dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Na zrekonstruované koupaliště Petynka ve Střešovicích míří davy lidí
Plavci si na Petynce užijí spíše ráno, odpoledne je již narváno. Ilustrační foto: freeimages

Na zrekonstruované koupaliště Petynka ve Střešovicích míří davy lidí

Koupaliště Petynka ve Střešovicích v Praze 6 hlásí návštěvnický rekord. Včera zde bylo 2400 návštěvníků. Pro srovnání, týden předtím zde bylo 115 návštěvníků. Petynka je otevřena od 1. května, za celý květen byla návštěvnost 2893 návštěvníků. „Za prvních devět červnových dní je celková návštěvnost několikanásobně vyšší oproti průměru, celkových 8014 návštěvníků. Zatím nejvíce lidí bylo na Petynce v neděli 8. června – rovných 2994,” řekl Adam Halmoši, mluvčí Prahy 6.

Petynka nabízí travnaté prostorné pláže, kvalitní čistou vodu a padesát metrů dlouhý bazén. V letních měsících je otevřeno každý všední den od 7 do 21h a o víkendu od 9 do 21h.

V sobotu 14. června bude slavnostně představen nově zrekonstruovaný areál koupaliště. Otevřeno bude výjimečně už od 7 hodin ráno, vstupné je zdarma a od 12 hodin začíná speciální program pro děti i dospělé.

Celodenní show pro malé i velké zahájí v pravé poledne herečka a moderátorka Barbora Mottlová. Děti se mohou těšit na kouzelnou show Magistra Kellyho, originální vystoupení Václava Upíra Krejčího i na řadu zajímavých soutěží o ceny, skákací hrad, či malování na obličej a mnoho dalšího. Navíc můžete ochutnat pečené prasátko.

Pro děti vznikly na Petynce nové atrakce

Starý dětský bazének vystřídalo kaskádové brouzdaliště a na hřišti přibyly nové herní prvky.

Ve spodní části koupaliště vyrostla malá indiánská vesnička s týpí, totemem a ohništěm, velkou atrakcí pro děti zůstává 103 metrů dlouhý tobogán a trampolína.

Příjemných změn se dočkají i dospělí návštěvníci koupaliště. Zprovozněn bude beachvolejbalový kurt a obměny se dočká i občerstvení u bazénu. Díky novým gastroprovozům se rozšířila nabídka zdravějších jídel, zeleninových a ovocných salátů i nápojů.

Vstupné zůstává stejné jako vloni. Lidé mají možnost koupaliště navštěvovat za výhodnější ceny díky předplatnému. Na Petynce je k dispozici zdarma WiFi připojení a bezplatné je i parkování.

Provozní doba areálu: květen 9–20 hodin, červen 7–21 hodin
Celodenní vstupné: 150 korun, od 15 hodin 120 korun
Děti, ZTP, senioři 80 korun, od 15 hodin 70 korun
senioři z Prahy 6 zdarma
rodinné vstupné: rodič + dítě 180,– od 15 hod. 150,–, každé další dítě 30,–


Další články
Nahoru