Dnes Pondělí - prehanky-snih 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Na Výstavišti Praha začne první březnovou sobotu Matějská pouť, potrvá do 18. dubna
V areálu probíhají zkoušky atrakcí a poslední přípravy. Foto: matejskapout.cz

Na Výstavišti Praha začne první březnovou sobotu Matějská pouť, potrvá do 18. dubna

Na Výstavišti Praha na pomezí Bubenče a Holešovic začne v sobotu 5. března Matějská pouť. Lidé se pobaví u asi stovky atrakcí a stánků, což je méně než dřív. Cena za nejdražší atrakce se pohybuje okolo 130 korun. Dětský den pro handicapované děti se uskuteční 21. března. Pouť potrvá do 18. dubna. Vstup bude z ulice Za Elektrárnou a ve všední dny bude zdarma. Otevřeno bude v pracovní dny od 13:00 do 21:00 a o víkendech od 10:00 do 22:00 hodin. Novinářům to dnes řekli pořadatelé.

Novinkami je několik atrakcí z Nizozemska, mezi nimi třeba nový šedesátimetrový booster Apollo 13. „Zase jsme přivezli velký ´řetízkáč´, největší a nejlepší v Evropě," řekl jeden z nizozemských provozovatelů atrakcí.

Nově opravena byla atrakce Super Mouse, která byla na pouti již v minulosti. „Samozřejmě zde máme všechny ostatní atrakce, na které jsou lidé zvyklí," řekl pořadatel Václav Kočka starší. Atrakce v areálu již stojí. Výjimkou je obří kolo, jehož instalace je nyní dokončována. Kabiny pro návštěvníky na něm budou uzavřeny a vyhřívané.

Ve srovnání s minulostí bude celkově atrakcí méně. V horní části areálu Výstaviště byla zahájena dostavba vyhořelého křídla Průmyslového paláce a další úpravy. Podle Kočky ubyla asi padesátka atrakcí. Kvůli nedostatku místa se nebudou konat farmářské trhy.

Oproti minulým ročníkům budou atrakce i občerstvení o něco dražší, podle Kočky v řádu korun až desetikorun. „Budeme se snažit působit na podnikatele i na stánkaři, aby udržovali ceny jako předloni. Budeme vidět, jak to bude finančně vycházet, protože se zdražují média, proudy a všelijaké věci, voda se zdražuje, produkty, nafta, všechno. Ale budeme se snažit, aby si to i chudší lidé mohli dovolit," řekl Kočka.

Vstupné bude v týdnu zdarma. O víkendech bude 30 korun. Po celou pouť bude zdarma vstup pro ukrajinské uprchlíky. Těm bude stačit předložit pas. Organizátoři se rovněž spojili s nadací Šťastná hvězda, jejíž číslo učtu bude na všech pokladnách a lidé budou moci přispět na pomoc Ukrajině.

Pro handicapované děti nebo děti z dětských domovů je přichystán tradiční dětský den, který se bude konat 21.března. U sebe budou muset mít mj. průkazy ZTP a ZTP/P, potvrzení daného zařízení, odkud jsou, či kontakt na zodpovědnou osobu.

Kvůli rekonstrukci areálu bude letos netradičně vstup nově vstup z ulice Za Elektrárnou. „Vytvořili jsme koridor, aby se návštěvníci dostali dovnitř. V ulici pak pro ně bude vydělené parkoviště kolem trati," řekl Kočka.


Autor: ČTK

První den na farmářském tržišti Kubáň

Včera ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

Včera v 11:11

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 22. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

Pohádky na Vyšehradě

27. ledna 2023 v 15:47

Počínaje nedělí 29. ledna až do neděle 26. února se mohou děti těšit na pohádky.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Dětská diskotéka na Plechárně

25. ledna 2023 ve 12:43

Plechárna v sobotu 28. ledna ožije zimními maskami. Od 15 hodin na zájemce čekají tanec, promenáda i soutěže.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Pro děti: Čiperkové v KD Kyje

24. ledna 2023 ve 12:33

Písničky, které baví děti, rodiče, babičky i dědy v sobotu 28. ledna v Praze 14.

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Strašidla na kluzišti Prahy 6

23. ledna 2023 v 19:25

Maškarní pro děti ve středu 25. ledna od 17 hodin. Těšit se můžete na strašidla na ledě, program pro děti, soutěže, malování na obličej.

Další články
Nahoru