dnes
Středa - obcasny-dest
3°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
4°C
pozítří
Pátek - oblacno
11°C
Na zahrádkářské kolonie se v zimě zaměřují zloději, policisté tyto oblasti průběžně kontrolují
Zahrádkářské kolonie v zimě zejí prázdnotou. Ilustrační foto: archiv

Na zahrádkářské kolonie se v zimě zaměřují zloději, policisté tyto oblasti průběžně kontrolují

Chatové oblastí a zahrádkářské kolonie se právě v zimním období, kdy jsou v minimální míře využívány svými majiteli, stávají terčem zlodějů nebo osob, které chaty a chatky neoprávněně využívají k dočasnému útočišti. V Česku je ročně několik tisíc takových případů. Vykrádání chatek se týká i Prahy.

Pražští policisté se proto na tato území zaměřují. Při pochůzkách kontrolují především zabezpečení jednotlivých objektů, tedy zda je dostačující, nebo zda není jakkoli porušeno.

„Zároveň také vizuálně kontrolují interiéry jednotlivých chat, zda se v nich nenachází neoprávněné osoby, nebo zda již nebyly vykradeny,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Ve čtvrtek večer a pátek přes den se těmto kontrolám věnovali policisté na koních, tedy z oddělení jízdní policie, a v pátek odpoledne a v podvečer policisté čtvrtého policejního obvodu.

Zkontrolovali chatové kolonie v Lipencích, Cholupicích a několika dalších. „V žádné z těchto lokalit nezjistili žádné násilné narušení objektů, nebo jiné protiprávní jednání,“ dodal Tomáš Hulan.


Vulgární opilec vyhrožoval strážnici školením

8. listopadu 2019 ve 12:19

Výtržnosti opilého muže na tramvajové zastávce v ulici Spálená včera po šesté hodině večer museli nedobrovolně snášet kolemjdoucí. Nejdříve všechny kolem slovně napadal a pak svou agresi přesměroval vůči přivolaným strážníkům. 

Učitelé stávkovali, žáci sprejovali. Radost jim zkazila seniorka

7. listopadu 2019 ve 20:46

Ve středu se některé školy připojily k celorepublikové stávce, a tak se šestice studentů rozhodla vyplnit volný čas „uměleckou“ tvorbou. Schovali se do vnitrobloku ulic Břevnovská, Patočkova a Bělohorská, kde si jich však naštěstí všimla starší žena a ta obratem zavolala na tísňovou...

Arogantní řidička spustila lavinu nadávek

3. listopadu 2019 v 09:29

V ulici K Milíčovu v Praze 11 ve čtvrtek zaparkovala bezohledná řidička svoje auto přímo v křižovatce, kde je zákaz zastavení, navíc před zraky strážníka. Bez okolků vystoupila z vozu a vypustila ven i svého malého pejska. Oba se pak pohybovali ve vozovce ignorujíce přítomnost...

V ulici K Barrandovu unikly chemikálie

31. října 2019 v 15:11

Dnes od 12:15 hodin zasahovaly jednotky hasičů v ulici K Barrandovu v Praze 5, kde došlo k úniku chemických látek na korbě menšího nákladního vozidla.

Rvačka v metru

31. října 2019 v 09:56

Nevinná žádost o místo ve vagonu metra skončila v úterý v deset hodin večer rvačkou. Muž neovládl své chování a před zraky cestujících pěstmi napadl jiného.

Místo pozdravu začal zvracet, přijel si pro něj otec

31. října 2019 v 06:51

Nepříjemný budíček zažil patnáctiletý mladík. Spícího na lavičce ho probudili strážníci. 

Ze srazu na kole s dvěma promile

29. října 2019 ve 14:25

O tom, že není dobrý nápad jet na třídní sraz na kole, se přesvědčil muž, který nadýchal přes 2 ‰. Kličkoval po silnici sem a tam, než ho zastavili strážníci.

Zloděj se žloutenkou typu C

28. října 2019 v 16:45

Cizinec i se svým lupem vběhl přímo do náruče hlídce strážníků. Ta ho zpacifikovala a nasadila mu pouta.

Další články
Nahoru