Dnes Středa - jasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 24°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Na zadním sedadle auta se dá zapomenout cokoliv, u Uberu vedou mobily a peněženky
Některé z loni zapomenutých věcí. Zdroj foto: se souhlasem Uber

Na zadním sedadle auta se dá zapomenout cokoliv, u Uberu vedou mobily a peněženky

Společnost Uber již posedmé přináší statistiky zapomenutých předmětů ve svých vozech během přepravy zákazníků. Nejčastěji zapomenutými předměty jsou jednoznačně mobilní telefony. Těch bylo dle statistik Uberu v loňském roce nalezeno dvojnásobně více než peněženek, které se umístily na místě druhém. Třetí příčka patří batohům a v těsném závěsu jsou čtvrté klíče. První pětku uzavírají brýle. Zákazníci v autech běžně nechávají i hodnotnější předměty jako notebook nebo hodinky. Informoval o tom mediální zástupce společnosti Adrian Amiridis z FYI Prague.

Dobrou zprávou je, že jako národ si z hlediska zapomnětlivosti v celosvětovém srovnání vůbec nevedeme špatně. Česko totiž s přehledem válcují zapomnětlivější země jako Španělsko, Portugalsko, Německo a Polsko, které se umístily v první desítce pomyslného žebříčku. Tomu pak vévodí Francie, kde je míra ztrát jednoznačně nejvyšší. Česká republika ve výsledku obsadila 33. místo, což z nás činí jeden z nejzodpovědnějších národů vůbec.

Cestující na Taiwanu ve vozech vloni zapomněli například přístroj na měření krevního tlaku nebo psí žrádlo. V Brazílii našel řidič tři balení mražených kuřat, tenisky Nike a počítačovou myš, zatímco v Mexiku to byly dva french pressy, hračka Tlapkové patroly a šampón na vlasy.

Zajímavé je, že některé předměty se téměř s železnou pravidelností ztrácejí v určité dny v týdnu. Nabíječky řidiči ve svých vozech nacházejí nejčastěji v pondělí, klíče v úterý, ve středu peněženky a ve čtvrtek dokonce už jen samotnou hotovost.

Pátek je ve znamení hodinek a šperků a v sobotu lidé nejčastěji zapomínají své cestovní pasy. Neděle patří nákupům a potravinám, pravděpodobně v rámci nákupů na nadcházející týden.

Pokud jde o nejzapomětlivější dny, není překvapením, že se obecně jedná o víkendy, zvláště v čase kolem 11. hodiny večer. Nejvíce zapomenutých předmětů našli řidiči v loňském roce v období mezi 5. a 9. dubnem.

Uber používají denně statisíce lidí, ať už na cesty z pracovních schůzek, od doktora, z nákupu nebo náročného večírku a každý řidič již ve své kariéře pravděpodobně nalezl něco, u čeho nevěřícně kroutil hlavou. Mezi nejzajímavějšími nálezy se tak objevují domácí mazlíčci, různé druhy alkoholických nápojů, zdravotní pomůcky i sportovní náčiní.

Výjimkou mezi nálezy nebyly v minulosti ani berle, erotické pomůcky, nebo spodní prádlo. Na zadních sedadlech často končí také zubní protézy nebo rovnou zlaté či diamantové zuby.


Autor: Lukáš Plecháček

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

Včera v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Včera v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Pokračuje zvýšená údržba pochozí zóny Háje

25. září 2023 v 15:49

„Opravené schody, odplevelené dlaždice, strojní čištění. Nevzdáváme základní kultivaci společně s dohledem na bezpečnost veřejnosti,“ uvedla k pochozí zóně u stanice metra Háje starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP 11).

Praha poskytne peníze na stavbu domu s pečovatelskou službou v Řepích

25. září 2023 ve 14:53

Hlavní město poskytne návratnou finanční výpomoc na stavbu domu s pečovatelskou službou v Praze 17. V Řepích v ulici K Šancím vznikne bydlení pro seniory. Městská část získá na stavbu díky podpoře hlavního města půjčku ve výši 180 milionů korun. Poskytnutí finanční výpomoci v pondělí schválila...

Další články
Nahoru