Dnes Neděle - zatazeno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Na zimní údržbu pražských komunikací půjde letos asi 841 milionů korun
Zimní údržba v Praze. Ilustrační foto: archiv PSAS

Na zimní údržbu pražských komunikací půjde letos asi 841 milionů korun

Na zimní údržbu komunikací půjde v Praze nastávající zimu asi 841 milionů korun, což je meziročně zhruba stejně. Asi polovina peněz je určena na čištění v rámci zimní údržby. Na úklid jsou připraveny desítky sypačů a dalších strojů a asi tisícovka lidí. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projednají pražští radní.

Přesná částka, kterou město za údržbu vydá, bude záležet na průběhu zimy. Zimní údržba začíná každoročně 1. listopadu a končí 31. března následujícího roku. Zajišťuje ji městská firma Technická správa komunikací (TSK).

Silnice a chodníky jsou uklízeny v několika takzvaných pořadích. V prvním vyjedou sypače a pluhy na nejdůležitější komunikace a chodníky, zejména v okolí úřadů, nemocnic, škol či nádraží a stanic metra. Uklizeny musí být do dvou hodin od výjezdu. V druhém pořadí silničáři uklízí zbývající komunikace druhé třídy a ve třetím pořadí ty zbylé.

Z vyčleněné techniky určené na zimní údržbu je 73 sypačů pro první pořadí a dalších 51 strojů pro úklid v druhém a třetím pořadí. Sypače je možné po splnění primárního úkolu využít i na dalších komunikacích.

TSK má k dispozici také dvě sněhové frézy a jeden sypač na vlhčenou sůl. K dispozici je pak ještě další šedesátka strojů.

Kromě silnic uklízí správa chodníky. Připraveno bude 950 pracovníků na odstraňování sněhu a náledí nebo úklid. Dalších 150 zaměstnanců bude dělat odborné práce jako třeba opravy kanalizace, údržba dopravního značení nebo se budou starat o zeleň.

TSK má ve správě podle dokumentu 1383 kilometrů komunikací v prvním pořadí, a to včetně vyhrazených pruhů pro autobusy, dalších 500 kilometrů v druhém a 313 v třetím pořadí. Stará se také o 548 hektarů takzvaných nemotorových komunikací, tedy například chodníků.


Autor: ČTK

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Další články
Nahoru