Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - polojasno -1°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražský život

Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá s energiemi lidem ve finanční tísni

Invalidní důchodkyni, která se kvůli novým zvýšeným zálohám na energie ocitla náhle v nouzi, pomohl Nadační fond Dvojka srdcem s jejich uhrazením. Praha 2 o tom informovala v tiskové zprávě.

Monika R., která se obrátila na fond se žádostí o pomoc, je v invalidním důchodu. Trpí roztroušenou sklerózou a je plně závislá na pomoci jiné osoby. Je limitována omezenými prostředky z příspěvku na péči, které jí sotva postačí na každodenní pečovatelskou službu. Kvůli zvýšeným zálohám na energie, které si paní Monika nemůže dovolit platit, se dostala doslova do existenční krize.

„Koronakrize se dotýká nás všech. Nejvíce ale zasahuje do života těch nejzranitelnějších. Proto naše městská část jde ostatním příkladem a pomáhá už od její první vlny tam, kde je třeba. Společně jsme za poslední dva roky zvládli distribuci roušek a dezinfekcí seniorům a potřebným, pomohli jsme sousedům, kteří přišli o práci nebo se dostali do tíživé finanční situace tím, že onemocněli. Nyní stojíme před další výzvou, a to před naprosto rapidním zvýšením cen energií. Uvědomujeme si, že mezi námi mohou žít lidé, pro které může být toto zvýšení fatální. Proto jsme začali aktivně hledat, jestli někdo potřebuje naši pomoc. A ozvala se paní Monika. Neváhali jsme a začali okamžitě jednat. Skrze Nadační fond Dvojka srdcem jsme jí pomohli navýšení zálohy uhradit. Paní Monika ale bude pomoc potřebovat i dále. A nejen ona. Určitě mezi námi žije více lidí, kteří mohou být v podobné situaci. A právě těm je určena naše nabídka pomoci,“ popisuje zkušenost z posledních dní místostarostka Prahy 2 pro sociální oblast a zakladatelka nadačního fondu Alexandra Udženija (ODS).

Druhá městská část je připravena pomáhat i dalším občanům, kteří se ocitli v náhlé finanční tísni. Oni sami nebo jejich známí se mohou obracet přímo na Nadační fond Dvojka Srdcem. Ten je založen na mezilidské solidaritě, aktivitě dobrovolníků a dobročinnosti partnerů. Výhodou tak je, že tento systém nezatěžuje administrativu a rozpočet radnice Prahy 2. Pomoc tedy může putovat na místo určení okamžitě.

„Jsem pyšná na naše dvojkové spoluobčany i partnery a ostatní dárce, kteří mají srdce na pravém místě a neváhají v případě potřeby pomoci druhým. Díky jejich velkorysosti můžeme prostřednictvím nadace rychle a účinně pomáhat tam, kde je třeba. Je krásné vidět, že i v dnešní době funguje patriotismus a vzájemná soudržnost. Všem ochotným dárcům i všímavým lidem patří obrovský dík,“ oceňuje pomoc donátorů Alexandra Udženija.

Více informací o tom, jak se do pomoci potřebným skrz nadaci Dvojka srdcem zapojit, naleznou zájemci na webu nadačního fondu: www.dvojkasrdcem.cz.


Autor: red

PVK: Přehled plánovaných výluk na 6 týden

Dnes v 16:46

Pražské vodovody a kanalizace obnovily po novém roce plánované výluky v dodávkách pitné vody. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 11: V Brandlově ulici se můžete nadále testovat na přítomnost koronaviru

Dnes v 16:14

Praha 11 prodloužila nájem pozemku na rohu ulic Machkova a Brandlova, kde funguje testovací místo. Situace s šířením onemocnění covid-19 se sice po náročném období uklidnila, ale i v současné době přetrvává zájem o testování a očkování.

Kurzy oprav drobného nábytku pro veřejnost

Dnes v 15:16

Hlavní město ve spolupráci se Střední odbornou školou Jarov na letošní rok přichystalo pro veřejnost sérii kurzů oprav drobného nábytku. V zázemí odborné školy bude k dispozici plně vybavená dílna, kde se budou kurzy jednou měsíčně konat. Odborný dohled zajistí truhlář z řad učitelů střední školy....

Benefiční koncert vynesl více než osmdesát tisíc korun

Dnes v 11:27

Benefičním koncertem na Novoměstské radnice Praha oslavil Nadační fond Dvojka srdcem 5 let od založení. Během večera vystoupili bez nároku na honorář Ondřej G. Brzobohatý, sbor Vratislavka pod vedením Evy Kleinové, stejně jako moderátor večera Josef Mádle.

Saudská Arábie. Tematická snídaně na Plechárně

Včera v 19:30

Na Plechárně v Praze 14 se celý únor konají tematické snídaně. Během nich se dozvíte zajímavosti z různých koutů světa. Ve středu 8. února se s Petrem Mikolandou podíváte na místa a uslyšíte o životě v Saudské Arábii.

Výstava: Nuselský most - 50 let

Včera v 19:12

Praha 2 ve spolupráci s Národním technickým muzeem zve na výstavu Nuselský most – 50 let, která se koná v 1. patře radnice Prahy 2 na náměstí Míru 20.

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

1. února 2023 ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Praha 6: Využijte služeb poradenského místa ve Skleňáku zdarma

1. února 2023 v 17:21

Poradit nebo pomoci s tím, jak se vyrovnat s rostoucími životními náklady, potřebují v současné době i lidé, kteří to nikdy před tím nepotřebovali. Praha 6 pro ně připravila poradnu zdarma.

Zažijte Fakultu dopravní ČVUT v Praze na vlastní kůži

1. února 2023 v 16:43

Zažijte Fakultu dopravní (FD) ČVUT v Praze na vlastní kůži, to je vzkaz současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům. Studenti pražské Dopravky hrají hlavní roli na připravovaném Dnu otevřených dveří, který se koná 3. února v budově Horská v Praze 2, od...

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

31. ledna 2023 v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

30. ledna 2023 ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

29. ledna 2023 v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 21. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Další články
Nahoru