Dnes Úterý - jasno 16°C
Zítra Středa - polojasno 17°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na zvýšení kapacity škol rozdělí Praha městským částem přes 300 milionů korun
Ilustrační foto: archiv

Na zvýšení kapacity škol rozdělí Praha městským částem přes 300 milionů korun

Pražští radní schválili včera tisk reflektující aktuální poptávku po navyšování kapacit základních škol. Hlavní město pro tento účel poskytne desítce městských částí dotace v celkové výši 303 miliony korun.   

„Tato dotace pomůže například Praze 10, která obdrží 80 milionů korun na rekonstrukci budovy secesní školy na Strašnické, Praze 9 pomůžeme stejnou částkou na novou mateřskou a základní školu U Elektry a Praze-Čakovicím 35 miliony na dostavbu Základní školy Dr. Edvarda Beneše,” uvedl radní pro školství Vít Šimral (Piráti).  

Potřeba navyšovat kapacity ve školách je podle něj dána demografickým vývojem a nárůstem počtu obyvatel, na který hlavní město musí reagovat a pomoci tak městským částem zajistit dostatek míst pro plnohodnotnou výuku.

„Aby děti nemusely dojíždět daleko od svých domovů nebo se chodit stravovat do jiné budovy, než ve které se učí,“ pokračoval radní.

Investiční dotace se týkají městských částí Praha 3, 7, 9, 10, 11, 13, 14, 18, Praha-Čakovice a Praha-Kolovraty.

Rozdělení finanční rezervy je založeno na vyhodnocení školských projektů a žádostí o příspěvek zaslaných městskými částmi odboru školství, mládeže a sportu pražského magistrátu.

„Žádosti byly posuzovány z hlediska jejich potřebnosti a stavební připravenosti,“ dodal Vít Šimral.


Autor: red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru