dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C

Na Výstavišti si můžete zdarma zabruslit a k tomu zasoutěžit

Celoroční projekt „Praha – Evropské hlavní město sportu 2016“ bude slavnostně odstartován v pátek 1. ledna na pražském Výstavišti v Holešovicích. Veřejnosti zde bude zdarma k dispozici kluziště pod širým nebem, připraven je i bohatý doprovodný program s řadou soutěží o zajímavé ceny.

V rámci projektu by se mělo uskutečnit přibližně 400 akcí, seminářů a konferencí se sportovní tématikou. Zařazeny do programu už byly tradiční akce Prague International Marathon, Prague Handball Cup, Mezinárodní Velikonoční turnaj mládeže v basketbalu, veslařský závod Primátorky nebo Prague Games, mezinárodní florbalový turnaj mládeže, kterého se účastní přes 5 800 hráčů.

Vše je koncipováno se zaměřením na celoroční sportovní aktivity, rozvoj sportu v Praze a sportovní akce pro širokou veřejnost všech věkových kategorií.

Evropským hlavním městem sportu pro rok 2016 byla Praha zvolena v listopadu 2014. Na slavnostním předání ceremoniální vlajky v Evropském parlamentu v listopadu letošního roku převzala pomyslnou štafetu po italském Turínu.


Další krátké zprávy
Nahoru