Dnes Sobota - obcasny-dest 23°C
Zítra Neděle - oblacno 22°C
Sobota 15. 6. 2024
Svátek má Vít
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Žofíně se konal veletrh sociálních služeb a neziskových organizací
Na veletrhu se představily neziskové organizace a nadace. Foto: JP

Na Žofíně se konal veletrh sociálních služeb a neziskových organizací

Veletrh sociálních služeb a neziskových organizací Den vzájemné pomoci se uskutečnil ve středu na Žofíně. Akce se konala ve spolupráci s pražským magistrátem, pod záštitou ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL), náměstkyně pražského primátora Alexandry Udženije (ODS) a radní Prahy 1 pro sociální oblast Ivany Antalové (dříve Piráti). Akce nabídla debaty, výstavy, divadlo, hudební vystoupení, prodejní stánky, prezentace neziskových organizací a nadací, dětský koutek i ukázky práce složek integrovaného záchranného systému.

„Na sociální tematiku je potřeba dívat se nejen celorepublikově, ale i lokálně, kde se konkrétně pomáhá lidem. Musíme obdivovat nejen ty, kteří pomáhají, ale i ty, kteří to přijímají. Protože nechat si pomoci, to chce odvahu. Lidem, kteří pomoc přijímají, musíme pomoci zachovat důstojnost, to pomůže morální dimenzi společnosti,“ uvedla starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09), která na veletrh také dorazila a zúčastnila se i úvodní tiskové konference. 

„Jsem ráda, že se veletrh sociálních služeb vrací na Žofín a tradice pokračuje. Vyspělá společnost se pozná toho, jak pomáhá ostatním. Hlavní město má chuť pomáhat a starat se o potřebné. Je důležité mezi sebou mluvit, sdílet zkušenosti, a to nás posouvá dopředu,“ řekla náměstkyně primátora Udženija. 

Podle radní Antalové je potřeba také myslet na péči o pečující. „Musíme pro ně zajišťovat finanční zdroje, aby mohli dobře pracovat a zajišťovat kvalitní služby. Je potřeba odstraňovat bariéry, i ty komunikační. Sociální věci jsou nejsilnější věci společnosti,“ uvedla. 

„Chtěla bych dosáhnout změny financování sociálních služeb. Snad se nám na ně podaří navýšit částka. Chtěli bychom víc podpořit prevenci závislostí a cílenou terénní práci. Loni jsme dali na dotace na sociální služby milion korun, letos už milion a půl,“ řekla radní.

„Základní proporce rozpočtu se teprve připravují, se všemi prostředky musíme nakládat zodpovědně, mít nereálná očekávání je holý nesmysl. Ale souhlasím s tím, že proporce by se měla směrem k sociální oblasti měla zvýšit,“ podotkla starostka. 

„Podpora sociálních služeb je důležitá a náročná, každý rok podpoříme několik set sociálních organizací, jsme s nimi v každodenním kontaktu, potýkají se s nedostatkem finančních zdrojů, což ohrožuje jejich kvalitní služby,“ řekla Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.


Autor: puc

Při srážce s nákladním autem zemřel ve Vršovicích chodec

Včera ve 22:43

Srážku s nákladním autem ve Vršovické ulici u Kubánského náměstí v Praze 10 ve čtvrtek ráno kolem deváté hodiny nepřežil zhruba sedmdesátiletý muž. Jak uvedl server Novinky.cz, nejdřív řidič od nehody ujel, protože si nevšiml, že někoho srazil. Na situaci ho upozornil řidič auta jedoucího za ním....

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

13. června 2024 v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

12. června 2024 ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru