Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Žižkově vzniká komunitní centrum Hasičárna, program nabízí už v létě
Nedávno se zde konal Dobrovolnický den. V rámci něj proběhla diskuze o tom, jakým směrem by se aktivity na Hasičárně měly ubírat. Foto: Facebook DDM Ulita

Na Žižkově vzniká komunitní centrum Hasičárna, program nabízí už v létě

Komunitní centrum Hasičárna, které se nachází v ulici K Lučinám, převzal na jaře do své správy Dům dětí a mládeže Praha 3 – Ulita. V současné době slouží k setkávání příznivců deskových her a je zázemím pro Parlament mládeže Prahy 3. Ačkoliv přípravy plnohodnotného fungování centra Hasičárna probíhají, už během letních měsíců existuje pro veřejnost možnost využít vybraných aktivit. Zároveň je spuštěn online dotazník osobních preferencí, jaké služby by mělo centrum poskytovat.

Otevřená diskuze doplňuje sběr dat, který probíhá od června do září formou online dotazníku. „Hasičárna má naplňovat skutečné potřeby lidí žijící v okolí. Proto vznikl online dotazník, v němž může každý otevřeně sdělit, jaké služby a aktivity v okolí postrádá a uvítal by je,“ sdělila ředitelka DDM Ulita Kateřina Jarošová.

Na základě zjištěných potřeb nabídne od září Hasičárna každý den odpoledne otevřený klub pro nezletilé. Bude možné využívat zahradu, fitness centrum a prostory sdílené kanceláře. Pravidelně se zde budou setkávat děti v rámci turistického kroužku DDM Ulita. Každý všední den bude v provozu kavárna.

Zároveň bude Hasičárna místem pro dopolední adaptační skupiny pro ukrajinské děti s výukou češtiny. „Hasičárna má být místem propojování lidí, je to komunitní prostor otevřený pro každého. Stejně jako DDM Ulita je i Hasičárna založena na našich principech, kterými jsou vzdělávání, zážitky a podpora,“ dodala Jarošová.

Ačkoliv hlavní aktivity jsou plánovány až na podzim, už v létě bude možné se zúčastnit komunitních setkání, například letní kino, zdravé cvičení či další dobrovolnický den. Aktuální informace najdete na webu www.ulita.cz.


Autor: puc

Karlínský prosecco festival

Včera ve 12:55

Karlínský prosecco festival se koná v neděli 28. července na Karlínském náměstí.

Cimbálovka Na Hradbách

Včera v 11:51

V sobotu 27. července Na Hradbách zahraje čtyřčlenná cimbálovka, co ještě stále hledá jméno.

Blešák na Radlické

Včera v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Svatojánský varhanní cyklus 2024

Včera v 08:22

Koncert můžete slyšet v neděli 28. července v 18 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Nizozemský národní orchestr mladých hraje v Praze

Včera v 08:05

Nizozemský orchestr mladých (Jeugdorkest Nederland, neboli JON) se vydává na své každoroční letní turné po Evropě. V tomto symfonickém orchestru se scházejí nejlepší talenty ve věku od 14 do 21 let z celého Nizozemska, aby společně pracovali na nejvyšší úrovni na náročných dílech velkého...

Letní kino Kinská v zahradě

Včera v 06:20

Nejen Amélie z Montmartru se tento týden chystá do Letního kina Kinského zahradě v Praze 5.

Kaštan - scéna Unijazzu zve na zahrádku na busking

Včera v 05:53

Do konce července vás čeká Hugo a já, v pátek 26. července přijďte na Ježíška a Martina Mikiho Zábranského a v úterý 30. července zahrají L. P. Ševelpuna a Miroslav Richter. Začíná se vždy od 19 hodin. Vstupné je dobrovolné.

I tento týden můžete v Praze 10 zdarma cvičit jógu

22. července 2024 v 15:11

Úterky a čtvrtky až do 26. září od 18 do 19 hodin patří v Praze 10 lekcím jógy. Lekce probíhají v parcích a začínají v 18 hodin.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Lé(To)Market na Smíchovské náplavce: Odpočinek, nákupy a jídlo

22. července 2024 v 10:20

V sobotu 27. července se od 10 hodin na Smíchovské náplavce můžete těšit na skvělé nákupy a lahodné gastronomické zážitky.

Letní kino: Top Gun

22. července 2024 v 08:46

Mladí vojenští piloti Pete “Maverick” Mitchell a jeho kolega Goose jsou vysláni na kurz do kalifornské školy pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Maverick je na to hrdý a hodlá se stát nejlepším bojovým pilotem ve vojenském námořnictvu.

Další články
Nahoru