Dnes Neděle - skorojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -4°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Na Žofíně se konal veletrh sociálních služeb a neziskových organizací
Na veletrhu se představily neziskové organizace a nadace. Foto: JP

Na Žofíně se konal veletrh sociálních služeb a neziskových organizací

Veletrh sociálních služeb a neziskových organizací Den vzájemné pomoci se uskutečnil ve středu na Žofíně. Akce se konala ve spolupráci s pražským magistrátem, pod záštitou ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL), náměstkyně pražského primátora Alexandry Udženije (ODS) a radní Prahy 1 pro sociální oblast Ivany Antalové (dříve Piráti). Akce nabídla debaty, výstavy, divadlo, hudební vystoupení, prodejní stánky, prezentace neziskových organizací a nadací, dětský koutek i ukázky práce složek integrovaného záchranného systému.

„Na sociální tematiku je potřeba dívat se nejen celorepublikově, ale i lokálně, kde se konkrétně pomáhá lidem. Musíme obdivovat nejen ty, kteří pomáhají, ale i ty, kteří to přijímají. Protože nechat si pomoci, to chce odvahu. Lidem, kteří pomoc přijímají, musíme pomoci zachovat důstojnost, to pomůže morální dimenzi společnosti,“ uvedla starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09), která na veletrh také dorazila a zúčastnila se i úvodní tiskové konference. 

„Jsem ráda, že se veletrh sociálních služeb vrací na Žofín a tradice pokračuje. Vyspělá společnost se pozná toho, jak pomáhá ostatním. Hlavní město má chuť pomáhat a starat se o potřebné. Je důležité mezi sebou mluvit, sdílet zkušenosti, a to nás posouvá dopředu,“ řekla náměstkyně primátora Udženija. 

Podle radní Antalové je potřeba také myslet na péči o pečující. „Musíme pro ně zajišťovat finanční zdroje, aby mohli dobře pracovat a zajišťovat kvalitní služby. Je potřeba odstraňovat bariéry, i ty komunikační. Sociální věci jsou nejsilnější věci společnosti,“ uvedla. 

„Chtěla bych dosáhnout změny financování sociálních služeb. Snad se nám na ně podaří navýšit částka. Chtěli bychom víc podpořit prevenci závislostí a cílenou terénní práci. Loni jsme dali na dotace na sociální služby milion korun, letos už milion a půl,“ řekla radní.

„Základní proporce rozpočtu se teprve připravují, se všemi prostředky musíme nakládat zodpovědně, mít nereálná očekávání je holý nesmysl. Ale souhlasím s tím, že proporce by se měla směrem k sociální oblasti měla zvýšit,“ podotkla starostka. 

„Podpora sociálních služeb je důležitá a náročná, každý rok podpoříme několik set sociálních organizací, jsme s nimi v každodenním kontaktu, potýkají se s nedostatkem finančních zdrojů, což ohrožuje jejich kvalitní služby,“ řekla Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.


Autor: puc

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Včera v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru