dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Pražský život

Nadace Open Society Fund Praha rozdala stipendia

Čtyři studentky pražských gymnázií vycestují do Velké Británie a USA. Stipendia jim udělila Nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s britským The Headmasters´ and Headmistresses´ Conference (HMC) a americkým American Secondary Schools for International Students and Teachers (ASSIST). Celkem letos udělily stipendia jedenácti českých studentům a studentkám.

Studenti, kteří se chystají vycestovat do Ameriky v září 2014, se nyní setkají s dřívějšími absolventy programu a budou mít možnost podělit se o zajímavé zkušenosti se studiem v cizině. Toto setkání se uskuteční ve čtvrtek 19. června 2014 od 14:00 v hotelu Prokopka.

Studentům, vybraným na základě výběrového řízení, poskytují zahraniční školy stipendium, které pokrývá náklady na školné, ubytování a stravování. Toto stipendium představuje i částku vyšší než jeden milion korun.

Nadace Open Society Fund Praha během své jednadvacetileté existence umožnila již více než 260 studentům strávit akademický rok na soukromých středních školách ve Velké Británii, Thajsku, Švýcarsku a v USA. Letošního konkurzu se účastnilo sedmdesát pět žáků a žákyň z padesáti škol České republiky. Studenti, kteří uspěli u písemných testů, byli následně pozváni k ústním pohovorům se zástupci zahraničních škol.


Další články
Nahoru