dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Na zastupitele se valí materiály, přesto se sejdou znovu až v listopadu
Jednání zastupitelstva. Foto: archiv

Na zastupitele se valí materiály, přesto se sejdou znovu až v listopadu

Opoziční zastupitelé si před schvalováním programu dnešního jednání pražského zastupitelstva stěžovali, že jsou jim pozdě dodávány materiály. Shodli se na tom opoziční zastupitelé zleva i zprava. Také se pozastavovali nad tím, že se znovu sejdou až v listopadu.

Bývalá radní Aleksandra Udženija (ODS) dokonce řekla, že takový chaos při jednání ještě nezažila. Podivila se zároveň, proč nemá být jednání zastupitelstva v říjnu, když je materiálů tolik.

Březina: Udženija je křečovitě opoziční

Její slova označil za křečovitou snahu o opoziční politiku zastupitel Karel Březina (ČSSD) – podle něj zrušení říjnového pléna navrhovala rada pod vedením exprimátora Bohuslava Svobody (ODS).

Podle zastupitelky Marty Semelové (KSČM) dostali zastupitelé materiály dva dny předem, což vzhledem k velkému množství nových bodů znemožnilo kvalitní přípravu. Zastupitel Ondřej Pecha (ODS) vyzval k přehodnocení takového systému.

Kanibalismus mezi ODS a TOP 09?

Starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík, který je nezařazeným zastupitelem, řekl, že ho baví „kanibalismus mezi ODS a TOP 09“. I on ale podle svých slov vidí „lavinu materiálů, které zastupitelé nebyli schopni ani donést. „Technicky je to špatně zvládnuté,“ řekl Zoufalík.

I jemu vadí, že nemá být říjnové zastupitelstvo. „Pojďme tento nápad Bohuslava Svobody nedržet, ne každý jeho nápad byl dobrý,“ vyzval primátora Tomáše Hudečka (TOP 09).

Kvůli velkému množství bodů, kterým se dnes zastupitelé zabývají, si dokonce hned na úvod schůze odhlasovali, že mohou jednat i po devatenácté hodině.

Hudeček: zastupitelstvo se sejde začátkem listopadu

„Ne každý máme čas to každý týden projednávat na radě, ne všichni jsme uvolnění zastupitelé,“ přidal se zastupitel Lubomír Lédl (za KSČM).

Primátor Hudeček reagoval, že jednání zastupitelstva je plánováno na začátek listopadu a že neví, zda by bylo účelné svolat za čtrnáct dnů ještě jedno.

Zastupitelstvo hl. m. Prahy se kromě dnešního zasedání sejde letos už jen dvakrát: 7. listopadu a 12. prosince.


Autor: Anna Skálová

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru