Dnes Sobota - jasno 28°C
Zítra Neděle - jasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Výstavišti Praha začne o víkendu Matějská pouť
Jedna z atrakcí Matějské pouti. Foto: archiv

Na Výstavišti Praha začne o víkendu Matějská pouť

Na Výstavišti Praha začne 25. února Matějská pouť. Lidé se pobaví u asi stovky atrakcí, cena za nejdražší atrakce bude okolo 200 korun. Pouť potrvá do 10. dubna. Vstup bude z ulice Na Výstavišti a ve všední dny bude zdarma. Otevřeno bude v pracovní dny od 12:00 do 20:00 a o víkendech od 10:00 do 22:00. Novinářům to řekli pořadatelé. Letos jde o 428. ročník pouti a pošedesáté se koná na bubenečském holešovickém Výstavišti. Dětský den pro handicapované děti se uskuteční 27. března.

Mezi novinkami bude letos několik atrakcí z Nizozemska, a to například 65 metrů vysoký kolotoč Airbone, kolotoč otáčející se na kyvadle nebo vodní horská dráha. Zájemci se mohou těšit také na horskou dráhu Super Mouse, která na pouti byla již v minulosti nebo zábavné městečko, které mají v oblibě děti. Atrakce a stánky v areálu již stojí.

Atrakcí bude podle mluvčí poutě Evy Kočkové proti loňskému roku více. Loňský ročník se totiž v horní části areálu dostavovalo vyhořelé křídlo Průmyslového paláce.

„Atrakcí by mělo být o něco více než loni, protože se letos už uvolnil prostor v horní části areálu," řekla Kočková. Z toho důvodu bude rovněž vstup na pouť tradičně z ulice Na Výstavišti.

Oproti minulým ročníkům budou atrakce i občerstvení dražší, podle Kočkové v řádu desetikorun. „Nastala inflace, energie jsou dražší, takže i atrakce budou od deseti do zhruba 50 až 60 korun dražší," uvedla Kočková. Cena vstupného zůstává stejná, o víkendech to bude 30 korun, ve všední dny zdarma.

Pro handicapované děti nebo děti z dětských a azylových domovů se chystá tradiční dětský den, který se bude konat 27. března. U sebe budou muset mít mimo jiné průkazy ZTP a ZTP/P, potvrzení zařízení, odkud jsou, či kontakt na zodpovědnou osobu.

Atrakce budou mít zdarma. Na Křižíkově fontáně bude koncert. Podle pořadatele Václava Kočky staršího jsou náklady dětského dne okolo dvou milionů korun. „Loni jsme to (vstup zdarma) dělali i pro ukrajinské uprchlíky, to se ale finančně nedalo zvládnout," řekl Kočka starší.

V provozu budou na Výstavišti také plavecký bazén nebo Mořský svět. Vstupenky na Matějskou pouť mohou zájemci zakoupit on-line přes ticketportal.


Autor: ČTK

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

Včera v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

Včera v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

Včera v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

18. července 2024 v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

18. července 2024 v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

16. července 2024 v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

15. července 2024 v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Další články
Nahoru