Dnes Úterý - zatazeno 7°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 13. 4. 2021
Svátek má Aleš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na zastávce v Bělehradské ulici byl instalován přístřešek
Nový přístřešek na tramvajové zastávce Pod Karlovem. Foto: P2

Na zastávce v Bělehradské ulici byl instalován přístřešek

Praha 2 iniciovala v prostoru zastávky MHD Pod Karlovem v Bělehradské ulici vybudování přístřešku, který chrání cestující čekající na tramvaj. Nový přístřešek je na zastávce tramvají jedoucích směrem od Nuslí do centra. 

I když celková rekonstrukce Bělehradské probíhala před šesti lety, potřebnost vybudování přístřešku na tramvajové zastávce Pod Karlovem ve směru do centra nebyla řešena. Zastávka se nachází v blízkosti supermarketu a lidé vracející se s nákupy se při čekání na tramvaj neměli v případě nepříznivého počasí kam schovat, uvedla druhá městská část v tiskové zprávě.

„Městská část Praha 2 podepsala se společností JCDecaux smlouvu o spolupráci, na základě které došlo k bezplatnému umístění přístřešku včetně elektropřípojky. Společnost bude podle smlouvy nadále přístřešek bezplatně udržovat v provozuschopném stavu, hradit elektrickou energii za provoz, zabezpečovat opravy, údržbu a pořádek,“ vysvětlil radní Prahy 2 Václav Vondrášek (ODS), který má ve své gesci i oblast výstavby a územního rozvoje.

Směrem do Nuslí byl na zastávce Pod Karlovem nový přístřešek umístěn už v rámci zmíněné rekonstrukce Bělehradské ulice.


Noční omezení provozu v Těšnovském tunelu

Včera ve 20:52

Z důvodu mytí stěn a stropu bude omezen provoz v Těšnovském tunelu.

Praha 6: Anketa k zónám placeného stání

Včera v 09:53

Parkovací zóny jsou v Praze 6 aktuálně zavedeny na většině území městské části. Jde o části Dejvic, Bubenče, Hanspaulky, Vokovic a Veleslavína, Břevnova, Střešovic či Ořechovky.

Začne další etapa opravy Plzeňské ulice

10. dubna 2021 ve 21:27

Technická správa komunikací zahájí ve středu 14. dubna stavební práce na Plzeňské ulici v úseku Trabant muzeum – Bucharova, směr z centra. Souvislá údržba komunikace je rozdělena na dvě části a skončí do 12. května.

Uzavírka Koněvovy ulice

10. dubna 2021 v 10:20

Technická správa komunikací přejde od 26. dubna do 4. července do další části rekonstrukce Koněvovy ulice, ve které se bude kompletně rekonstruovat vozovka v úseku od ulice Rokycanova směrem nahoru po č. 41. Tyto práce si vyžádají kompletní obousměrnou uzavírku a bude znemožněn vjezd do všech...

Oprava mostu Ve Žlíbku po zimní přestávce pokračuje

7. dubna 2021 v 08:05

Technická správa komunikací zahájí po zimní přestávce od 11. dubna stavební práce na druhé polovině mostu X526 v ulici Ve Žlíbku – Počernická přes komunikaci D10 (Novopacká). Práce by měly skončit do 31. července 2021. 

Kdy v dubnu neprojedete tunelem Mrázovka

6. dubna 2021 v 11:36

Z důvodu mytí a údržby technologie bude postupně uzavírán tunel Mrázovka.

Praha 4 nesouhlasí se zkrácením autobusové linky 193

5. dubna 2021 ve 20:10

Městská část Praha 4 rozhodně nesouhlasí se zkrácením nebo jinými změnami autobusové linky MHD číslo 193. Informovala o tom v tiskové zprávě.

Začne oprava Kutnohorské ulice

2. dubna 2021 v 08:00

Technická správa komunikací začne od pondělí 12. dubna s rozsáhlou rekonstrukcí Kutnohorské ulice v úseku začínající 250 m před ulicí Kardausova a končící okružní křižovatkou Přátelství x Podleská.

Oprava mostu Chodovec v Praze 11

1. dubna 2021 v 08:49

Technická správa komunikací začne od soboty 10. dubna instalovat dopravní omezení a od pondělí 12. dubna zahájí stavební práce na mostě X694 Chodovec, který převádí ulici Brněnská přes ulici Pod Chodovem.

Další články
Nahoru