Dnes Pátek - polojasno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský život

Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá s energiemi lidem ve finanční tísni

Invalidní důchodkyni, která se kvůli novým zvýšeným zálohám na energie ocitla náhle v nouzi, pomohl Nadační fond Dvojka srdcem s jejich uhrazením. Praha 2 o tom informovala v tiskové zprávě.

Monika R., která se obrátila na fond se žádostí o pomoc, je v invalidním důchodu. Trpí roztroušenou sklerózou a je plně závislá na pomoci jiné osoby. Je limitována omezenými prostředky z příspěvku na péči, které jí sotva postačí na každodenní pečovatelskou službu. Kvůli zvýšeným zálohám na energie, které si paní Monika nemůže dovolit platit, se dostala doslova do existenční krize.

„Koronakrize se dotýká nás všech. Nejvíce ale zasahuje do života těch nejzranitelnějších. Proto naše městská část jde ostatním příkladem a pomáhá už od její první vlny tam, kde je třeba. Společně jsme za poslední dva roky zvládli distribuci roušek a dezinfekcí seniorům a potřebným, pomohli jsme sousedům, kteří přišli o práci nebo se dostali do tíživé finanční situace tím, že onemocněli. Nyní stojíme před další výzvou, a to před naprosto rapidním zvýšením cen energií. Uvědomujeme si, že mezi námi mohou žít lidé, pro které může být toto zvýšení fatální. Proto jsme začali aktivně hledat, jestli někdo potřebuje naši pomoc. A ozvala se paní Monika. Neváhali jsme a začali okamžitě jednat. Skrze Nadační fond Dvojka srdcem jsme jí pomohli navýšení zálohy uhradit. Paní Monika ale bude pomoc potřebovat i dále. A nejen ona. Určitě mezi námi žije více lidí, kteří mohou být v podobné situaci. A právě těm je určena naše nabídka pomoci,“ popisuje zkušenost z posledních dní místostarostka Prahy 2 pro sociální oblast a zakladatelka nadačního fondu Alexandra Udženija (ODS).

Druhá městská část je připravena pomáhat i dalším občanům, kteří se ocitli v náhlé finanční tísni. Oni sami nebo jejich známí se mohou obracet přímo na Nadační fond Dvojka Srdcem. Ten je založen na mezilidské solidaritě, aktivitě dobrovolníků a dobročinnosti partnerů. Výhodou tak je, že tento systém nezatěžuje administrativu a rozpočet radnice Prahy 2. Pomoc tedy může putovat na místo určení okamžitě.

„Jsem pyšná na naše dvojkové spoluobčany i partnery a ostatní dárce, kteří mají srdce na pravém místě a neváhají v případě potřeby pomoci druhým. Díky jejich velkorysosti můžeme prostřednictvím nadace rychle a účinně pomáhat tam, kde je třeba. Je krásné vidět, že i v dnešní době funguje patriotismus a vzájemná soudržnost. Všem ochotným dárcům i všímavým lidem patří obrovský dík,“ oceňuje pomoc donátorů Alexandra Udženija.

Více informací o tom, jak se do pomoci potřebným skrz nadaci Dvojka srdcem zapojit, naleznou zájemci na webu nadačního fondu: www.dvojkasrdcem.cz.


Autor: red

Sociální pedagogové na školách se možná ještě letos dočkají ukotvení v zákoně

Dnes ve 12:13

Není to školní psycholog ani sociální pracovník a už vůbec ne „doučovací“ služba. Sociální pedagog je výjimečná postava rozkročená mezi školou, dítětem a rodinou, která potřebuje speciální přístup a pomoc. V praxi se už mnohokrát osvědčil.

Portál Pražana se rozšiřuje o agendu poplatků za psy

Včera ve 21:49

Praha rozšiřuje Portál Pražana o další funkcionalitu, tentokrát se jedná o agendu místního poplatku ze psů. V současnosti je v provozu pilotní fáze projektu v Praze 3, další městské části budou brzy následovat. Magistrát to uvedl v tiskové zprávě.

Zvyšujeme počet košů na psí výkaly, uvedla Praha 5. Aktuálně je v ulicích 238 nádob

Včera ve 21:40

Na psí exkrementy je aktuálně na území Prahy 5 rozmístěno 238 košů. Jejich počet se postupně zvyšuje, uvedla městská část v tiskové zprávě. Na nejvíce exponovaných místech, jako je Smíchov, sídliště Barrandov a část Radlic navíc probíhá pravidelný úklid...

Nejlepší logo mají studenti z Prahy 5

Včera v 10:39

Studenti středních škol, kteří díky programu JA Studentská firma reálně podnikají, se v lednu utkali v soutěži JA Top Logo o nejlepší vizuální identitu studentské firmy. Nejprve proběhlo první kolo soutěže na regionální úrovni. Následně se krajští vítězové utkali v národním finále. Absolutní...

Komentovaná procházka: Žižkovské osobnosti 19. a 20. století

Včera v 08:38

Olšanskými hřbitovy provede Šárka Těšíková.

Radotín očima geologa

26. ledna 2022 v 16:32

Geologická vycházka se Štěpánem Rakem se bude konat v sobotu 29. ledna. Sraz je v 10 hodin před budovou vlakového nádraží v Radotíně.

Vyšehradským hřbitovem za uměleckými díly

26. ledna 2022 v 08:33

Komentovaná procházka se koná ve čtvrtek 27. ledna v 10:30 hodin.

Praha 4: Anketa k revitalizaci dětských hřišť Ohradní a Podolská

26. ledna 2022 v 06:59

Praha 4 plánuje letos revitalizovat dětská hřiště Ohradní a Podolská. Aby podoba a náplň hřišť co nejvíce vyhovovala dětským potřebám, připravila radnice krátkou anketu.

Praha 2 zve na Putování za Josefem Ladou

26. ledna 2022 v 06:07

Praha 2 připravila další venkovní hru. Tentokrát můžete putovat za Josefem Ladou. V rodných Hrusicích má Lada svůj památník a muzeum, ale většinu života strávil v okolí Karlova náměstí a v Podskalí. Trasa hry Putování za Josefem Ladou vede právě místy, kde Lada od roku 1901 až do své smrti bydlel...

Praha 5 zve na výstavu Česko – baltské století

25. ledna 2022 v 18:03

Spolupráci bývalého Československa a později České republiky s trojlístkem pobaltských států Lotyšska, Litvy a Estonska přibližuje výstava, která bude k vidění na náměstí 14 října.

Masopust v Praze 1

25. ledna 2022 ve 13:28

Malostranské Masopustní veselí se koná 26. února od 13 hodin.

Další články
Nahoru