Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Než ho zastavili, stačil ještě projet jednosměrku v protisměru a na světlech po zastavení málem ze skútru spadnul. Z muže byl od začátku kontroly cítit alkohol, což potvrdila dechová zkouška s výsledkem bezmála jeden a půl promile alkoholu v dechu. Šestatřicetiletý muž policistům přiznal, že se před jízdou „posilnil“ několika pivy, ale slíbil, že si půjde lehnout a nikdy už to neudělá.

Policisté muže několikrát poučili a vysvětlili mu, že se dopustil trestného činu. Ten však celou událost chtěl vyřešit jinak. Nabídl hlídce šest tisíc korun, pokud ho pustí a on půjde spát. Hlídka muže opět poučila, že by se tím dopustil dalšího trestného činu podplácení, což on vůbec nereflektoval a snažil se policisty přesvědčit, aby si vzali peníze a nechali ho být.

Šestatřicetiletý muž byl na místě zadržen a k původnímu trestnému činu ohrožení pod vlivem návykové látky mu tak přibylo i podplácení, za což může skončit v případě odsouzení až na šest let za mřížemi.


Autor: Alo

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Další články
Nahoru