Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 13°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá již šestým rokem, děkoval koncertem v kostele
Benefiční koncert v kostele na Karlově náměstí. Foto: P2

Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá již šestým rokem, děkoval koncertem v kostele

Nadační fond Prahy 2 Dvojka srdcem pomáhá již šestým rokem. Radnice touto cestou podala pomocnou ruku v 210 případech a věnovala příspěvky v celkové výši 1,5 milionu korun.

Šestileté úspěšné fungování nadačního fondu druhá městská část oslavila v pondělí 22. ledna spolu s příznivci benefičním koncertem v prostorách kostela sv. Ignáce z Loyoly na Karlově náměstí. 

Slavnostního večera se zúčastnili i primátor Prahy Bohuslav Svoboda a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (oba ODS), která založení nadačního fondu před lety iniciovala. Nechyběli ani představitelé Prahy 2. Starosta Jan Korseska a místostarostka Prahy 2 pro oblast sociální Lucie Pechová (oba ODS), a patronka nadačního fondu herečka Simona Postlerová. 

„Smyslem tohoto fondu je podpora nejzranitelnějších skupin našich sousedů z Dvojky. Nejčastěji tedy pomoc míří k seniorům, zdravotně postiženým či samoživitelům a jejich dětem. Těší mě, že za šest let své existence fond ukázal, že má smysl a že umí rychle a cíleně pomáhat bez zdlouhavé administrativy a zbytečné byrokracie. Dvojka srdcem je postavena na sousedské sounáležitosti i lokálním patriotismu spojeným s pomocí ostatním a o to víc jsem za jeho fungování ráda,“ řekla náměstkyně Udženija. 

Nespornou výhodou projektu podle ní je, že tento systém pomoci nezatěžuje administrativu a rozpočet radnice Prahy 2. Pomoc tedy může putovat na místo určení okamžitě. 

„Neutuchající zájem o pomoc nadačního fondu je tak důkazem toho, že celý projekt má opravdu smysl. Díky příspěvkům Dvojky srdcem mohou v posledních letech jezdit na letní dětské tábory i děti z nízkopříjmových rodin a rodin samoživitelů. Této cílové skupině poskytuje nadační fond s pravidelností také příspěvky na školní potřeby a mimoškolní aktivity. Všem dárcům, kteří do nadačního fondu přispěli nebo pravidelně přispívají, patří obrovské poděkování. Jen díky nim jsme mohli pomoc realizovat,“ dodala místostarostka Pechová, která má v gesci sociální oblast a je dlouholetou předsedkyní správní rady Nadačního fondu Dvojka srcem. 

Více informací o tom, jak se do pomoci potřebným skrz nadaci Dvojka srdcem zapojit nebo o pomoc požádat, naleznou zájemci na webu nadačního fondu: www.dvojkasrdcem.cz.


Autor: red

Praha 2: Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí

Dnes ve 13:21

Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí se bude konat v Boothill baru v Jaromírově ulici v úterý 12. března v 16 hodin.

Den otevřených dveří na Pražském hradě

Dnes ve 12:58

Pro návštěvníky jsou v neděli 10. března připraveny dva okruhy, které si budou moci projít a dostat se tak do řady běžně nepřístupných sálů a prostor v nichž se odehrávají nejvýznamnější státní, protokolární a společenské události.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 10. týden

Dnes v 10:49

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Debata: Máma v práci

Dnes v 08:03

U příležitosti Mezinárodního dne žen se pátek 8. března koná debata Máma v práci – jak skloubit rodinu a práci. Vezměte s sebou i děti, na které bude čekat zábavný dětský koutek.

Setkání k revitalizaci parku Bělčická

Dnes v 07:36

Loni v říjnu prodiskutovala radnice Prahy 4 s veřejností možnosti proměny parku Bělčická. Na základě těchto podnětů a analýz provedených přímo na místě navrhli studentky a studenti Katedry zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity možnosti, jak tento park...

Praha 9: Mezinárodní den žen na Kluzišti Střížkov

Dnes v 07:34

Vezměte manželky, maminky a babičky slavit a užijte si 8. března hezký den.

Nemocné a staré stromy v bubenečském parku nahradí nové

Dnes v 07:31

Zdravotní kácení v bubenečském parku Generála Lázaro Cárdenase si vyžádá úbytek čtrnácti starých stromů. Jako náhrada je uložena výsadba 21 stromů nových. Kácení proběhne v průběhu března.

Jak si vyrobit vlastní mobil nebo žabí budík poradí druhý ročník kurzu na FEL ČVUT

1. března 2024 v 10:11

Studijní program Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT právě otevřel druhý ročník unikátního kurzu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Koncept praktického vzdělávání v oblasti digitální výroby a rychlého prototypování není novinkou, řadu let ho razí prestižní americká univerzita MIT....

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

1. března 2024 v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

1. března 2024 v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

V Praze 14 budou vítat jaro

1. března 2024 v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

1. března 2024 v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

Další články
Nahoru