dnes
Pátek - zatazeno
23°C
zítra
Sobota - zatazeno
31°C
pozítří
Neděle - bourky
28°C
Na zkoušce z místopisu pro taxikáře zestárnul o deset let, změnil se k nepoznání
Ilustrační foto: archiv

Na zkoušce z místopisu pro taxikáře zestárnul o deset let, změnil se k nepoznání

Třiačtyřicetiletý muž se vydával za o deset let staršího. Důvodem měla být pomoc při zkoušce z místopisu, které musí absolvovat všichni, kdo chtějí v Praze vykonávat práci řidiče taxislužby. 

Hlídku městské policie si na pomoc zavolal úředník magistrátu, kterému se nezdál doklad totožnosti muže, který přišel složit zkoušku z místopisu, nezbytné na území hl. m. Prahy k nabízení a poskytovaní přepravy osob – taxislužby.

Fotografie v občanském průkaze se neshodovala s podobou muže, který se ke zkoušce dostavil. Strážníci pojali podezření, že se dotyčný vydává za jinou osobu.

„K tomu se posléze třiačtyřicetiletý muž doznal. Z přátelství, tedy bez úplaty, chtěl pomoci svému kamarádovi. Ten už do vozidla taxi na území metropole určitě nesedne," uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. Muž „pomocník“ byl hlídkou městské policie předán k dalšímu opatření na služebnu Policie ČR.


Dva muži se vloupali do auta

Dnes v 11:37

Včera večer se dvojice opilých mužů rozhodla vylepšit si svůj rozpočet obsahem jednoho ze zaparkovaných osobních vozidel v Modřanech. Protože auto prohledávali dlouhé minuty, upoutali tak pozornost procházejícího muže, který se obrátil na městskou policii.

Se zákazem a pod vlivem, zastavil jej až varovný výstřel

Včera v 17:11

V pondělí 15. července krátce před jedenáctou hodinou večer si členové pohotovostní motorizované jednotky v rámci výkonu noční služby všimli stříbrné Škody Octavia, která jela po Strakonické ulici v Praze 5 ve směru do centra. Rozhodli se ji zastavit a řidiče zkontrolovat. Řidič světelných ani...

Cizinec se chtěl vyspat v autě

Včera v 16:14

Strážníci zadrželi cizince podezřelého z vloupání se do vozidla, ze kterého si udělal ubytovací zařízení. Prý se v něm chtěl jen vyspat.

Opilec usedl za volant a pustil se napříč Černým Mostem

17. července 2019 ve 21:21

Řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi pražští strážníci. Prozradil se spácháním dopravního přestupku.

Sběratel platebních karet a dokladů zadržen

16. července 2019 ve 12:23

Pro sběratelskou vášeň 38 letého muže neměla pochopení jak ostraha obchodního domu, tak přivolaná hlídka městské policie.

Strážníci uhasili požár trouby v bytě a zachránili muže, který v něm spal

15. července 2019 v 15:53

O velkém štěstí může hovořit 63 letý muž, který usnul v bytě poté, co dal do trouby péct kuře. Strážníci ho našli bezvládného na gauči. Požár uhasili ještě před příjezdem hasičů.

Nahý muž skočil v noci z Karlova mostu

6. července 2019 v 10:53

Nahý cizinec skočil z Karlova mostu do Vltavy, kde se snažil 20 minut uplavat policistům, strážníkům a hasičům.

Další články
Nahoru