Dnes Pondělí - skorojasno 24°C
Zítra Úterý - jasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Výstavišti Praha začne první březnovou sobotu Matějská pouť, potrvá do 18. dubna
V areálu probíhají zkoušky atrakcí a poslední přípravy. Foto: matejskapout.cz

Na Výstavišti Praha začne první březnovou sobotu Matějská pouť, potrvá do 18. dubna

Na Výstavišti Praha na pomezí Bubenče a Holešovic začne v sobotu 5. března Matějská pouť. Lidé se pobaví u asi stovky atrakcí a stánků, což je méně než dřív. Cena za nejdražší atrakce se pohybuje okolo 130 korun. Dětský den pro handicapované děti se uskuteční 21. března. Pouť potrvá do 18. dubna. Vstup bude z ulice Za Elektrárnou a ve všední dny bude zdarma. Otevřeno bude v pracovní dny od 13:00 do 21:00 a o víkendech od 10:00 do 22:00 hodin. Novinářům to dnes řekli pořadatelé.

Novinkami je několik atrakcí z Nizozemska, mezi nimi třeba nový šedesátimetrový booster Apollo 13. „Zase jsme přivezli velký ´řetízkáč´, největší a nejlepší v Evropě," řekl jeden z nizozemských provozovatelů atrakcí.

Nově opravena byla atrakce Super Mouse, která byla na pouti již v minulosti. „Samozřejmě zde máme všechny ostatní atrakce, na které jsou lidé zvyklí," řekl pořadatel Václav Kočka starší. Atrakce v areálu již stojí. Výjimkou je obří kolo, jehož instalace je nyní dokončována. Kabiny pro návštěvníky na něm budou uzavřeny a vyhřívané.

Ve srovnání s minulostí bude celkově atrakcí méně. V horní části areálu Výstaviště byla zahájena dostavba vyhořelého křídla Průmyslového paláce a další úpravy. Podle Kočky ubyla asi padesátka atrakcí. Kvůli nedostatku místa se nebudou konat farmářské trhy.

Oproti minulým ročníkům budou atrakce i občerstvení o něco dražší, podle Kočky v řádu korun až desetikorun. „Budeme se snažit působit na podnikatele i na stánkaři, aby udržovali ceny jako předloni. Budeme vidět, jak to bude finančně vycházet, protože se zdražují média, proudy a všelijaké věci, voda se zdražuje, produkty, nafta, všechno. Ale budeme se snažit, aby si to i chudší lidé mohli dovolit," řekl Kočka.

Vstupné bude v týdnu zdarma. O víkendech bude 30 korun. Po celou pouť bude zdarma vstup pro ukrajinské uprchlíky. Těm bude stačit předložit pas. Organizátoři se rovněž spojili s nadací Šťastná hvězda, jejíž číslo učtu bude na všech pokladnách a lidé budou moci přispět na pomoc Ukrajině.

Pro handicapované děti nebo děti z dětských domovů je přichystán tradiční dětský den, který se bude konat 21.března. U sebe budou muset mít mj. průkazy ZTP a ZTP/P, potvrzení daného zařízení, odkud jsou, či kontakt na zodpovědnou osobu.

Kvůli rekonstrukci areálu bude letos netradičně vstup nově vstup z ulice Za Elektrárnou. „Vytvořili jsme koridor, aby se návštěvníci dostali dovnitř. V ulici pak pro ně bude vydělené parkoviště kolem trati," řekl Kočka.


Autor: ČTK

Výstava vítězů soutěže dětí z MŠ a ZŠ

Dnes v 11:56

Ve středu 19. června proběhla za účasti radního pro kulturu, sport a školství Prahy 1 Davida Bodečka a zastupitelky Evy Špačkové vernisáž výstavy vítězných výtvorů soutěže určené pro dětí z mateřských a základních škol v Praze 1.

Osudy zajímavých osobností očima žáků z Prahy 2

Dnes v 11:24

Disidentka a dcera Kamily Moučkové, dcera statkáře živořícího v 50. letech v cihelně, válečný utečenec nebo divadelní a filmový herec, jehož dětství zasáhl proces s Miladou Horákovou. Tyto a mnoho dalších fascinujících příběhů přinášejí žáci z Prahy 2, kteří se zapojili do dokumentaristického...

V The Loop Jazz clubu vystoupí Skety

Dnes v 10:03

Blíží se další akce v hostivařském The Loop Jazz clubu. V rámci festivalu Prague Proms se ve čtvrtek 29. června představí vokální soubor SKETY a předvede průřez svým repertoárem.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 26. týden

Dnes v 07:43

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nadace Kooperativy se stala partnerem Kampaně na podporu asistence

Včera v 11:56

Cílem kampaně je dostat k veřejnosti zprávu, že lidé s postižením potřebují pomoc a asistenci druhých, aby mohli žít normální, svobodný život. Zájemci o asistenci se často nemusí učit nic nového a mohou tak snadno najít práci, která dává smysl.

Loni provedla THMP 920 tisíc kontrol lamp, lidé mohou závady hlásit

Včera v 10:10

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) loni provedla 920 000 pravidelných servisních, nočních i revizních kontrol lamp. Informovala o tom na sociálních sítích. Vyřešila také 20 000 poruch. „Nefunkční lampy nebo jiné závady na veřejném osvětlení nám můžete jednoduše hlásit...

30 let dobře naladěná Praha 14

Včera v 07:56

Ve čtvrtek 27. června v parku v Pilské ulici uslyší děti veselé písničky, od 18 hodin se koná koncert Trocha klidu a v 19 hodin vystoupí Motovidlo.

Praha 6: Budoucnost altánu na Dědině

Včera v 06:21

Altán na Dědině vznikl jako jeden z úspěšných Nápadů pro šestku v roce 2021 a má sloužit jako místo pro trávení odpočinku.

Zmrzka za vysvědčení pro děti z Prahy 1

22. června 2024 v 11:17

Poslední školní den budou děti před ZŠ Vodičkova dostávat při předložení vysvědčení zmrzlinu zdarma.

Další články
Nahoru