Dnes Pátek - skorojasno 13°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 12°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Nadační fond pomáhá projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel
Nadační fond podpořil projekt Mlsná buchta. Foto: archiv

Nadační fond pomáhá projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu STARTér, Věř si a podnikej! podporu pro 8 nových projektů, jejichž iniciátoři se ani v současné velmi složité situaci způsobené další vlnou pandemie koronaviru nebáli zahájit či rozšířit své podnikání. Práci tak nově získá 9 osob, z toho 2 zdravotně znevýhodněné.  Mezi schválené projekty byla na zasedání v úterý 23. listopadu rozdělena částka 536 000 korun.  

Nadační fond Veolia pomáhá především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a projektům přinášejícím společenskou prospěšnost obyvatelům.

Letošní poslední zasedání se neslo především v duchu projektů z oblasti alternativního předškolního vzdělávání a tradičních řemesel. Zavedená lesní školka Jasněnka a škola Jasan se stěhuje z Malenovic do nové lokality v Pržně. Tato změna umožní rozšířit lesní školu o druhý stupeň a zároveň zvýšit počet dětí v lesní mateřské školce. Vznikne tak jedno nové pracovní místo.

Možnost navštěvovat lesní mateřskou školku mají od září nově i děti z okolí Nového Jičína. V Blahutovicích u Jeseníku nad Odrou vznikl Lesní klub Na slunci, který zaštituje místní organizace Českého svazu ochránců přírody. Environmentální výchovu tak mají děti zajištěnu přímo u profesionálů z oboru.

Peníze dostane i projekt spolku Kostky baví a učí z Olomouce, který organizuje kroužky, příměstské tábory a další akce pro děti s využitím speciálních sad kostek LEGO®. Děti mají při těchto aktivitách pocit, že si staví a hrají, a vy přitom víte, že se učí.

Oblast tradičních řemesel byla na listopadovém zasedání zastoupena společností Mardox ze Šumperka. Tato zavedená stavební společnost nově pořizuje speciální omítací stroj, který umožní vytvořit 2 nová pracovní místa pro osoby zdravotně znevýhodněné.

Nadační fond podpoří i projekt Žanety Vaculíkové Mlsná buchta. Paní Vaculíková ve své provozovně v Opavě vyrábí vynikající dorty, zákusky, marmelády, pesta, nakládané sýry a další pochutiny. Peče a tvoří pro radost, každý kus je dělaný na míru, bez nadbytečného cukru a složek, které do jídla nepatří. Objednat si můžete i výrobky přizpůsobené alergikům a vhodné pro alternativní stravovací návyky.

Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 537 nových pracovních míst částkou téměř 120 mil. korun.Autor: TZ, red

V innogy nasbírali přes sto kilogramů oblečení

Včera v 08:04

V innogy proběhla sbírka oblečení. Zaměstnanci celkem vysbírali přes 100 kilogramů oblečení a pomohli 6 neziskovým organizacím.

Velikonoční potravinová sbírka Prahy 9 se rozrostla

28. března 2023 v 18:44

Radnice Prahy 9 připravila Velikonoční potravinovou sbírku, která proběhne 4. dubna ve vstupní hale úřadu. K Velikonoční potravinové sbírce pro občany Prahy 9 se dnes přidala i ZŠ Novoborská.

Praha 9 připravuje Velikonoční potravinovou sousedskou sbírku

19. března 2023 v 10:17

Na úterý 4. dubna připravila radnice Prahy 9 Velikonoční potravinovou sbírku. Sbírat se budou trvanlivé potraviny a hygienické potřeby. Sbírka je určena pro seniory v nouzi, samoživitele a klienty Armády spásy.

MiNiGRANTY 2023. Nadační fond Veolia vyhlásil 16. ročník

6. března 2023 v 09:32

Nadační fond Veolia i letos podpoří projekty zaměstnanců skupiny Veolia, kteří se ve svém volném čase věnují dobrovolnictví. Na jeden projekt může žadatel získat až 50 000 korun. Během 15 let fungování programu MiNiGRANTY podpořil fond 1788 projektů částkou téměř...

Podpora pro 8 začínajících podnikatelů od nadačního fondu

19. února 2023 v 10:18

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu STARTér, Věř si a podnikej! podporu pro 8 začínajících podnikatelů, kterým tak pomůže splnit si své sny.  Práci nově získá 8 osob. Mezi schválené projekty byla na letošním prvním zasedání v úterý 14. února rozdělena částka...

Novoroční sbírka vynesla 500kg oblečení

9. února 2023 v 15:31

Do Green Table, do novoroční sbírky oblečení Nadačního fondu Veolia, mohli zájemci do konce ledna nosit oblečení nebo doplňky, které nepotřebovali. Vybralo se 500kg oblečení, které pomůže dál.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Podpora nadačního fondu pro Zlatý oříšek

25. ledna 2023 ve 12:54

Zlatý oříšek v letošním roce oslaví čtvrtstoletí své existence. Od prvního ročníku, který proběhl v roce 1998 se organizátorům podařilo v České republice ocenit a motivovat více jak tři tisíce talentovaných dětí, dvojic či dětských kolektivů ve věku od 6 do 14 let. Každoročně pak Zlatý oříšek...

Dvojka srdcem slaví páté narozeniny

24. ledna 2023 ve 13:17

Nadační fond městské části Praha 2 Dvojka srdcem slaví pět let od svého založení. Za dobu své existence nadace pomohla potřebným ve více než 130 případech a věnovala jim příspěvky za více než 1,1 milionu korun.  Zprostředkování rychlé a adresné pomoci bez zbytečné administrativy se osvědčilo...

Další články
Nahoru