Dnes Neděle - skorojasno 11°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 10°C
Neděle 16. 5. 2021
Svátek má Přemysl
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Inspirace z Vídně: Na žižkovském náměstí je nový popelník ve tvaru cigarety

Radnice Prahy 3 nechala na žižkovském náměstí Komenského nainstalovat popelník ve tvaru cigarety. Pokud se osvědčí, mohou následovat další. Městská část se nechala inspirovat ve Vídni.

popelnik-cigareta

„Hodně lidí by třeba plechovku od piva na zem nehodilo, ale u nedopalků jim to přijde normální. Dělají to tak celý život. Jenže právě odhozené vajgly není možné z některých povrchů vůbec odstranit,“ komentoval nové opatření starosta Jiří Ptáček (TOP 09).

Zprovozněn byl zatím jeden popelník, který nese přesnou podobu klasické cigarety a to na náměstí Komenského. Pokud se testovací verze popelníku, kterou vyrobil vyrobil kovář Jaromír Frk, osvědčí, bude Praha 3 s památkáři a Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy konzultovat umístění dalších.


Hydrometeorologové pro Prahu prodloužili výstrahu na povodňovou bdělost

Včera ve 14:11

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes prodloužil výstrahu pro Prahu na povodňovou bdělost, a to až do odvolání. Průtok Vltavy se aktuálně pohybuje kolem 550 m3/s a neměl by se v následujících 24 hodinách zvýšit. Vltavská kaskáda by navíc měla mít dostatečný volný prostor a průtok Prahou by...

Praha 1: Stojíme za Izraelem

14. května 2021 v 16:01

Jako důkaz solidarity se Státem Izrael, který čelí v posledních dnech řadě útoků na své území a obyvatele, vlaje od dnešního dne na radnici první městské části izraelská vlajka.

Praha se preventivně připravuje na povodně

14. května 2021 v 15:17

Kvůli silnému dešti hlavní město posledních několik dní sleduje hladinu řek a vyhodnocuje možnou povodňovou situaci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes pro Prahu vydal výstrahu na povodňovou bdělost a nastává první stupeň povodňové aktivity. S ohledem na platnou výstrahu dojde dnes...

Další články
Nahoru