Dnes Čtvrtek - oblacno 17°C
Zítra Pátek - polojasno 11°C
Čtvrtek 21. 10. 2021
Svátek má Brigita
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Nadační fond podpořil Mobilní salaš

Nadační fond podpořil Mobilní salaš

Projektu Dílna U beránka, kterou podpořil Nadační fond Veolia již v loňském roce, se i přes nepříznivou situaci v souvislosti s pandemií Covid-19 nadále daří. Majitelka, Gabriela Žitníková, zřídila v roce 2020 malý sociální podnik, ve kterém zaměstnává osoby zdravotně znevýhodněné a primárně se zaměřuje na zpracování ovčí vlny, ze které společně se zaměstnanci vyrábí předměty s certifikací Beskydy originální produkt.

V rámci udělení této regionální značky obhájila, jako vůbec první v České republice, i zážitek s názvem „Mobilní salaš“. Ten umožňuje dovést přímo k zájemci živé ovečky a provést ukázku ručního stříhání.

Nyní znovu může poskytovat programy pro školy a školky přímo na farmě, případně zajíždět k seniorům a těžce hendikepovaným.

V nabídce má též individuální kurzy s ukázkou zpracování vlny od ostříhání až po finální produkt. V současné době také zahájila tisk vlastních autorských knížek. Ta první s názvem Příběhy pastýřky právě vychází. V dílně vyrábí i originální kalendáře a upomínkové předměty.

salas-2 Další oblastí, do které se Gabriela Žitníková pustila, je záchrana remízku podél Palackého potůčku nedaleko Bludovic u Nového Jičína. Jedná se o kouzelné místo, které bylo zasaženo nešetrnou těžbou dřeva. Společně se svou rodinou, zaměstnanci a přáteli cyklisty remízek vyčistila a upravila tak, aby se znovu stal místem odpočinku pro rodiny s dětmi či místem, kam zajet na výlet na kolech nebo na procházku.

Při úklidu dřevní hmoty, kterou zde původní majitel zanechal jako odpad, se rozhodla tyto větve nevyhazovat, ale zpracovat pomocí štěpkovače na topivo do své dílničky.

Právě díky mobilnímu štěpkovači, který si paní Žitníková pořídila z nadačního příspěvku z programu STARTér, Věř si a podnikej!, budou mít všichni zaměstnanci potřebný tepelný komfort.Autor: TZ, red

V areálu biocentra Obora vznikly nové informační tabule

12. září 2021 v 10:10

Nadační fond Veolia finančně podpořil vznik nových informačních tabulí v areálu biocentra Obora ve Smiřicích. Zrealizovat tento projekt se podařilo díky společnému úsilí Českého svazu ochránců přírody Smiřice a společnosti Královéhradecká provozní, člena skupiny Veolia, která dlouhodobě podporuje...

Soutěž pro výtvarníky s mentálním postižením

23. srpna 2021 v 09:56

Domov Sulická pořádá s podporou radnice Prahy 2 první ročník umělecké soutěže pro lidi s mentálním postižením z Prahy aneb Každý může být umělcem. Přihlášená díla budou k vidění od 30. září ve výstavních prostorách bezbariérové radnice Prahy 2 na...

Praha 1: Sto tisíc na protidrogovou problematikou

19. srpna 2021 v 09:39

Praha 1 rozdělí 100 tisíc korun neziskovkám zabývajícím se protidrogovou problematikou. Na žádost první městské části bylo Zastupitelstvem hl. m. Prahy odsouhlaseno poskytnutí účelové neinvestiční dotace z rozpočtu hl. m. Prahy.

Dobrovolníci PVK získali v rámci projektu MiNiGRANTY přes osm set tisíc korun

16. července 2021 v 07:40

Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia i letos rozdělovaly finanční prostředky v rámci 14. ročníku MiNiGRANTŮ. V letošním ročníku získalo 29 zaměstnanců PVK na své projekty částku 828 800 korun.

Nová pracovní místa díky nadačnímu fondu

26. června 2021 ve 12:58

Nadační fond Veolia schválil podporu pro 9 nových projektů, díky nimž získá práci 15 osob, z toho 3 zdravotně znevýhodněné.  Mezi schválené projekty byla z grantového programu STARTér, Věř si a podnikej! ve čtvrtek 24. června v Olomouci rozdělena částka...

Hlavní město zlepší cílenou pomoc Pražanům

25. května 2021 v 11:03

Pražští radní schválili záměr založit Sociální nadační fond hlavního města Prahy. Po vzoru jiných krajů a obcí by měl fond pomáhat těm, kteří se z různých důvodů ocitli v tíživé sociální situaci a nemohou využít jiné zdroje, ať už státní nebo obecní pomoci. Fond bude ve čtyřech programech nabízet...

Světluška otevírá Půjčovnu pomůcek a sportovního vybavení

6. května 2021 v 11:48

Další ulehčení v každodenním fungování čeká nevidomé a slabozraké. Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, spustila 1. května novou Půjčovnu kompenzačních pomůcek a sportovního vybavení. Potřebným nabídne například kamerové lupy, tablety s aplikacemi pro zrakovou stimulaci, počítače...

Nedoklubko vybralo přes 880 tisíc korun pro miminka do dlaně

6. května 2021 v 11:28

Charitativního běhu a procházky organizace Nedoklubko se v neděli 2. května zúčastnilo 1148 běžců, celkem 4459 osob včetně miminek v kočárku vyrazilo na procházku. 

Další články
Nahoru