Dnes Pondělí - obcasny-dest 0°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 2°C
Pondělí 28. 11. 2022
Svátek má René
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské krimi

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Než ho zastavili, stačil ještě projet jednosměrku v protisměru a na světlech po zastavení málem ze skútru spadnul. Z muže byl od začátku kontroly cítit alkohol, což potvrdila dechová zkouška s výsledkem bezmála jeden a půl promile alkoholu v dechu. Šestatřicetiletý muž policistům přiznal, že se před jízdou „posilnil“ několika pivy, ale slíbil, že si půjde lehnout a nikdy už to neudělá.

Policisté muže několikrát poučili a vysvětlili mu, že se dopustil trestného činu. Ten však celou událost chtěl vyřešit jinak. Nabídl hlídce šest tisíc korun, pokud ho pustí a on půjde spát. Hlídka muže opět poučila, že by se tím dopustil dalšího trestného činu podplácení, což on vůbec nereflektoval a snažil se policisty přesvědčit, aby si vzali peníze a nechali ho být.

Šestatřicetiletý muž byl na místě zadržen a k původnímu trestnému činu ohrožení pod vlivem návykové látky mu tak přibylo i podplácení, za což může skončit v případě odsouzení až na šest let za mřížemi.


Autor: Alo

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Za volantem nastartovaného auta seděl silně podnapilý muž

8. listopadu 2022 v 19:42

Auto s běžícím motorem a spící osobou na sedadle řidiče zaměstnalo v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno strážníky v Praze 2. Muž, který se po probuzení neváhal přiznat k předchozí jízdě, vykazoval známky požití většího množství alkoholu, jehož přítomnost následně potvrdila dechová zkouška. Celou...

Našel odemčené kolo i kabely, skončil v rukou policie

1. listopadu 2022 v 08:48

V místě křížení železničního přejezdu a cyklostezky si hlídka strážníků všimla muže klečícího u sdíleného kola. Skřínka s elektronikou byla vylomená a na jeho nosiči byla naložená tři klubka kabelů.

Další články
Nahoru