Dnes Středa - jasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na Výstavišti Praha začne první březnovou sobotu Matějská pouť, potrvá do 18. dubna
V areálu probíhají zkoušky atrakcí a poslední přípravy. Foto: matejskapout.cz

Na Výstavišti Praha začne první březnovou sobotu Matějská pouť, potrvá do 18. dubna

Na Výstavišti Praha na pomezí Bubenče a Holešovic začne v sobotu 5. března Matějská pouť. Lidé se pobaví u asi stovky atrakcí a stánků, což je méně než dřív. Cena za nejdražší atrakce se pohybuje okolo 130 korun. Dětský den pro handicapované děti se uskuteční 21. března. Pouť potrvá do 18. dubna. Vstup bude z ulice Za Elektrárnou a ve všední dny bude zdarma. Otevřeno bude v pracovní dny od 13:00 do 21:00 a o víkendech od 10:00 do 22:00 hodin. Novinářům to dnes řekli pořadatelé.

Novinkami je několik atrakcí z Nizozemska, mezi nimi třeba nový šedesátimetrový booster Apollo 13. „Zase jsme přivezli velký ´řetízkáč´, největší a nejlepší v Evropě," řekl jeden z nizozemských provozovatelů atrakcí.

Nově opravena byla atrakce Super Mouse, která byla na pouti již v minulosti. „Samozřejmě zde máme všechny ostatní atrakce, na které jsou lidé zvyklí," řekl pořadatel Václav Kočka starší. Atrakce v areálu již stojí. Výjimkou je obří kolo, jehož instalace je nyní dokončována. Kabiny pro návštěvníky na něm budou uzavřeny a vyhřívané.

Ve srovnání s minulostí bude celkově atrakcí méně. V horní části areálu Výstaviště byla zahájena dostavba vyhořelého křídla Průmyslového paláce a další úpravy. Podle Kočky ubyla asi padesátka atrakcí. Kvůli nedostatku místa se nebudou konat farmářské trhy.

Oproti minulým ročníkům budou atrakce i občerstvení o něco dražší, podle Kočky v řádu korun až desetikorun. „Budeme se snažit působit na podnikatele i na stánkaři, aby udržovali ceny jako předloni. Budeme vidět, jak to bude finančně vycházet, protože se zdražují média, proudy a všelijaké věci, voda se zdražuje, produkty, nafta, všechno. Ale budeme se snažit, aby si to i chudší lidé mohli dovolit," řekl Kočka.

Vstupné bude v týdnu zdarma. O víkendech bude 30 korun. Po celou pouť bude zdarma vstup pro ukrajinské uprchlíky. Těm bude stačit předložit pas. Organizátoři se rovněž spojili s nadací Šťastná hvězda, jejíž číslo učtu bude na všech pokladnách a lidé budou moci přispět na pomoc Ukrajině.

Pro handicapované děti nebo děti z dětských domovů je přichystán tradiční dětský den, který se bude konat 21.března. U sebe budou muset mít mj. průkazy ZTP a ZTP/P, potvrzení daného zařízení, odkud jsou, či kontakt na zodpovědnou osobu.

Kvůli rekonstrukci areálu bude letos netradičně vstup nově vstup z ulice Za Elektrárnou. „Vytvořili jsme koridor, aby se návštěvníci dostali dovnitř. V ulici pak pro ně bude vydělené parkoviště kolem trati," řekl Kočka.


Autor: ČTK

Poznejte plodiny Nového světa v botanické zahradě v Troji

Dnes v 09:26

Od léta do pozdního podzimu patří k nejatraktivnějším expozicím Botanické zahrady hl. m. Prahy sekce, která se věnuje plodinám z oblasti Nového světa. Návštěvníci zde mohou objevovat tradiční i netradiční užitkové rostliny Jižní, Střední i Severní Ameriky. Expozice Plodin Nového světa se...

Den architektury se zaměří na rekonstrukce a vzdá poctu Josipu Plečnikovi i Aleně Šrámkové

Dnes v 08:46

Praha bude na přelomu září a října opět žít architekturou. Od 30. září až do 6. října se stane hlavním dějištěm festivalu Den architektury, který nabízí na tři sta zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. Bohatý program, který se v Praze odehraje...

Praha 6 stále přispívá dětem na prázdninové volnočasové aktivity

15. srpna 2022 v 17:03

Prázdniny se pozvolna chýlí ke konci a v programu Šestka táborová, jehož prostřednictvím Praha 6 přispívá dětem na prázdninové volnočasové aktivity, zbývá ještě 650 tisíc z původních třech milionů korun.

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

Praha 2 opravuje dětská hřiště v Riegrových sadech a na Folimance

14. srpna 2022 v 11:00

Od pondělí 15. srpna bude částečně omezen provoz dětského hřiště U Draka v Riegrových sadech, kde bude během následujících 14 dnů probíhat výměna starého, vysloužilého pískoviště za nové. Součástí prací bude i montáž nového zastínění.

Dětské hřiště Kampa je uzavřeno, radnice na něm obnovuje povrchy

13. srpna 2022 ve 20:21

Hřiště bude uzavřeno pouze po nezbytně nutnou dobu. Během oprav havarijního stavu povrchu dětského hřiště bude zároveň opraveno i pískoviště.

Další články
Nahoru