dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražský život

Nadace věnuje 2,2 milionu korun na výstavbu azyláku BabyBox v Hájku

Nadace Saint-Gobain francouzského koncernu Saint-Gobain odsouhlasila 29. října podporu ve výši 2,2 milionu korun pro výstavbu azylového domu BabyBox v Hájku (Praha 10).

Babybox pro odložené děti – STATIM, z. s., známý spíše jako BabyBox, byl založen před 10 lety a jeho účelem je zřizovat a provozovat schránky (BabyBoxy) pro odložené děti a také poskytovat pomoc odloženým a opuštěným dětem. Za 10 let své činnosti pomohl vstoupit do nového života 108 dětem.

Dalším, logickým krokem v této činnosti, je výstavba azylového domu, který má nabídnout matkám v tíživé situaci prostor, kde mohou se svým děťátkem krátkodobě zůstat, a tak najít čas řešit své problémy. Snahou je nabídnout matkám v nouzi i jinou možnost pomoci, než tu, že svá miminka odloží do babyboxů. Samotný projekt, tedy výstavba azylového domu v Hájku, by měl začít zkraje příštího roku, cílem je postavit dva azylové byty pro matky nejpozději do konce roku 2015.

Předseda Babyboxu Ludvík Hess řekl: „Na každé bedýnce na nechtěná lidská mláďata je informace a šuplík s lístky: Odkládáš-li děťátko, protože s ním nemáš kde přespat, zavolej 602 305 139602 305 139 – moje telefonní číslo. Nešťastnou maminku s děťátkem ihned dovezu sám, nebo s pomocí přátel a spolupracovníků po České republice, do Hájku v Praze 10, poskytneme jim v azylovém domě ubytování, jídlo a pomoc. Děkuju společnosti Saint-Gobain a její Martině Vlčkové Říhové. Nestává se, aby sponzor svého obdarovaného oslovil sám.“

V Praze začne fungovat další babybox. Bedýnka v Hloubětíně nahradí Pradědu Babyboxe I

Praha 6: Babybox v Jilemnického ulici funguje nonstop již čtvrtým rokem


Další články
Nahoru