dnes
Neděle - snih-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Na závěr masopustu roztančil Kampu rokenrol
Při vystoupení Tonyho Škráška si zatančily i zamilované opice. Foto: archiv

Na závěr masopustu roztančil Kampu rokenrol

Masopust na Kampě přináší každoročně několik jistot, ani letošek nebyl výjimkou. Opět dorazilo mnoho návštěvníků a pestrých masek, mezi nimiž nechyběl už tradiční zamilovaný opičí pár.

Další každoroční jistota: opět se stánkaři a jejich zákazníci tlačili uprostřed volného prostranství mezi stromy. Zatímco zde nebylo moc k hnutí, velké plochy před tamějšími hotely byly prázdné. Hlavně z vyvýšené perspektivy Karlova mostu to vypadalo trochu nepatřičně.

„Nedá se nic dělat. Opakovaně jsem se dotazoval, proč nejsou při masopustu stánky na Kampě více rozprostřené a prý to nejde, protože tu plochu před hotely nejde zabrat bez souhlasu jejich provozovatelů. Asi tedy k dohodě nedošlo,“ posteskl si „vodník“ Petr, který navštěvuje Malostranské masopustní veselí pravidelně už šestým rokem.

Před pódiem u schodů na Karlův most však bylo místa dost. Lidé zde tančili na vystoupení několika kapel. Do varu je dostali především poslední vystupující. Malostranský masopust každoročně uzavírá koncert kapely Rock´n´Roll Gang , ani letošek nebyl výjimkou.

Kapela se zpěvákem Tony Škráškem dokázala roztančit promrzlou Kampu. Toto uskupení hudebníků stálo u zrodu českého rokenrolu a jeho členové postupně hráli v řadě rokenrolových a bluesových kapel.


Další články
Nahoru