dnes
Pondělí - zatazeno
21°C
zítra
Úterý - zatazeno
22°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
22°C
Na zastávce v Bělehradské ulici byl instalován přístřešek
Nový přístřešek na tramvajové zastávce Pod Karlovem. Foto: P2

Na zastávce v Bělehradské ulici byl instalován přístřešek

Praha 2 iniciovala v prostoru zastávky MHD Pod Karlovem v Bělehradské ulici vybudování přístřešku, který chrání cestující čekající na tramvaj. Nový přístřešek je na zastávce tramvají jedoucích směrem od Nuslí do centra. 

I když celková rekonstrukce Bělehradské probíhala před šesti lety, potřebnost vybudování přístřešku na tramvajové zastávce Pod Karlovem ve směru do centra nebyla řešena. Zastávka se nachází v blízkosti supermarketu a lidé vracející se s nákupy se při čekání na tramvaj neměli v případě nepříznivého počasí kam schovat, uvedla druhá městská část v tiskové zprávě.

„Městská část Praha 2 podepsala se společností JCDecaux smlouvu o spolupráci, na základě které došlo k bezplatnému umístění přístřešku včetně elektropřípojky. Společnost bude podle smlouvy nadále přístřešek bezplatně udržovat v provozuschopném stavu, hradit elektrickou energii za provoz, zabezpečovat opravy, údržbu a pořádek,“ vysvětlil radní Prahy 2 Václav Vondrášek (ODS), který má ve své gesci i oblast výstavby a územního rozvoje.

Směrem do Nuslí byl na zastávce Pod Karlovem nový přístřešek umístěn už v rámci zmíněné rekonstrukce Bělehradské ulice.


Rašínovo nábřeží směrem z centra je uzavřeno

Dnes v 09:59

Od dnešního dne do 21. července je uzavřena část Rašínova nábřeží ve směru z centra.

Dopravní omezení v ulicích Sokolská, Legerova a Mezibranská

Včera ve 22:48

Od 13. července do 4. září bude omezen provoz na Sokolské, Legerově, Mezibranské a některých přilehlých komunikacích v Praze 1 a 2. Důvodem jsou stavební úpravy plynovodů. Práce a související dopravní opatření budou probíhat po etapách.

Dopravní omezení v Argentinské

10. července 2020 v 07:58

Od 11. do 23. července bude omezen provoz v Argentinské ulici v Praze 7. Důvodem je rekonstrukce plynovodu v úseku ulic Jateční – Dělnická.

Zítra v noci neprojedete Dejvickým a Brusnickým tunelem

8. července 2020 v 10:04

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou v noci uzavřeny tunely Brusnický a Dejvický od 9. července od 23 hodin do 10. července do 5 hodin.

Letenský tunel se bude uklízet

1. července 2020 v 19:15

V letenském tunelu proběhne od 7. července do 14. července, vždy od 23 do 5 hodin pravidelná údržba a mytí. Tunel bude obousměrně uzavřen.

Opěrné zdi Letenského tunelu budou opraveny

1. července 2020 v 08:17

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 4. července rekonstrukci opěrných zdí Letenského tunelu u severního portálu, v úseku Milady Horákové – Letenský tunel. Stavební práce jsou naplánované do konce září 2020.

Další články
Nahoru