Dnes Pondělí - zatazeno 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Koronavirus

Nadační fond Dvojka srdcem rozdává respirátory potřebným

Už tento týden začne na Praze 2 rozdávání respirátorů těm, kteří si je nemohou dovolit. I na takové lidi myslí Dvojka srdcem – nadace, která propojuje dárce a obdarované v místě, které je jim společné. 

Prvních 1000 respirátorů FFP2 daroval dlouholetý partner fondu, Penta Real Estate.

Ochrana zdraví a pomoc lidem, kteří se kvůli koronakrizi už tak nacházejí ve složité životní situaci. To jsou hlavní cíle této aktivity. Plošné vládní nařízení nosit respirátory může být pro mnohé z nich další finanční zátěží. Proto iniciátorka založení Nadace Dvojka srdcem, místostarostka Alexandra Udženija hned po zavedení této povinnosti vstoupila v jednání s dlouhodobým a stabilním partnerem nadace, Penta Real Estate. Ta opět rychle a ochotně pomohla, jako již několikrát předtím, potřebné respirátory nakoupila a nadaci darovala.

„Kdo rychle dává, dvakrát dává!“ říká k tomu Alexandra Udženija a pokračuje: „Znovu pomáháme maminkám samoživitelkám, kterým jsme od první jarní vlny pandemie postupně rozdali už více než 250 tisíc korun a dalším ohroženým lidem, kteří se kvůli koronakrizi dostali do těžké finanční situace. A jsem moc ráda, že díky velkorysosti našich partnerů i ostatních dárců, můžeme rychle a účinně pomáhat tam, kde je třeba. Je krásně vidět, že i v dnešní době funguje patriotismus a vzájemná soudržnost. A na to jsem opravdu hrdá.“

„Řada obyvatel Prahy pomoc tohoto typu potřebuje. Naše stavby jsou, či budou součástí městských čtvrtí, ve kterých žijí také starší a sociálně slabší spoluobčané. Mnohým z nich to určitě přijde vhod.” uvádí výkonný ředitel Penta Real Estate Petr Palička.

Fond aktivně pomáhá po celou dobu koronavirové krize nejen matkám samoživitelkám, ale i seniorům, roznosem respirátorů a dezinfekcí a dalším ohroženým skupinám lidí. Důležité je, že tento systém nezatěžuje administrativu a rozpočet radnice Prahy 2.

Nadační fond Dvojka srdcem je založen na mezilidské solidaritě, aktivitě dobrovolníků a dobročinnosti partnerů. Má několik pravidelných dárců, díky kterým není závislý na veřejných financích. Za nedlouhou existenci fondu se podařilo vybrat již více než 600 tisíc korun a každá takto získaná koruna šla na pomoc tomu, kdo to opravdu potřeboval.
Autor: TZ, red

Praha 6 očkovala třetí dávkou, vakcínu dostali senioři a dlouhodobě nemocní

23. listopadu 2021 v 17:26

V centrech sociální péče Prahy 6 se očkovalo třetí dávkou vakcíny proti nemoci covid-19. Očkování se dnes dobrovolně zúčastnilo 55 seniorů z městské části. Přeočkovat se v předešlých dnech nechali rovněž obyvatelé domů s pečovatelskou službou, pacienti v léčebně dlouhodobě nemocných a také...

Radnice Prahy 13 své služby ani úřední hodiny neomezuje

22. listopadu 2021 v 11:44

Praha 13 přijala interní opatření proti šíření onemocnění covid-19, nicméně úřední hodiny a služby úřadu zůstávají pro všechny občany a klienty nezměněny.

Praha připravila pro podnikatele třetí vlnu slev z nájmu

20. listopadu 2021 v 08:52

Pražští radní v listopadu přijali návrh na poskytnutí slev pro nájemce nebytových prostor hlavního města Prahy v důsledku přetrvávající krize související s šířením nemoci covid-19. Nájemci nebytových prostor mohou žádat o slevy nejpozději do 31. 12. 2021. Výše slev se pohybují dle zaměření a...

Přípravek pro pacienty s rizikem vážného průběhu covid-19 je v 11 zdravotnických zařízeních

20. listopadu 2021 v 08:20

Pacienti, u nichž je riziko vážného průběhu onemocnění covid-19, mohou dostat léčivý přípravek REGN-CoV2 hned v 11 aplikačních centrech na území metropole. Hlavní město Praha o této možnosti nyní informuje širokou i odbornou veřejnost, aby nedocházelo k přetížení pouze několika míst, zatímco jinde...

Další články
Nahoru