dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C

Na Žofíně proběhne sommelierská soutěž Premier Prix du Sommelier

Praha bude už podruhé hostit soutěž sommelierů Premier Prix du Sommelier. Uskuteční se ve čtvrtek 28. ledna v  prostorách paláce Žofín, a to v rámci výstavy vín a destilátů Galadegustace Žofín 2016, kterou pořádá distribuční společnost Premier Wines & Spirit (PWS).

Historicky druhý ročník soutěže se zaměří na španělská vína. Sommelieři porovnají své znalosti i dovednosti rovnou ve čtyřech kolech. „První tři kola budou obsahovat testové otázky o španělských vínech, slepou degustaci a servis červeného vína,“ vysvětluje Tomáš Brůha, head sommelier PWS a jeden z porotců soutěže.

Na závěrečné kolo se mohou přijít podívat i návštěvníci Galadegustace Žofín. Finalisté si v něm budou muset poradit například se záludným fotokvízem přímo na pódiu.

Záštitu nad soutěží Premier Prix du Sommelier převzala Asociace sommelierů ČR. Výkony soutěžících vyhodnotí porota stvořená z předních tuzemských sommelierů a osobností. Svou účast přislíbili prezident a viceprezident Asociace sommelierů ČR Martin Pastyřík a Ivo Dvořák, šéfredaktor časopisu Wine & Degustation Michal Šetka, zakladatel Sommelier Academy Petr Vicena, ale i dva trojnásobní mistři České republiky v sommelierství – Jakub Přibyl a právě Tomáš Brůha.

„Už teď víme, že se letos představí ti nejtalentovanější sommelieři v Česku. Absolutním vítězem se ale může stát jen jeden, rozhodne o něm především závěrečný servis a fotokvíz,“ dodává Brůha.

Soutěžící, který se umístí na prvním místě, získá vinařský zájezd do Španělska. Na Galadegustaci Žofín 2016 přijedou své produkty představit mimo jiné i oblíbená španělská vinařství jako Vega Sicilia, Codorníu a Marqués de Murrieta.

galadegustace-zofin-iii-nahled

Více informací o soutěži i výstavě Galadegustace Žofín 2016 najdete na www.1er.cz/galadegustace.


Další krátké zprávy
Nahoru