Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 2°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Na zastávce v Bělehradské ulici byl instalován přístřešek
Nový přístřešek na tramvajové zastávce Pod Karlovem. Foto: P2

Na zastávce v Bělehradské ulici byl instalován přístřešek

Praha 2 iniciovala v prostoru zastávky MHD Pod Karlovem v Bělehradské ulici vybudování přístřešku, který chrání cestující čekající na tramvaj. Nový přístřešek je na zastávce tramvají jedoucích směrem od Nuslí do centra. 

I když celková rekonstrukce Bělehradské probíhala před šesti lety, potřebnost vybudování přístřešku na tramvajové zastávce Pod Karlovem ve směru do centra nebyla řešena. Zastávka se nachází v blízkosti supermarketu a lidé vracející se s nákupy se při čekání na tramvaj neměli v případě nepříznivého počasí kam schovat, uvedla druhá městská část v tiskové zprávě.

„Městská část Praha 2 podepsala se společností JCDecaux smlouvu o spolupráci, na základě které došlo k bezplatnému umístění přístřešku včetně elektropřípojky. Společnost bude podle smlouvy nadále přístřešek bezplatně udržovat v provozuschopném stavu, hradit elektrickou energii za provoz, zabezpečovat opravy, údržbu a pořádek,“ vysvětlil radní Prahy 2 Václav Vondrášek (ODS), který má ve své gesci i oblast výstavby a územního rozvoje.

Směrem do Nuslí byl na zastávce Pod Karlovem nový přístřešek umístěn už v rámci zmíněné rekonstrukce Bělehradské ulice.


Autor: TZ, red

Během vánočních prázdnin zaparkujete v Praze 3 levněji

2. prosince 2021 ve 12:06

Od 23. prosince do 3. ledna bude stejně jako minulý rok v parkovacích automatech a virtuálních parkovacích hodinách nastaveno zvýhodněné návštěvnické stání.

V noci neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

2. prosince 2021 v 10:18

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologií budou tunely Brusnický a Dejvický od čtvrtka 2. prosince od 23 hodin do pátku 3. prosince do 5 hodin uzavřeny.

Lidé už nakoupili dálniční e-známky za více než 5 miliard korun

1. prosince 2021 ve 22:09

Přesně před rokem byl spuštěn prodej elektronických dálničních známek. Díky digitalizaci je jejich pořízení mnohem snazší a pohodlnější. Motoristé si navíc mohou sami zvolit začátek platnosti, systém je pak prostřednictvím SMS nebo e-mailu upozorní na blížící se konec platnosti e-známky....

Dnes v noci bude uzavřen Strahovský tunel

1. prosince 2021 v 09:36

Z důvodu pravidelné údržby a čištění kamer bude Strahovský tunel od středy 1. prosince od 23 hodin do čtvrtka 2. prosince do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru