dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Dětská PrahaPražský život

Na Žofíně si dají dostaveníčko strašidla

Výbornou zábavu, tentokrát s nádechem příjemného mrazení v zádech, připravila pro obyvatele Prahy 1 v rámci již třetího ročníku akce „Žofín patří všem generacím“ radnice první městské části. Letos totiž na Žofín zavítají nefalšovaná strašidla.

Oblíbená akce s letošním mottem „Na Žofíně straší“ se uskuteční na Slovanském ostrově v neděli 1. listopadu od 14 do 18 hodin; příchozí se mohou těšit na bohatý program, v němž si „to svoje“ najde každý.

Dospělí jistě ocení komentované prohlídky Paláce Žofín, podrobné seznámení se sociálními programy MČ Praha 1, ale třeba také ohnivou show. Děti se mohou vyřádit v soutěžích inspirovaných pražskými pověstmi nebo v oživlé alchymistické laboratoři.

Všichni si pak určitě pochutnají na občerstvení, které bude – jak je při podobných akcích v Praze 1 již zvykem – za velmi lidové ceny.

Krátce po 18. hodině ze Žofína vyrazí průvod pražských strašidel, který připravuje Muzeum pražských pověstí a strašidel. K průvodu se může kdokoli připojit – trasa povede přes most Legií, Kampu, Karlův most a dále tajuplným Starým Městem.

„Mám tuhle akci opravdu rád, protože přirozeně spojuje mladší i starší ročníky. Lidé se nejen dobře baví, ale také se navzájem poznávají. Sejdeme se takhle už potřetí, takže lze mluvit o nové tradici,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09), který zároveň poděkoval všem partnerům za přípravu celého projektu.

na-zofine-strasi-nahled

na-zofine-strasi-1-nahled

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Další články
Nahoru