dnes
Sobota - oblacno
33°C
zítra
Neděle - jasno
33°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
30°C
Pražská politika

Nadační fond Cesta ke vzdělání podpořil nadané studenty a žáky

Nadační fond Cesta ke vzdělání v letošním roce opět podpoří zajímavé projekty pražských škol – jejich žáků, studentů a pedagogů. Téměř dva a půl milionu korun, které správní rada nadačního fondu v dubnu rozdělila, poputují například na podporu zahraničních studijních pobytů či stáží žáků a pedagogů pražských škol nebo umožní účast výjimečných mladých talentů na mezinárodních soutěžích a festivalech. 

V únoru letošního roku rozhodla správní rada Nadačního fondu Cesta ke vzdělání o vyhlášení deváté výzvy pro podávání žádostí o nadační příspěvek. Žádosti bylo možné podávat do 31. března 2017.

Grantový program nadačního fondu se v letošním roce zaměřil na podporu studijních pobytů žáků a studentů a stáží pedagogů pražských škol na partnerských školách v zahraničí a na pomoc při zajišťování jejich účasti na zahraničních soutěžích, festivalech, přehlídkách a konferencích.

Dále se fond soustředil na podporu rozvoje odborné spolupráce pražských škol s jejich zahraničními partnery a na přípravu mezinárodních soutěží, festivalů a přehlídek organizovaných pražskými školami na území Prahy. Podpora je rovněž směřována na usnadnění vzdělávání pražských žáků a studentů se speciálními vzdělávacími potřebami a  na přípravu studentů na budoucí zaměstnání.

Nadační fond letos obdržel celkem 68 platných žádostí s celkovou výší požadavků  8 649 679 korun. Z toho 30 žádostí bylo podáno fyzickými osobami, tedy žáky, studenty a pedagogy, a 38 žádostí předložily právnické osoby, tj. pražské školy.

Správní rada nadačního fondu rozhodla o přidělení příspěvků na uskutečnění celkem 57 projektů v celkové výši 2 404 000 korun, příspěvek v roce 2017 obdrží 24 fyzických a 33 právnických osob.

Kompletní přehled vyhodnocených žádostí podaných v letošním roce je k dispozici na stránkách nadačního fondu na adrese cestakevzdelani.praha.eu v sekci „Podpořené projekty“.

                                                


Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

26. července 2018 ve 23:52

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových...

Další články
Nahoru