Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Čtvrtek 18. 8. 2022
Svátek má Helena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá s energiemi lidem ve finanční tísni

Invalidní důchodkyni, která se kvůli novým zvýšeným zálohám na energie ocitla náhle v nouzi, pomohl Nadační fond Dvojka srdcem s jejich uhrazením. Praha 2 o tom informovala v tiskové zprávě.

Monika R., která se obrátila na fond se žádostí o pomoc, je v invalidním důchodu. Trpí roztroušenou sklerózou a je plně závislá na pomoci jiné osoby. Je limitována omezenými prostředky z příspěvku na péči, které jí sotva postačí na každodenní pečovatelskou službu. Kvůli zvýšeným zálohám na energie, které si paní Monika nemůže dovolit platit, se dostala doslova do existenční krize.

„Koronakrize se dotýká nás všech. Nejvíce ale zasahuje do života těch nejzranitelnějších. Proto naše městská část jde ostatním příkladem a pomáhá už od její první vlny tam, kde je třeba. Společně jsme za poslední dva roky zvládli distribuci roušek a dezinfekcí seniorům a potřebným, pomohli jsme sousedům, kteří přišli o práci nebo se dostali do tíživé finanční situace tím, že onemocněli. Nyní stojíme před další výzvou, a to před naprosto rapidním zvýšením cen energií. Uvědomujeme si, že mezi námi mohou žít lidé, pro které může být toto zvýšení fatální. Proto jsme začali aktivně hledat, jestli někdo potřebuje naši pomoc. A ozvala se paní Monika. Neváhali jsme a začali okamžitě jednat. Skrze Nadační fond Dvojka srdcem jsme jí pomohli navýšení zálohy uhradit. Paní Monika ale bude pomoc potřebovat i dále. A nejen ona. Určitě mezi námi žije více lidí, kteří mohou být v podobné situaci. A právě těm je určena naše nabídka pomoci,“ popisuje zkušenost z posledních dní místostarostka Prahy 2 pro sociální oblast a zakladatelka nadačního fondu Alexandra Udženija (ODS).

Druhá městská část je připravena pomáhat i dalším občanům, kteří se ocitli v náhlé finanční tísni. Oni sami nebo jejich známí se mohou obracet přímo na Nadační fond Dvojka Srdcem. Ten je založen na mezilidské solidaritě, aktivitě dobrovolníků a dobročinnosti partnerů. Výhodou tak je, že tento systém nezatěžuje administrativu a rozpočet radnice Prahy 2. Pomoc tedy může putovat na místo určení okamžitě.

„Jsem pyšná na naše dvojkové spoluobčany i partnery a ostatní dárce, kteří mají srdce na pravém místě a neváhají v případě potřeby pomoci druhým. Díky jejich velkorysosti můžeme prostřednictvím nadace rychle a účinně pomáhat tam, kde je třeba. Je krásné vidět, že i v dnešní době funguje patriotismus a vzájemná soudržnost. Všem ochotným dárcům i všímavým lidem patří obrovský dík,“ oceňuje pomoc donátorů Alexandra Udženija.

Více informací o tom, jak se do pomoci potřebným skrz nadaci Dvojka srdcem zapojit, naleznou zájemci na webu nadačního fondu: www.dvojkasrdcem.cz.


Autor: red

Rusalka, Bavorské dny nebo vinobraní. Praha 9 zve na akce podzimu

Dnes ve 12:25

Bohatý kulturní program připravila na konec srpna a na září radnice Prahy 9. Poslední srpnovou sobotu se koná tradiční festival Barevná devítka, v pondělí 19. září můžete slyšet operní recitál Edity Adlerové.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 34. týden

Dnes v 10:05

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Svatováclavské vinobraní v nejstarším českém vinohradu

Včera v 15:32

Pokud patříte k milovníkům vína, přijďte si zpříjemnit nadcházející podzim na Svatováclavské vinobraní. Konat se bude v sobotu 24. září již tradičně v nejstarším českém vinohradu u Villy Richter na Pražském hradě. 

Praha 9 zve na Zlaté časy pod buřinkou

Včera ve 12:09

U příležitosti 100 let připojení k Velké Praze a 120 let povýšení Vysočan na město se v sobotu 3. září od 16 do 21 hodin změní park Podviní v Praze 9 na dobovou tančírnu pod širým nebem.

Poznejte plodiny Nového světa v botanické zahradě v Troji

Včera v 09:26

Od léta do pozdního podzimu patří k nejatraktivnějším expozicím Botanické zahrady hl. m. Prahy sekce, která se věnuje plodinám z oblasti Nového světa. Návštěvníci zde mohou objevovat tradiční i netradiční užitkové rostliny Jižní, Střední i Severní Ameriky. Expozice Plodin Nového světa se...

Den architektury se zaměří na rekonstrukce a vzdá poctu Josipu Plečnikovi i Aleně Šrámkové

Včera v 08:46

Praha bude na přelomu září a října opět žít architekturou. Od 30. září až do 6. října se stane hlavním dějištěm festivalu Den architektury, který nabízí na tři sta zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. Bohatý program, který se v Praze odehraje...

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

Další články
Nahoru