Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 10°C
Neděle 18. 4. 2021
Svátek má Valérie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Nadační fond Dvojka srdcem rozdává respirátory potřebným

Už tento týden začne na Praze 2 rozdávání respirátorů těm, kteří si je nemohou dovolit. I na takové lidi myslí Dvojka srdcem – nadace, která propojuje dárce a obdarované v místě, které je jim společné. 

Prvních 1000 respirátorů FFP2 daroval dlouholetý partner fondu, Penta Real Estate.

Ochrana zdraví a pomoc lidem, kteří se kvůli koronakrizi už tak nacházejí ve složité životní situaci. To jsou hlavní cíle této aktivity. Plošné vládní nařízení nosit respirátory může být pro mnohé z nich další finanční zátěží. Proto iniciátorka založení Nadace Dvojka srdcem, místostarostka Alexandra Udženija hned po zavedení této povinnosti vstoupila v jednání s dlouhodobým a stabilním partnerem nadace, Penta Real Estate. Ta opět rychle a ochotně pomohla, jako již několikrát předtím, potřebné respirátory nakoupila a nadaci darovala.

„Kdo rychle dává, dvakrát dává!“ říká k tomu Alexandra Udženija a pokračuje: „Znovu pomáháme maminkám samoživitelkám, kterým jsme od první jarní vlny pandemie postupně rozdali už více než 250 tisíc korun a dalším ohroženým lidem, kteří se kvůli koronakrizi dostali do těžké finanční situace. A jsem moc ráda, že díky velkorysosti našich partnerů i ostatních dárců, můžeme rychle a účinně pomáhat tam, kde je třeba. Je krásně vidět, že i v dnešní době funguje patriotismus a vzájemná soudržnost. A na to jsem opravdu hrdá.“

„Řada obyvatel Prahy pomoc tohoto typu potřebuje. Naše stavby jsou, či budou součástí městských čtvrtí, ve kterých žijí také starší a sociálně slabší spoluobčané. Mnohým z nich to určitě přijde vhod.” uvádí výkonný ředitel Penta Real Estate Petr Palička.

Fond aktivně pomáhá po celou dobu koronavirové krize nejen matkám samoživitelkám, ale i seniorům, roznosem respirátorů a dezinfekcí a dalším ohroženým skupinám lidí. Důležité je, že tento systém nezatěžuje administrativu a rozpočet radnice Prahy 2.

Nadační fond Dvojka srdcem je založen na mezilidské solidaritě, aktivitě dobrovolníků a dobročinnosti partnerů. Má několik pravidelných dárců, díky kterým není závislý na veřejných financích. Za nedlouhou existenci fondu se podařilo vybrat již více než 600 tisíc korun a každá takto získaná koruna šla na pomoc tomu, kdo to opravdu potřeboval.




Pilotní projekt PCR testování ze slin v mateřských školách Prahy 3

Včera v 11:33

Praha 3 spouští pilotní projekt PCR testování ze slin v několika vybraných mateřských školách zřízených městskou částí, v období od 1. 5. do 30. 6. Cílem je zajistit dětem Prahy 3 nejlepší možnou variantu testování a prokázat, že je realizovatelné. 

Praha 3 rozdává respirátory lidem v nouzi

16. dubna 2021 v 10:22

Respirátory pro lidi v nouzi jsou přichystány v Infocentru Prahy 3.

Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

16. dubna 2021 v 09:25

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

Praha 2 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

13. dubna 2021 v 09:00

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez...

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

13. dubna 2021 v 08:26

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

12. dubna 2021 v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

11. dubna 2021 v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Další články
Nahoru