Dnes Sobota - polojasno 21°C
Zítra Neděle - polojasno 20°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Občanská sdružení

Nadační fond Dvojka srdcem vznikl před čtyřmi roky

Nadační fond Dvojka srdcem, který mezi sebou propojuje sousedy, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí, vznikl v Praze 2 před čtyřmi roky. Za dobu své existence nadace pomohla potřebným celkem v 70 případech a věnovala jim příspěvky za téměř 700 tisíc korun. Zprostředkování rychlé a adresné pomoci bez zbytečné administrativy se osvědčilo zejména v období pandemie.

Podařilo se propojit sousedy, kterým osudy druhých nejsou lhostejné a pomáhají. Díky tomu tak nadační fond, jehož založení iniciovala starostka Alexandra Udženija, pomohl za dobu svého fungování v desítkách případů.

Dvojka srdcem dává příležitost všem, kteří mohou a chtějí darovat prostředky lidem ve svém okolí. Smyslem projektu je podpora nejzranitelnějších skupin obyvatel, což jsou zejména senioři, děti ze znevýhodněných rodin, zdravotně postižení spoluobčané nebo i samoživitelé. Nespornou výhodou projektu je, že tento systém pomoci nezatěžuje administrativu a rozpočet radnice Prahy 2. Pomoc tedy může putovat na místo určení okamžitě.

„Nadační fond jsme před čtyřmi lety založili s myšlenkou na propojení patriotů ochotných pomáhat s těmi, kteří jsou zranitelní a pomoc potřebují. V posledních dvou letech se ukazuje, jak moc jsme byli prozíraví. S nástupem pandemie a v důsledku vládních restrikcí se začaly objevovat i nové naléhavé potřeby. Nadace přispěla např. na nákup potravin, hygienických potřeb, pomohla uhradit náklady na bydlení nebo zvýšené zálohy na energie. Ten, kdo se na nás v nesnázích obrátil, potřeboval okamžitou pomoc. Ze dne na den. Bez zbytečných formalit. A tuto pomoc jsme schopni díky nadačnímu fondu poskytnout,“ uvádí starostka Prahy 2 Alexandra Udženija, které byla zároveň iniciátorka celého projektu.

„Moc děkuji všem, kdo se za ty čtyři roky zapojili, a to i kolegům z radnice, kteří zdarma pomáhají. Každá drobná pomoc se počítá a vždy když vidím tu upřímnou radost při předávání darů, vím, že tato činnost dává smysl. Přispívají jednotlivci i celé firmy. Je vidět, že sousedi v Praze 2 drží spolu a za to jsem moc ráda,“ dodává Alexandra Udženija.

Více informací o tom, jak se do pomoci potřebným skrz nadaci Dvojka srdcem zapojit nebo o pomoc požádat, naleznou zájemci na webu nadačního fondu: www.dvojkasrdcem.cz.

2ka-srdcem


Autor: Cen

Pomoc pro děti ze znevýhodněných rodin

8. března 2022 v 10:02

Devět desítek dětí ze sociálně či zdravotně znevýhodněných rodin z Prahy 4 dostalo notebooky, školní pomůcky, a hygienické potřeby, příspěvky na bezplatné obědy či školní družinu, na tábory a kroužky. Dary v celkové hodnotě 505 000 korun rozdělila Nadace Sirius prostřednictvím svého projektu...

Českobratrská církev evangelická a Diakonie společně organizují pomoc pro Ukrajinu

24. února 2022 v 19:44

Českobratrská církev evangelická a Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, vyhlásili sbírku pro obyvatele Ukrajiny zasažené válkou a zároveň připravují bezpečné zázemí a pomoc pro uprchlíky z válečné zóny. 

Vždy je čas na dobrý skutek. Startuje patnáctý ročník programu MiNiGRANTY Veolia

24. února 2022 v 11:24

Nadační fond Veolia i letos podpoří projekty zaměstnanců skupiny Veolia, kteří se ve svém volném čase věnují dobrovolnictví. Během 14 let fungování programu MiNiGRANTY podpořily 1 644 projektů částkou více než 44 milionů. Na jeden projekt může žadatel získat až...

Nová grantová výzva Nadačního fondu Cesta ke vzdělání

18. února 2022 v 11:38

Od čtvrtka 17. února se mohou žadatelé hlásit do nového grantového programu Nadačního fondu Cesta ke vzdělání 2022. Tato v pořadí již čtrnáctá výzva reaguje na přetrvávající pandemii koronaviru a s tím spojená omezení, která neumožňovala účastnit se doprovodných vzdělávacích aktivit, jež nadační...

Vosk na výrobu svíček pro chráněnou dílnu Inspirace

11. února 2022 v 11:41

Chráněná dílna Inspirace obdržela od Prahy 1 velkou krabici plnou vosku, který nasbírali zaměstnanci a návštěvníci radnice. Vosk bude následně využit při výrobě ručně malovaných svíček.

Grantový program STARTér, Věř si a podnikej! pomáhá již 22 let

2. února 2022 v 11:41

Nejstarší grantový program Nadačního fondu Veolia, STARTér, Věř si a podnikej! má za sebou již 22. ročník. Stejně jako celou společnost, i STARTér silně ovlivnila pokračující pandemie Covid-19. Projevilo se to především omezenou možností osobních setkání, ať již při prezentacích programu na...

Další články
Nahoru