Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Žižkově a Vinohradech byly opraveny chodníky za 15 milionů korun
Chodníky v Hradecké ulici po rekonstrukci. Foto: P3

Na Žižkově a Vinohradech byly opraveny chodníky za 15 milionů korun

Vybrané chodníky v Praze 3 prošly rozsáhlou údržbou, od začátku letošního roku se jich na území městské části opravily téměř tři tisíce metrů čtverečních. K rekonstrukci došlo na základě spolupráce Prahy 3 s Technickou správou komunikací hl. m. Prahy (TSK), jež se o chodníky stará. Ta na opravy vydala zhruba 15 milionů korun. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Hannich.    

Správu chodníků v Praze 3, stejně jako na celém území hlavního města, provádí TSK. Městská část nicméně upozorňuje na chodníky, jež vyžadují přednostní opravu. Zvoleny byly rovněž ty chodníkové úseky, na nichž v nedávné době došlo k výměně či pokládce inženýrských sítí. Neměly by se tak v dalších letech znovu plánovaně rozkopávat.

„Finanční prostředky na běžnou údržbu v minulosti směřovaly výhradně do správy vozovek, nikoli chodníků. V rámci nově nastavené spolupráce s TSK se však podařilo docílit změny, aby v tomto ohledu byla i chodníkům věnována odpovídající pozornost,“ uvedl místostarosta Prahy 3 pro dopravu Ondřej Rut (Zelení). Na opravu chodníků v Praze 3 od letošního roku TSK vynaložila zhruba 15 milionů korun.

Rekonstrukce se jich dočkalo celkem šest na území Žižkova a Vinohrad. Opraveny byly úseky o souhrnné ploše téměř tří kilometrů čtverečních, na nichž se vyskytovaly výmoly, nerovný povrch a nejednotná dlažba. Rozbité chodníky získaly nové dláždění v podobě kamenné mozaiky, a kde to bylo potřeba, tak i nové obruby a celkové zpevnění. V plánu jsou přitom další rozsáhlé opravy chodníků, jež by měly odstartovat začátkem příštího roku.

Městská část rovněž usiluje o systematický přístup v opravách komunikací tak, aby zabránila jejich opakovanému rozkopávání. V působnosti státní správy městská část povoluje správcům sítí zábory pro výkopy. K tomu je vždy nutná smlouva s vlastníkem vybrané komunikace, tedy s TSK.

„Průběžně komunikujeme se správci sítí a dopravní odbor na úřadě Prahy 3 se snaží jejich požadavky na výkopové práce povolovat jen v takovém rozsahu, aby byla zajištěna průchodnost a průjezdnost ulic,“ přiblížil místostarosta Rut.

„Bez spolupráce s TSK by však tyto snahy nebyly účinné. Právě TSK může zajistit, že žádný z vlastníků sítí nedostane od rozkopání chodníku další smlouvu, a to alespoň po dobu pěti let. Chodníky, které se nyní na Trojce opravují tak již prošly výměnami sítí a v dalších letech zůstanou nedotčené,“ dodal. 

Letos dokončené opravy chodníků v Praze 3:

-         Hradecká ul. č. 8–12

-         Perunova ul. č. 1–9

-         Příběnická ul. č. 2–18

-         Přibyslavská ul. č. 2–12

-         Sabinova ul. č. 2–6

-         Soběslavská ul. č. 46–68 

Příprava rekonstrukcí chodníků (realizace během roku 2024): 

-         Vlkova ul. č.  48

-         Ondříčkova ul. č. 1–9

-         Chvalova ul. č. 2–12

-         Hradecká ul. č. 8–2 

Zdroj: MČ Praha 3


Autor: puc

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

Dnes v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Další články
Nahoru