Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Na zvýšení kapacity škol rozdělí Praha městským částem přes 300 milionů korun
Ilustrační foto: archiv

Na zvýšení kapacity škol rozdělí Praha městským částem přes 300 milionů korun

Pražští radní schválili včera tisk reflektující aktuální poptávku po navyšování kapacit základních škol. Hlavní město pro tento účel poskytne desítce městských částí dotace v celkové výši 303 miliony korun.   

„Tato dotace pomůže například Praze 10, která obdrží 80 milionů korun na rekonstrukci budovy secesní školy na Strašnické, Praze 9 pomůžeme stejnou částkou na novou mateřskou a základní školu U Elektry a Praze-Čakovicím 35 miliony na dostavbu Základní školy Dr. Edvarda Beneše,” uvedl radní pro školství Vít Šimral (Piráti).  

Potřeba navyšovat kapacity ve školách je podle něj dána demografickým vývojem a nárůstem počtu obyvatel, na který hlavní město musí reagovat a pomoci tak městským částem zajistit dostatek míst pro plnohodnotnou výuku.

„Aby děti nemusely dojíždět daleko od svých domovů nebo se chodit stravovat do jiné budovy, než ve které se učí,“ pokračoval radní.

Investiční dotace se týkají městských částí Praha 3, 7, 9, 10, 11, 13, 14, 18, Praha-Čakovice a Praha-Kolovraty.

Rozdělení finanční rezervy je založeno na vyhodnocení školských projektů a žádostí o příspěvek zaslaných městskými částmi odboru školství, mládeže a sportu pražského magistrátu.

„Žádosti byly posuzovány z hlediska jejich potřebnosti a stavební připravenosti,“ dodal Vít Šimral.


Autor: red

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

Dnes v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Praha 4: Zapojte se do diskuse o rozvoji městské části

1. června 2023 v 07:42

V červnu se v Praze 4 uskuteční několik veřejných akcí, do kterých se může zapojit veřejnost. Mluvit se bude o ulicích Pujmanové, Podolí, sídlišti Antala Staška a Zátišském potoku, jejich plánovaných proměnách a rozvoji městské části, které Prahu 4 čekají.

Další články
Nahoru