Dnes Pátek - obcasny-dest 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 13°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Občanská sdružení

Nadační fond Dvojka srdcem vznikl před čtyřmi roky

Nadační fond Dvojka srdcem, který mezi sebou propojuje sousedy, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí, vznikl v Praze 2 před čtyřmi roky. Za dobu své existence nadace pomohla potřebným celkem v 70 případech a věnovala jim příspěvky za téměř 700 tisíc korun. Zprostředkování rychlé a adresné pomoci bez zbytečné administrativy se osvědčilo zejména v období pandemie.

Podařilo se propojit sousedy, kterým osudy druhých nejsou lhostejné a pomáhají. Díky tomu tak nadační fond, jehož založení iniciovala starostka Alexandra Udženija, pomohl za dobu svého fungování v desítkách případů.

Dvojka srdcem dává příležitost všem, kteří mohou a chtějí darovat prostředky lidem ve svém okolí. Smyslem projektu je podpora nejzranitelnějších skupin obyvatel, což jsou zejména senioři, děti ze znevýhodněných rodin, zdravotně postižení spoluobčané nebo i samoživitelé. Nespornou výhodou projektu je, že tento systém pomoci nezatěžuje administrativu a rozpočet radnice Prahy 2. Pomoc tedy může putovat na místo určení okamžitě.

„Nadační fond jsme před čtyřmi lety založili s myšlenkou na propojení patriotů ochotných pomáhat s těmi, kteří jsou zranitelní a pomoc potřebují. V posledních dvou letech se ukazuje, jak moc jsme byli prozíraví. S nástupem pandemie a v důsledku vládních restrikcí se začaly objevovat i nové naléhavé potřeby. Nadace přispěla např. na nákup potravin, hygienických potřeb, pomohla uhradit náklady na bydlení nebo zvýšené zálohy na energie. Ten, kdo se na nás v nesnázích obrátil, potřeboval okamžitou pomoc. Ze dne na den. Bez zbytečných formalit. A tuto pomoc jsme schopni díky nadačnímu fondu poskytnout,“ uvádí starostka Prahy 2 Alexandra Udženija, které byla zároveň iniciátorka celého projektu.

„Moc děkuji všem, kdo se za ty čtyři roky zapojili, a to i kolegům z radnice, kteří zdarma pomáhají. Každá drobná pomoc se počítá a vždy když vidím tu upřímnou radost při předávání darů, vím, že tato činnost dává smysl. Přispívají jednotlivci i celé firmy. Je vidět, že sousedi v Praze 2 drží spolu a za to jsem moc ráda,“ dodává Alexandra Udženija.

Více informací o tom, jak se do pomoci potřebným skrz nadaci Dvojka srdcem zapojit nebo o pomoc požádat, naleznou zájemci na webu nadačního fondu: www.dvojkasrdcem.cz.

2ka-srdcem


Autor: Cen

Pomoc lidem ve finanční tísni zintenzivňují innogy a občanské poradny

13. září 2023 ve 23:20

Společný projekt energetické firmy innogy a Asociace občanských poraden (AOP) pomohl v rámci celé České republiky v tomto roce již více než 10 tisícům klientů. Jedná se současně o zákazníky dodavatelů energií napříč trhem. Zejména kvůli rostoucím cenám v důsledku vysoké inflace totiž roste počet...

Nadační fond Veolia: Mapa řemeslníků, výrobců a služeb

25. července 2023 ve 12:04

Tradiční řemesla, nápadité projekty a drobné podnikatele, které podpořil v programu STARTér, Věř si a podnikej! Nadační fond Veolia, najdete nově na mapě.

MiNiGRANTY Nadačního fondu Veolia budou slavnostně předány zaměstnancům

6. června 2023 v 07:26

Správní rada Nadačního fondu Veolia schválila podporu projektům MiNiGRANTů, mezi které v letošním 16.ročníku rozdělí 5 811 200 Kč. MiNiGRANTY patří k ústředním programům Nadačního fondu Veolia. Každý zaměstnanec skupiny Veolia se může jednou za rok na jaře ucházet o finanční podporu až 50 tisíc...

Pink Bubble na Letišti Václava Havla

4. června 2023 ve 14:52

Letiště Václava Havla Praha otevřelo Pink Bubble Meditation Lounge. Speciální odpočinková místnost Nadačního fondu Pink Bubble se nachází přímo v Terminálu 1. 

Dobrodějna sídlí na nové adrese, pomohla radnice

7. dubna 2023 v 08:18

Charitativní projekt Dobrodějna funguje od dubna nově v ulici Milady Horákové 99. Do objektu, který patří šesté městské části, se přestěhovala z administrativního komplexu na Bořislavce. Přijít si pro pomoc si sem mohou nejen ukrajinští uprchlíci, ale také matky samoživitelky nebo...

V innogy nasbírali přes sto kilogramů oblečení

31. března 2023 v 08:04

V innogy proběhla sbírka oblečení. Zaměstnanci celkem vysbírali přes 100 kilogramů oblečení a pomohli 6 neziskovým organizacím.

Velikonoční potravinová sbírka Prahy 9 se rozrostla

28. března 2023 v 18:44

Radnice Prahy 9 připravila Velikonoční potravinovou sbírku, která proběhne 4. dubna ve vstupní hale úřadu. K Velikonoční potravinové sbírce pro občany Prahy 9 se dnes přidala i ZŠ Novoborská.

Další články
Nahoru