Dnes Pondělí - zatazeno 12°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 19. 4. 2021
Svátek má Rostislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Víkendové tipy

Na Výstavišti změří své síly milovníci koloběžek

Dvě kola a sílu v nohách. To především potřebují účastníci sportovně-charitativního projektu Koloběžka DEN, který se uskuteční v neděli 11. října na Výstavišti Praha. Charitativního závodu, jehož výtěžek míří do Nadace Jedličkova ústavu, se mohou zúčastnit nejen sportovci ale i rodiny s dětmi. 

Přihlašování na závod je v plném proudu, trasy jsou připraveny pro ty nejmenší na odrážedlech i pro dospělé, na které čeká šestikilometrová trať. Akce probíhá v souladu s aktuálními hygienickými nařízeními.

„Snažíme se na Výstavišti nabídnout širokou škálu sportovních aktivit, ať už venku na čerstvém vzduchu nebo v rámci našich vnitřních sportovišť. Samozřejmě v prvé řadě dbáme na zvýšenou hygienu a bezpečnost našich návštěvníků.

Zasportovat si k nám mohou přijít zkušení sportovci, ale i začátečníci a rodiny s dětmi, například na nedělní akci Koloběžka DEN,“ zve na Výstaviště Tomáš Hübl, předseda představenstva. Aktuální informace o akci a registraci najdete na https://kolobezkaden.cz/.


Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

15. dubna 2021 ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Dubnový festival Evolution bude online

9. dubna 2021 ve 12:43

V pátek a v sobotu 9. a 10. dubna se bude konat tradiční Festival Evolution, a tentokrát naplní své heslo #prostejinak důsledně. Proběhne totiž online. Díky platformě Happenee však návštěvníci nepřijdou o nákupy u stánků svých oblíbených firem, ani o oblíbený festivalový program. Vše bude...

Sobota: Koncert pro Josefa II.

8. března 2021 ve 12:51

Při online přenose ze sálu Libeňského zámku v Praze 8 zazní dobové skladby od W. A. Mozarta a jeho současníků.

Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Další články
Nahoru