Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - zatazeno 27°C
Pondělí 14. 6. 2021
Svátek má Roland
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Množí se případy opilých lékařů v ordinacích
Mezi lékaři v Praze se najdou i tací, kteří si před ordinováním posilní alkoholem. Ilustrační foto: sxc.hu

Množí se případy opilých lékařů v ordinacích

Již třikrát za poslední týden zadržela pražská policie lékaře, kteří se na ordinování posilnili alkoholem. Během včerejška byly policisté upozorněni na dva případy, k třetímu došlo minulý čtvrtek.

Na tísňovou linku 158 volal včera krátce před půl třetí odpoledne muž, že jeho manželka navštívila s dcerou ordinaci pediatra v Praze 4.

Lékařka údajně dívce s kožní vyrážkou předepsala kapky do nosu a byl z ní cítit alkohol. Policisté oznámení prověřili a 55leté ženě orientační dechovou zkouškou naměřili 0,94 promile alkoholu.

Krátce po 17. hodině policisté přijali obdobné oznámení na 58letého psychiatra ordinujícího v jiném zdravotnickém zařízení v Praze 4. Ten se však orientační dechové zkoušce odmítl podrobit.

Skončil proto, stejně jako dětská lékařka, na lékařském vyšetření s odběrem krve. Psychiatr se však nakonec odmítl podrobit i lékařské prohlídce s odběrem krve, ačkoli policistům požití alkoholu slovně potvrdil.

V minulosti byl lékař za obdobný skutek podmíněně odsouzen. Vzhledem k okolnostem byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Stejnému podezření čelí i dětská lékařka, která se však kontrolním vyšetřením podrobila a s policisty spolupracovala. V jejím případě však bude věc řešena ve zkráceném přípravném řízení.

Doktor nebyl opilý poprvé

Minulý týden ve čtvrtek vyjížděli policisté na polikliniku na Praze 8, kde měli pacienti podezření na ordinujícího lékaře pod vlivem alkoholu. Sedmapadesátiletý lékaře měl více jak 2,4 promile alkoholu v dechu.

„V roce 2011 a 2012 totiž pražští policisté tohoto lékaře řešili pro podezření ze spáchání stejného trestného činu a hladina alkoholu se v obou předešlých případech pohybovala kolem tří promile alkoholu,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

O případu již byla informována Česká lékařská komora.

Za uvedenou trestnou činnost hrozí doktorům v případě odsouzení trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.


V noci hořelo v Praze 10

Včera v 11:23

Dnes od 1:50 hodin zasahovalo několik jednotek pražských profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů ve Švehlově ulici v Praze 10 u požáru dřevěné budovy zahradního centra.

Za pomoc dostala úder pěstí

Včera v 07:12

Na chodníku v ulici Na Florenci ležela ve středu odpoledne obnažená žena, která odmítala vstát a své okolí častovala vulgárními výrazy. Na dotaz přivolané hlídky, jestli je v pořádku, odpověděla, že se jí udělalo z horka špatně a proto tady odpočívá.

Dáma za volantem s dvěma promile

11. června 2021 v 10:08

Auto kličkující po silnici za doprovodu zvuku poškozeného kola – takový pohled se naskytl noční hlídce městské policie v úterý po 2. hodině ranní u křižovatky ulic Kamýcká x Suchdolská v Praze 6.

Za volantem s 2,3 promile

9. června 2021 ve 20:36

Opletalovou ulicí se včera pře půlnocí potácel zjevně opilý muž, který neváhal nasednout do auta a rozjet se. Operátor kamerového systému na něho upozornil kolegy v terénu.  

Na vyhrazeném místě se neparkuje. Ani když je kamaráda

9. června 2021 v 10:08

Muž v pondělí odpoledne zaparkoval na místě vyhrazeném pro osobu s tělesným postižením a vozidlo s konkrétní poznávací značkou. Nesedělo ani jedno. Po uplynutí zákonem stanovených tří minut přivolal strážník odtahový vůz.

Nehoda malého cyklisty v Běchovicích

9. června 2021 v 09:21

Strážníci pomáhali u nehody osobního vozidla a 11letého cyklisty, který v pondělí na křižovatce ulic Polesná x Čentická nedal přednost zprava.

Já jsem paragán a já vám ukážu

3. června 2021 v 09:32

Strážníci měli obavu o zdraví muže, který ležel na ulici. Když mu chtěli pomoci, muž na jednoho člena hlídky zaútočil.

Kopání do popelnic se mu nevyplatilo

3. června 2021 v 08:25

Kvůli vypuštěné pneumatice vzteky kopal do popelnic. Strážníci si v nákladním prostoru jeho auta všimli velkého množství registračních značek.

Kamery pomohly najít sprejera

3. června 2021 v 07:50

Na strážníky se v neděli večer na nástupišti stanice metra Želivského obrátila dozorčí, která si všimla muže se sprejem v ruce. Před příchodem hlídky ale muž nastoupil do vlakové soupravy a odjel do centra.

Maršál dopadl dealera heroinu

2. června 2021 v 10:05

Pražští kriminalisté třetího policejního obvodu specializující se na drogovou problematiku zadrželi v rámci policejní akce „Maršál“ muže, který prodával heroin. K prodeji docházelo převážně v místě jeho bydliště v Praze 9, přesto že měl soudem vyslovený zákaz pobytu na území hlavního města Prahy...

Strážníci z Prahy 9 přistihli dvojici při krádeži kol osobního auta

28. května 2021 ve 22:05

Nezvykle odstavené auto před garážemi, pohyb za dalším a prchající dvojice upoutaly včera časně ráno pozornost strážníků v Martinické ulici. Pohled na opuštěné vozidlo prozradil důvod útěku – stálo na dřevěných kvádrech. Jedno kolo bylo opřené opodál, tři ležela v kufru vozu zaparkovaného...

Další články
Nahoru