Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na zdi u libeňské Vychovatelny vzniká malba připomínající atentát na Heydricha
Malba na zdi u Vychovatelny. Foto: P8

Na zdi u libeňské Vychovatelny vzniká malba připomínající atentát na Heydricha

Nedaleko místa, kde došlo 27. května 1942 k atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, bude tento týden dokončena velkoplošná malba vyprávějící příběh Anthropoidu.

Malba vzniká rámci projektu „MuralArtUM 2020“, kterým Galerie hl. města Prahy výtvarně upravuje nevzhledné betonové plochy v obydlených oblastech. Do projektu se zapojila i Praha 8.

„Nevzhledná betonová zeď, která hyzdí okolí Vychovatelny, se brzy změní v ozdobu místa, navíc díky inspiraci hrdinským činem v místě v poučnou a poutavou památku,“ uvedl k realizaci autor záměru a člen výběrové komise, radní osmé městské části Michal Švarc (Patrioti pro Prahu 8).

Toto dílo je podle něj svou formou a obsahem určeno především mladším generacím a vzhledem k minimálnímu pohybu pěších v místě převážně cestujícím tramvají či autem.

Jedná se o kombinaci komixu a grafity. Autorem je student architektury Jakub Marek a k jeho předpokládanému dokončení by mělo dojít do konce dubna. Soutěže se zúčastnilo 23 námětů.

V sobotu 22. května se uskuteční slavnostní odhalení a začne velká QR bojovka „Anthropoid" za účasti herců představujících jednotlivé aktéry operace. Více na www.praha8.cz/anthropoid.


Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Dnes ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Dnes ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Včera v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

Včera ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru