Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 24°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na vznikající stavbu domova pro osoby s autismem poskytne Praha dotaci milion korun
Patronkami projektu jsou modelka Kateřina Sokolová (vlevo) a herečka Mahulena Bočanová. Foto: Diakonie Praha

Na vznikající stavbu domova pro osoby s autismem poskytne Praha dotaci milion korun

Diakonie ČCE – středisko Praha ve Stodůlkách buduje nové zařízení komunitní služby pro osoby s poruchou autistického spektra a vyšší mírou potřebné podpory. Hlavní město poskytne organizaci milion korun na náklady spojené s výstavbou, rozhodli v pondělí pražští radní. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Nový domov ve Stodůlkách vzniká jako dostavba stávající budovy Diakonie ČCE. Určen bude celkem pro devět dospělých lidí s těžší formou autismu s trvalým bydlištěm v Praze, kteří potřebují individuální, intenzivní a neustálou péči.

„Současné kapacity pobytových služeb pro lidi s těžší formou autismu jsou nejen v Praze stále nedostačující. Jde o historický dluh, který se nám daří pomalu napravovat. Projekt Diakonie ve Stodůlkách je druhou komunitní službou ze tří, které hlavní město aktuálně připravuje a moc se těším, že zde vznikne důstojné zázemí s profesionální péčí, které bude pro budoucí klienty skutečným domovem,“ uvedla pražská radní pro sociální politiku a zdravotnictví Milena Johnová (Praha Sobě), která dala projektu záštitu.

Stavba začala loni v létě, otevření nových prostor je naplánováno na příští rok. Celkový rozpočet akce je 19,1 milionu korun.

K naplnění účelu dotace by mělo dojít do 31. prosince letošního roku kolaudací budovy a podáním žádosti o registraci služby. Po zprovoznění bude služba zařazena do sítě sociálních služeb hlavního města Prahy.

„Hlavním cílem je zajistit profesionální přístup ke klientům a jejich rodinám přinést řešení a odlehčení. Snahou je vybudovat místo komunitního charakteru, podporovat tendenci transformace z ústavní péče směrem k individuální podpoře,“ uvedla Diakonie ČCE na svém webu.

Projektu fandí také známé osobnosti, které mají rodinnou zkušenost s touto diagnózou. Patronkami jsou herečka Mahulena Bočanová a česká modelka a Miss České republiky 2007 Kateřina Sokolová.

Podpora je i od radnice Prahy 13. „Služeb Diakonie ve Stodůlkách si vážím, rozšíření možností poskytování péče je velmi třeba, takže dotace míří na správné místo. Odvádí skvělou práci nejen pro své klienty, ale také pro jejich rodiny. V naší městské části provozují i terapeutickou dílnu na Lužinách a děkuji touto cestou všem zaměstnancům Diakonie, kteří zde na Praze 13 působí,“ řekl starosta třinácté městské části David Vodrážka (ODS).


Autor: Jan Puci

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Dnes v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Dnes v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Dnes v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Na zastávce u motolské nemocnice ležel mrtvý muž

9. července 2024 ve 20:28

Pražští strážníci našli v úterý odpoledne mrtvého muže na autobusové zastávce v Kukulově ulici u motolské nemocnice. „Ohledáním na místě bylo zjištěno, že se jedná o náhlé úmrtí,“ řekl Novinkám policejní mluvčí Jan Daněk.

Další články
Nahoru