Dnes Úterý - obcasny-dest 3°C
Zítra Středa - obcasny-dest 1°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Občanská sdružení

Nadační fond Dvojka srdcem vznikl před čtyřmi roky

Nadační fond Dvojka srdcem, který mezi sebou propojuje sousedy, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí, vznikl v Praze 2 před čtyřmi roky. Za dobu své existence nadace pomohla potřebným celkem v 70 případech a věnovala jim příspěvky za téměř 700 tisíc korun. Zprostředkování rychlé a adresné pomoci bez zbytečné administrativy se osvědčilo zejména v období pandemie.

Podařilo se propojit sousedy, kterým osudy druhých nejsou lhostejné a pomáhají. Díky tomu tak nadační fond, jehož založení iniciovala starostka Alexandra Udženija, pomohl za dobu svého fungování v desítkách případů.

Dvojka srdcem dává příležitost všem, kteří mohou a chtějí darovat prostředky lidem ve svém okolí. Smyslem projektu je podpora nejzranitelnějších skupin obyvatel, což jsou zejména senioři, děti ze znevýhodněných rodin, zdravotně postižení spoluobčané nebo i samoživitelé. Nespornou výhodou projektu je, že tento systém pomoci nezatěžuje administrativu a rozpočet radnice Prahy 2. Pomoc tedy může putovat na místo určení okamžitě.

„Nadační fond jsme před čtyřmi lety založili s myšlenkou na propojení patriotů ochotných pomáhat s těmi, kteří jsou zranitelní a pomoc potřebují. V posledních dvou letech se ukazuje, jak moc jsme byli prozíraví. S nástupem pandemie a v důsledku vládních restrikcí se začaly objevovat i nové naléhavé potřeby. Nadace přispěla např. na nákup potravin, hygienických potřeb, pomohla uhradit náklady na bydlení nebo zvýšené zálohy na energie. Ten, kdo se na nás v nesnázích obrátil, potřeboval okamžitou pomoc. Ze dne na den. Bez zbytečných formalit. A tuto pomoc jsme schopni díky nadačnímu fondu poskytnout,“ uvádí starostka Prahy 2 Alexandra Udženija, které byla zároveň iniciátorka celého projektu.

„Moc děkuji všem, kdo se za ty čtyři roky zapojili, a to i kolegům z radnice, kteří zdarma pomáhají. Každá drobná pomoc se počítá a vždy když vidím tu upřímnou radost při předávání darů, vím, že tato činnost dává smysl. Přispívají jednotlivci i celé firmy. Je vidět, že sousedi v Praze 2 drží spolu a za to jsem moc ráda,“ dodává Alexandra Udženija.

Více informací o tom, jak se do pomoci potřebným skrz nadaci Dvojka srdcem zapojit nebo o pomoc požádat, naleznou zájemci na webu nadačního fondu: www.dvojkasrdcem.cz.

2ka-srdcem


Autor: Cen

Dobrý skutek ke světovému Dni štědrosti

21. listopadu 2022 v 08:55

Nadační fond Veolia se připojil ke světovému dni štědrosti a dobrých skutků a stal se součástí Giving Tuesday Česko.

Darujte staré běžecké boty na dobrou věc a získejte nové se slevou

3. listopadu 2022 v 07:49

Listopadová akce Staré za nové podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Dobrý skutek je v tomto případě příjemnější i tím, že darováním získáte i něco pro sebe. Když v období od 1. listopadu do 1. prosince odevzdáte své staré sportovní boty, tak získáte nové s 42%...

Dvojka srdcem pomáhá rodinám

2. listopadu 2022 v 09:27

Nadační fond Dvojka srdcem pomohl celkem 28 rodičům a rodinám z Dvojky na zaplacení školních potřeb či volnočasových kroužků jejich dětí.

Dumka pro prchající z Ukrajiny

17. října 2022 ve 20:45

Multidisciplinární tým duševního zdraví Dumka poskytuje psychosociální podporu pro lidi prchající z Ukrajiny před válkou na území Prahy.

Praha 5 odkoupí pozemek pro výstavbu školy, smlouvu schválili zastupitelé

5. července 2022 v 16:15

Radnice Prahy 5 naplnila mediační dohodu k projektu Vilapark Klamovka tím, že zastupitelé městské části na svém červnovém jednání schválili smlouvu k odkoupení pozemku od společnosti Vilapark Klamovka pro výstavbu školského zařízení.

Praha 10 pořádá veletrh sociálních a návazných služeb

13. června 2022 v 10:53

Desátý ročník, pětačtyřicet stánků. Taková jsou čísla, která charakterizují letošní veletrh sociálních a návazných služeb na Desítce. Už tradičně se uskuteční před Nákupním centrem Eden, pro informace a rady si občané mohou přijít ve středu 15. června od 11 do...

Pomoc pro děti ze znevýhodněných rodin

8. března 2022 v 10:02

Devět desítek dětí ze sociálně či zdravotně znevýhodněných rodin z Prahy 4 dostalo notebooky, školní pomůcky, a hygienické potřeby, příspěvky na bezplatné obědy či školní družinu, na tábory a kroužky. Dary v celkové hodnotě 505 000 korun rozdělila Nadace Sirius prostřednictvím svého projektu...

Další články
Nahoru