnují dobrovolnictví. Během 14 let fungování programu MiNiGRANTY podpořily 1 644 projektů částkou více než 44 milionů. Na jeden projekt může žadatel získat až...

Nová grantová výzva Nadačního fondu Cesta ke vzdělání

18. února 2022 v 11:38

Od čtvrtka 17. února se mohou žadatelé hlásit do nového grantového programu Nadačního fondu Cesta ke vzdělání 2022. Tato v pořadí již čtrnáctá výzva reaguje na přetrvávající pandemii koronaviru a s tím spojená omezení, která neumožňovala účastnit se doprovodných vzdělávacích aktivit, jež nadační...

Vosk na výrobu svíček pro chráněnou dílnu Inspirace

11. února 2022 v 11:41

Chráněná dílna Inspirace obdržela od Prahy 1 velkou krabici plnou vosku, který nasbírali zaměstnanci a návštěvníci radnice. Vosk bude následně využit při výrobě ručně malovaných svíček.

Grantový program STARTér, Věř si a podnikej! pomáhá již 22 let

2. února 2022 v 11:41

Nejstarší grantový program Nadačního fondu Veolia, STARTér, Věř si a podnikej! má za sebou již 22. ročník. Stejně jako celou společnost, i STARTér silně ovlivnila pokračující pandemie Covid-19. Projevilo se to především omezenou možností osobních setkání, ať již při prezentacích programu na...

Nadační fond Dvojka srdcem vznikl před čtyřmi roky

25. ledna 2022 v 10:27

Nadační fond Dvojka srdcem, který mezi sebou propojuje sousedy, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí, vznikl v Praze 2 před čtyřmi roky. Za dobu své existence nadace pomohla potřebným celkem v 70 případech a věnovala jim příspěvky za téměř 700 tisíc korun. Zprostředkování...

Další články
Nahoru