dnes
Úterý - jasno
31°C
zítra
Středa - skorojasno
35°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
27°C
Na zahrádkářské kolonie se v zimě zaměřují zloději, policisté tyto oblasti průběžně kontrolují
Zahrádkářské kolonie v zimě zejí prázdnotou. Ilustrační foto: archiv

Na zahrádkářské kolonie se v zimě zaměřují zloději, policisté tyto oblasti průběžně kontrolují

Chatové oblastí a zahrádkářské kolonie se právě v zimním období, kdy jsou v minimální míře využívány svými majiteli, stávají terčem zlodějů nebo osob, které chaty a chatky neoprávněně využívají k dočasnému útočišti. V Česku je ročně několik tisíc takových případů. Vykrádání chatek se týká i Prahy.

Pražští policisté se proto na tato území zaměřují. Při pochůzkách kontrolují především zabezpečení jednotlivých objektů, tedy zda je dostačující, nebo zda není jakkoli porušeno.

„Zároveň také vizuálně kontrolují interiéry jednotlivých chat, zda se v nich nenachází neoprávněné osoby, nebo zda již nebyly vykradeny,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Ve čtvrtek večer a pátek přes den se těmto kontrolám věnovali policisté na koních, tedy z oddělení jízdní policie, a v pátek odpoledne a v podvečer policisté čtvrtého policejního obvodu.

Zkontrolovali chatové kolonie v Lipencích, Cholupicích a několika dalších. „V žádné z těchto lokalit nezjistili žádné násilné narušení objektů, nebo jiné protiprávní jednání,“ dodal Tomáš Hulan.


Posezení na lavičce vyústilo v potyčku, zasáhli strážníci

Včera ve 14:35

Přátelské večerní posezení na lavičce se zvrtlo. Zatímco se dva muži postrkávali ve stoje a zápasili i na zemi, ostatní tomu přihlíželi. Vše ukončili až strážníci, kteří jednoho z mužů museli zpacifikovat a nasadit mu pouta.

Pro podnapilé děti si přišli rodiče

12. června 2019 v 16:08

V sobotu, krátce po čtvrté hodině ranní, narazila hlídka strážníků v parku na Karlově náměstí na partu mladých lidí. Jedna z dívek se však zábavy ostatních neúčastnila – nebyla schopná komunikace, nebyla schopná pohybu a bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu.

Holčička se ztratila tatínkovi, kolemjdoucí se jí ujali a zavolali strážníky

10. června 2019 v 19:36

Díky spolupráci kolemjdoucích manželů, strážníků a policistů, se 2 letá holčička vrátila ke svému tatínkovi chvíli po svém zmizení. Žena s mužem si osamoceného děvčátka všimli u východu ze stanice metra Florenc v neděli dopoledne a ihned přivolali strážníky. Ti se spojili s kolegy z republikové...

Další články
Nahoru