Dnes Úterý - zatazeno 6°C
Zítra Středa - obcasny-dest 10°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Na Výstavišti Praha začne o víkendu Matějská pouť
Jedna z atrakcí Matějské pouti. Foto: archiv

Na Výstavišti Praha začne o víkendu Matějská pouť

Na Výstavišti Praha začne 25. února Matějská pouť. Lidé se pobaví u asi stovky atrakcí, cena za nejdražší atrakce bude okolo 200 korun. Pouť potrvá do 10. dubna. Vstup bude z ulice Na Výstavišti a ve všední dny bude zdarma. Otevřeno bude v pracovní dny od 12:00 do 20:00 a o víkendech od 10:00 do 22:00. Novinářům to řekli pořadatelé. Letos jde o 428. ročník pouti a pošedesáté se koná na bubenečském holešovickém Výstavišti. Dětský den pro handicapované děti se uskuteční 27. března.

Mezi novinkami bude letos několik atrakcí z Nizozemska, a to například 65 metrů vysoký kolotoč Airbone, kolotoč otáčející se na kyvadle nebo vodní horská dráha. Zájemci se mohou těšit také na horskou dráhu Super Mouse, která na pouti byla již v minulosti nebo zábavné městečko, které mají v oblibě děti. Atrakce a stánky v areálu již stojí.

Atrakcí bude podle mluvčí poutě Evy Kočkové proti loňskému roku více. Loňský ročník se totiž v horní části areálu dostavovalo vyhořelé křídlo Průmyslového paláce.

„Atrakcí by mělo být o něco více než loni, protože se letos už uvolnil prostor v horní části areálu," řekla Kočková. Z toho důvodu bude rovněž vstup na pouť tradičně z ulice Na Výstavišti.

Oproti minulým ročníkům budou atrakce i občerstvení dražší, podle Kočkové v řádu desetikorun. „Nastala inflace, energie jsou dražší, takže i atrakce budou od deseti do zhruba 50 až 60 korun dražší," uvedla Kočková. Cena vstupného zůstává stejná, o víkendech to bude 30 korun, ve všední dny zdarma.

Pro handicapované děti nebo děti z dětských a azylových domovů se chystá tradiční dětský den, který se bude konat 27. března. U sebe budou muset mít mimo jiné průkazy ZTP a ZTP/P, potvrzení zařízení, odkud jsou, či kontakt na zodpovědnou osobu.

Atrakce budou mít zdarma. Na Křižíkově fontáně bude koncert. Podle pořadatele Václava Kočky staršího jsou náklady dětského dne okolo dvou milionů korun. „Loni jsme to (vstup zdarma) dělali i pro ukrajinské uprchlíky, to se ale finančně nedalo zvládnout," řekl Kočka starší.

V provozu budou na Výstavišti také plavecký bazén nebo Mořský svět. Vstupenky na Matějskou pouť mohou zájemci zakoupit on-line přes ticketportal.


Autor: ČTK

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

Dnes ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

Dnes v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

Dnes v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

Dnes v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

Včera v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

Včera v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

Včera v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Praha 4: Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů za rok 2023

Včera v 08:52

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2023. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Radnice odstraní suché a poškozené dřeviny, nahrazeny budou novou výsadbou

Včera v 08:23

V současném končícím období vegetačního klidu přistoupí radnice Prahy 11 k pěstebním opatřením zahrnujícím kácení zejména suchých a poškozených dřevin, které jsou na svých stanovištích neperspektivní a hlavně nebezpečné.

Výstavu Jen tak najdete na radnici do konce března

26. března 2023 v 07:52

Výstavu fotografií autorek Vlasty Vobecké, Slávky Matouškové a Zuzany Janečkové s názvem Jen tak najdete do konce měsíce na radnici Prahy 11.

Veletrh: Starožitnosti jako investice

24. března 2023 v 10:56

Asociace starožitníků pořádá na Novoměstské radnici v Praze 2 již 48. veletrh starožitností Antique. Ve dnech 20. – 23. dubna několik desítek starožitníků představí to nejzajímavější ze své nabídky.

Dvojka kulturní. Radnice spustila novou facebookovou stránku

24. března 2023 v 10:20

Hudba, divadlo, literatura, výtvarné umění. Nová facebooková stránka nabídne nejrůznější tipy, kam v Praze 2 vyrazit za kulturou.

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

23. března 2023 ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

Další články
Nahoru