Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Koronavirus

Nadační fond Dvojka srdcem rozdává respirátory potřebným

Už tento týden začne na Praze 2 rozdávání respirátorů těm, kteří si je nemohou dovolit. I na takové lidi myslí Dvojka srdcem – nadace, která propojuje dárce a obdarované v místě, které je jim společné. 

Prvních 1000 respirátorů FFP2 daroval dlouholetý partner fondu, Penta Real Estate.

Ochrana zdraví a pomoc lidem, kteří se kvůli koronakrizi už tak nacházejí ve složité životní situaci. To jsou hlavní cíle této aktivity. Plošné vládní nařízení nosit respirátory může být pro mnohé z nich další finanční zátěží. Proto iniciátorka založení Nadace Dvojka srdcem, místostarostka Alexandra Udženija hned po zavedení této povinnosti vstoupila v jednání s dlouhodobým a stabilním partnerem nadace, Penta Real Estate. Ta opět rychle a ochotně pomohla, jako již několikrát předtím, potřebné respirátory nakoupila a nadaci darovala.

„Kdo rychle dává, dvakrát dává!“ říká k tomu Alexandra Udženija a pokračuje: „Znovu pomáháme maminkám samoživitelkám, kterým jsme od první jarní vlny pandemie postupně rozdali už více než 250 tisíc korun a dalším ohroženým lidem, kteří se kvůli koronakrizi dostali do těžké finanční situace. A jsem moc ráda, že díky velkorysosti našich partnerů i ostatních dárců, můžeme rychle a účinně pomáhat tam, kde je třeba. Je krásně vidět, že i v dnešní době funguje patriotismus a vzájemná soudržnost. A na to jsem opravdu hrdá.“

„Řada obyvatel Prahy pomoc tohoto typu potřebuje. Naše stavby jsou, či budou součástí městských čtvrtí, ve kterých žijí také starší a sociálně slabší spoluobčané. Mnohým z nich to určitě přijde vhod.” uvádí výkonný ředitel Penta Real Estate Petr Palička.

Fond aktivně pomáhá po celou dobu koronavirové krize nejen matkám samoživitelkám, ale i seniorům, roznosem respirátorů a dezinfekcí a dalším ohroženým skupinám lidí. Důležité je, že tento systém nezatěžuje administrativu a rozpočet radnice Prahy 2.

Nadační fond Dvojka srdcem je založen na mezilidské solidaritě, aktivitě dobrovolníků a dobročinnosti partnerů. Má několik pravidelných dárců, díky kterým není závislý na veřejných financích. Za nedlouhou existenci fondu se podařilo vybrat již více než 600 tisíc korun a každá takto získaná koruna šla na pomoc tomu, kdo to opravdu potřeboval.
Autor: TZ, red

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru