Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na zimním stadionu ve Vokovicích unikl čpavek, záchranáři vyšetřili skupinu dětí z okolí
Minulý týden byl před zahájením rekonstrukce na stadionu rozpuštěn led. Zdroj foto: HC Hvězda Praha

Na zimním stadionu ve Vokovicích unikl čpavek, záchranáři vyšetřili skupinu dětí z okolí

Při aktuálně zahájené rekonstrukci zimního stadionu HC Hvězda Praha ve Vokovicích dnes dopoledne uniklo menší množství čpavku. Hasiči evakuovali 12 lidí, na místě měřili koncentraci amoniaku ve vzduchu. Záchranáři vyšetřili skupinku dětí vykazujících mírné příznaky zasažení čpavkem, jako je pálení očí a nevolnost.  Na síti X o tom informovali pražští hasiči a záchranná služba.

Na začátku dubna byl na vokovickém stadionu rozpuštěn led a začala plánovaná rekonstrukce této ledové plochy s předpokládaným ukončením v polovině srpna, aby se vše zvládlo do začátku další sezony.

Kolem jedenácté hodiny dnes uniklo malé množství čpavku. Na místě zasahovali záchranáři i hasiči. „Na stadionu ve Vokovicích došlo k úniku amoniaku, což postihlo skupinu dětí, která se nacházela v jeho blízkosti,“ sdělila záchranná služba.

„Po úvodním vyšetření bylo zjištěno, že děti v současné době vykazují pouze mírné symptomy – pálení očí, kašel a nevolnost,“ informovali záchranáři.

„Na místě máme jednotku a naše chemiky. Měříme koncentrace, evakuovali jsme 12 osob,“ uvedli hasiči. Krátce před polednem mluvčí hasičů Martin Kavka uvedl, že situace se uklidnila a prostor se podařilo už odvětrat. 

Vokovický stadion má s únikem čpavku zkušenost už z roku 2010, kdy kvůli zápachu musely být evakuovány okolní školy. V péči záchranářů tehdy skončil jeden člověk.


Autor: Jan Puci

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru