dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Pražské krimi

Nad tím, jak brutálně se zbavil vlastních rodičů, zůstává rozum stát

Pražský městský soud se začne příští týden zabývat případem vietnamského mladíka, který loni údajně podřezal svého otce i matku v zázemí večerky v Praze 5. Podle obžaloby, kterou má ČTK k dispozici, muž obě těla zabalil do potravinářské fólie a později je odvezl do lesa na Rokycansku, kde je zapálil. V případě prokázání viny mu hrozí až doživotní vězení.

Dvojnásobná vražda se podle kriminalistů stala loni 31. srpna v obchodě v Jeremiášově ulici. Mladík se tam prý po deváté hodině večerní nejprve pohádal a potom popral s otcem. Nakonec ho pořezal na krku kuchyňským nožem, kterým ho také dvakrát bodl do hlavy. Když už otec bezvládně ležel na zemi, vběhla do místnosti jeho manželka, která předtím zaslechla křik. Mladíka začala bít, a když ji rovněž napadl, bránila se škrábáním a kousáním. Syn ji nejméně jednou řízl či bodl do krku.

Oba rodiče prý na místě podlehli krvácení z velkých krčních cév. Syn jejich těla údajně zabalil do fólie a igelitových pytlů a přemístil je z přízemního obchodu do suterénu. Tam mrtvé naložil do auta, kde je ponechal do 3. září. Tehdy je podle kriminalistů v noci odvezl po dálnici D5 na lesní cestu mezi obcemi Mýto a Těškov, kde těla polil hořlavinou a zapálil. Po dohoření ohně odtáhl ohořelé ostatky o kus dál a několikrát je přejel autem. Nakonec části těl ukryl v lesním porostu, stojí v obžalobě.

Podle dřívějších informací pražské policie se třiadvacetiletý mladík k činu při výslechu přiznal. V současné době je ve vazbě v pankrácké věznici. Za vraždu dvou lidí a zároveň svědka trestného činu – matky – mu hrozí sazba 15 až 20 let odnětí svobody, případně i výjimečný trest. Soud jeho kauzu otevře příští čtvrtek.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru