Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - polojasno -1°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Nadační fond podpořil Mobilní salaš

Nadační fond podpořil Mobilní salaš

Projektu Dílna U beránka, kterou podpořil Nadační fond Veolia již v loňském roce, se i přes nepříznivou situaci v souvislosti s pandemií Covid-19 nadále daří. Majitelka, Gabriela Žitníková, zřídila v roce 2020 malý sociální podnik, ve kterém zaměstnává osoby zdravotně znevýhodněné a primárně se zaměřuje na zpracování ovčí vlny, ze které společně se zaměstnanci vyrábí předměty s certifikací Beskydy originální produkt.

V rámci udělení této regionální značky obhájila, jako vůbec první v České republice, i zážitek s názvem „Mobilní salaš“. Ten umožňuje dovést přímo k zájemci živé ovečky a provést ukázku ručního stříhání.

Nyní znovu může poskytovat programy pro školy a školky přímo na farmě, případně zajíždět k seniorům a těžce hendikepovaným.

V nabídce má též individuální kurzy s ukázkou zpracování vlny od ostříhání až po finální produkt. V současné době také zahájila tisk vlastních autorských knížek. Ta první s názvem Příběhy pastýřky právě vychází. V dílně vyrábí i originální kalendáře a upomínkové předměty.

salas-2 Další oblastí, do které se Gabriela Žitníková pustila, je záchrana remízku podél Palackého potůčku nedaleko Bludovic u Nového Jičína. Jedná se o kouzelné místo, které bylo zasaženo nešetrnou těžbou dřeva. Společně se svou rodinou, zaměstnanci a přáteli cyklisty remízek vyčistila a upravila tak, aby se znovu stal místem odpočinku pro rodiny s dětmi či místem, kam zajet na výlet na kolech nebo na procházku.

Při úklidu dřevní hmoty, kterou zde původní majitel zanechal jako odpad, se rozhodla tyto větve nevyhazovat, ale zpracovat pomocí štěpkovače na topivo do své dílničky.

Právě díky mobilnímu štěpkovači, který si paní Žitníková pořídila z nadačního příspěvku z programu STARTér, Věř si a podnikej!, budou mít všichni zaměstnanci potřebný tepelný komfort.Autor: TZ, red

Dobrý skutek ke světovému Dni štědrosti

21. listopadu 2022 v 08:55

Nadační fond Veolia se připojil ke světovému dni štědrosti a dobrých skutků a stal se součástí Giving Tuesday Česko.

Darujte staré běžecké boty na dobrou věc a získejte nové se slevou

3. listopadu 2022 v 07:49

Listopadová akce Staré za nové podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Dobrý skutek je v tomto případě příjemnější i tím, že darováním získáte i něco pro sebe. Když v období od 1. listopadu do 1. prosince odevzdáte své staré sportovní boty, tak získáte nové s 42%...

Dvojka srdcem pomáhá rodinám

2. listopadu 2022 v 09:27

Nadační fond Dvojka srdcem pomohl celkem 28 rodičům a rodinám z Dvojky na zaplacení školních potřeb či volnočasových kroužků jejich dětí.

Dumka pro prchající z Ukrajiny

17. října 2022 ve 20:45

Multidisciplinární tým duševního zdraví Dumka poskytuje psychosociální podporu pro lidi prchající z Ukrajiny před válkou na území Prahy.

Praha 5 odkoupí pozemek pro výstavbu školy, smlouvu schválili zastupitelé

5. července 2022 v 16:15

Radnice Prahy 5 naplnila mediační dohodu k projektu Vilapark Klamovka tím, že zastupitelé městské části na svém červnovém jednání schválili smlouvu k odkoupení pozemku od společnosti Vilapark Klamovka pro výstavbu školského zařízení.

Praha 10 pořádá veletrh sociálních a návazných služeb

13. června 2022 v 10:53

Desátý ročník, pětačtyřicet stánků. Taková jsou čísla, která charakterizují letošní veletrh sociálních a návazných služeb na Desítce. Už tradičně se uskuteční před Nákupním centrem Eden, pro informace a rady si občané mohou přijít ve středu 15. června od 11 do...

Pomoc pro děti ze znevýhodněných rodin

8. března 2022 v 10:02

Devět desítek dětí ze sociálně či zdravotně znevýhodněných rodin z Prahy 4 dostalo notebooky, školní pomůcky, a hygienické potřeby, příspěvky na bezplatné obědy či školní družinu, na tábory a kroužky. Dary v celkové hodnotě 505 000 korun rozdělila Nadace Sirius prostřednictvím svého projektu...

Další články
Nahoru