Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Nadace Kooperativy se stala partnerem Kampaně na podporu asistence

Cílem kampaně je dostat k veřejnosti zprávu, že lidé s postižením potřebují pomoc a asistenci druhých, aby mohli žít normální, svobodný život. Zájemci o asistenci se často nemusí učit nic nového a mohou tak snadno najít práci, která dává smysl.

Vše se dozví zde: Asistence – Začněte asistovat (asistujeme.cz)

Kampaň je postavena zejména na zkušenostech Asistence o.p.s., která dlouhodobě usiluje o podporu svobodného a samostatného života lidí s handicapem v běžném prostředí. Nadace Kooperativy je dlouhodobým partnerem Asistence, v minulých letech podpořila projekt Pátý stupeň, který odstartoval systémové změny příspěvků na péči, zejména zavedení individualizovaného stupně pro lidi s nejtěžším handicapem.

V ČR žije 10–15 tisíc lidí s handicapem, kteří potřebují asistenci ve velkém rozsahu. Část z nich teď žije v ústavech, část mimo ústav jen díky péči svých blízkých a část s podporou asistentů, na které ale nemají dost peněz. Je tu ale šance, že brzy bude lépe. V ČR aktuálně působí zhruba 50 poskytovatelů asistentské péče, přičemž největší kapacity jsou v Praze.

 „Připravujeme se na možnou systémovou změnu, která zlepší finanční dostupnost osobní asistence pro lidi s postižením. Až se tak stane, budeme narážet na nedostatek osobních asistentů a asistentek, kterých je už teď málo. Chceme touto kampaní lidem ukázat, že asistování je nejen potřebná práce, ale také práce, ve které se mohou lépe realizovat,“ říká Erik Čipera z obecně prospěšné společnosti Asistence. 

„S Asistencí spolupracujeme už více než 10 let a za tu dobu se dívám na svět lidí s handicapem úplně jinak. Mají stejné potřeby a sny jako všichni, jen k tomu, aby si je mohli plnit, potřebují další ruce. Věřím, že i díky kampani si mnoho lidí uvědomí, že jim současná práce nedává takový smysl, jaký potřebují, nebo že třeba mají nějaký volný čas, který by mohli věnovat někomu, kdo to potřebuje. Sami pak získají nové přátele a nové zkušenosti,“ dodává Veronika Valentová z Nadace Kooperativy.

Kampaň připravilo Etické kreativní studio Družina. Hlavní součástí kampaně je série videoklipů AI vás nenahradí a Asistence je práce, kterou už dávno znáte. Kampaň startuje v těchto dnech a poběží hlavně na sociálních sítích Facebook a Instagram a na webu (asistujeme.cz). V plánu je také několik společných setkání nebo aktivit ve veřejném prostoru. 


Autor: red

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

Dnes v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

Včera v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

15. července 2024 v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Aplikace innosvět umožňuje například průběžnou kontrolu spotřeby energií

15. července 2024 v 06:46

Bezplatná mobilní aplikace ‍innosvět, která byla vyvinutá společností innogy, umožňuje mít energie pod kontrolou kdykoliv a odkudkoliv.   

Bleší trh na Šesťáku

14. července 2024 v 08:11

V pátek 19. července můžete prodat a nakoupit. Na Šesťáku na Vítězném náměstí se od 14 do 20 hodin koná Bleší trh.

Velká prázdninová soutěž s putováním Prahou 2

13. července 2024 v 07:08

Prázdninová soutěž Prahy 2 se týká dvou nových tras: Hudební velikáni a Proměny architektury.

Další články
Nahoru