dnes
Středa - zatazeno
29°C
zítra
Čtvrtek - bourky
27°C
pozítří
Pátek - zatazeno
22°C
Na výstavě nahých mužů bude vidět vše, říká její tvůrce. Kontrovezrní projekt míří do Prahy
Ilustrační foto: Voayer

Na výstavě nahých mužů bude vidět vše, říká její tvůrce. Kontrovezrní projekt míří do Prahy

VOAYER, výstava skutečných nahých mužů, bude v Praze k vidění už za necelý měsíc. V budově Drive House přivítá zájemce 17. a 18. listopadu. Tvůrce Mário Petreje, který už v Praze dvakrát představil výstavu nahých žen, odpovídal na otázky serveru Pražský patriot.

Možné uspořádání výstavy nahých mužů jste v minulosti již párkrát zmínil, ale co bylo tím konečným impulsem, že jste se do toho rozhodl jít?
Áno, nad jej uskutočnením som uvažoval už od prvej výstavy. Aj vďaka tomu, že sa ma na to mnohí ľudia neustále pýtali. Výstavami, ktoré organizujem, sa krok po kroku približujem k podstate môjho projektu VOAYER. A keďže už budem mať v portfóliu aj mužskú výstavu, môžem sa pustiť do ďalšej fázy.

Jak probíhají přípravy na výstavu nahých mužů?
Prípravy pred každou výstavou sú v celku rovnaké. Teraz, keď je ešte mesiac do výstavy, komunikujem z mužmi, ktorí prejavujú záujem ukázať sa na blížiacej sa výstave. Rukavice sú už objednané a zhruba týždeň pred výstavou sa pôjdem pozrieť do DRIVE HOUSu (miesto, kde bude výstava) či tam bude dostatočná teplota. S vytápěním mám totiž nemilé skúsenosti z druhej bratislavskej výstavy, kedy sa kazilo, čo sa dalo. Píšem o tom aj v mojej knihe, ktorú vydal pred letom JÁ, VOAYER (dostupná v kníhupectvách). No a deň pred výstavou sa vo mne zrodí konečný vizuál, ktorí návštevníkom opäť poskytne skutočne životný zážitok.

Jak se prodávají vstupenky? Je o ně zájem, jaký jste očekával?
Iba raz som mal na predaj lístkov očakávania, bolo to pred druhou bratislavskou výstavou, ktorú som organizoval z čistého kalkulu a popálil som sa a aj toto obdobie popisujem v spomínanej knihe. Od tej chvíle nemávam žiadne očakávania. No sám so prekvapený aký záujem o túto výstavu prejavili najmä dámy.

Kolik nahých mužů bude na výstavě k vidění a kde sháníte „živé exponáty“?
Nerád sa zaväzujem ku konkrétnemu číslu, ale bude ich viac ako desať a samozrejme, každý deň budú iní. Ozývajú sa mi cez formulár na stránke
www.voayer.cz.

Jak budou muži na výstavě vystaveni? V jakých pozicích a kulisách?
To sa rozhodnem až deň pred výstavou, no súčasťou aj tejto výstavy bude svet BDSM, takže pozície budú podobné, ako mali dámy na predošlých výstavách.

Jaký bude věk vystavených mužů? Chystáte průřez generacemi?
Priznám sa, že vek ma nezaujíma a ani sa nepýtam. Podstatné je aby boli starší ako osemnásť rokov, no podľa fotografií, ktoré mi posielajú môžem povedať, že to bude pestré.

Budou na výstavě představitelé různých ras?
Treba sa nechať prekvapiť a prísť s otvorenou mysľou a o životný zážitok sa postaráme.

Budou ve všech případech k vidění genitálie mužů?
Bude vidieť všetko.

Budou vystaveni muži vždy samostatně, nebo to bude jako u výstavy žen v některých případech i v páru?
Je možné, že niektorí muži budú vystavení spoločne. To ako nakoniec výstava vyzerá je vždy na vystavených modeloch. Na predošlých výstavách si modelky v každom vstupe vymieňali svoje pozície, dohadovali sa s kým sa vystavia a podobne. Ja to vždy nechávam slobodne na ich rozhodnutí a ani tentokrát to nebude inak. Nakoniec, bude to predsa skutočná oslava slobody.

Výstava skutečných nahých žen Voayer - Praha, srpen 2017

Dostanou návštěvníci a především návštěvnice možnost si v jednorázových rukavicích muže osahat? Co bude povoleno a co zakázáno?
Áno, samozrejme bude k dispozícii aj táto možnosť. Rukavice sú už objednané! Povolené budú len jemné dotyky a zakázané je už štandardne strkať prsty tam, kam nepatria. Na takto široký záber slobody budú musieť návštevníčky využiť svoje súkromné príbytky.

Na minulých výstavách nahých žen jste umožnil odvážným návštěvnicím se odhalit a stát se dobrovolně na určeném místě „vystavenými exponáty“. Byl o to zájem? A počítáte se stejnou výzvou i na chytanou výstavu mužů?
Áno, o túto možnosť návštevníčky záujem mali a nie malý. Aj tentokrát bude taká možnosť a niektorí z návštevníkov sa bude môcť vyzliecť a vystaviť.

Bude k vidění představení, při kterém je vystavený exponát, v tomto případě muž, svazován?
Nikdy neprezrádzam z blížiacej sa výstavy viac, ako je nevyhnutné. Treba prísť, výstava je pre každého dospelého človeka, ktorý ma otvorenú myseľ a príde bez očakávaní. Pretože očakávania zabíjajú prítomnosť a bez prítomnosti – neexistujeme.

17. – 18. 11. 2018 │PRAHA│ RUBEŠOVA 7 /DRIVE HOUSE/
www.VOAYER.cz 

Vstupenky zde: https://goo.gl/Tp6sPS
FB: https://goo.gl/X9TMi1
YT: https://goo.gl/2kqFFV
G+: https://goo.gl/AMXwGq


Výstava v Galerii 1: Adam Jílek - Anticipace

Dnes v 07:22

Adam Jílek, malíř z mladé generace českých umělců. Hlavním motivem jeho tvorby jsou zvířecí motivy, kterým zapůjčuje lidské vlastnosti.

Gereon Rath je zpět. Tentokrát se Spisem Vaterland

17. června 2019 v 10:25

Krimi série Volkera Kutschera v hlavní roli se sympatickým policejním inspektorem Gereonem Rathem vyšetřujícím zločin a korupci v Berlíně v době Výmarské republiky se prodalo už hodně přes milion výtisků v mnoha jazykových mutacích, na motivy této knižní série vznikl velmi úspěšný koprodukční...

Vernisáž výstavy: Studentské projekty Bubeneč, Podbaba, Troja

16. června 2019 v 07:30

Radní pro strategický rozvoj a památkovou péči šesté městské části Eva Smutná zve do Galerie Skleňák na novou výstavu studentských projektů.

Praha 2: Koncerty na Bastionu pokračují i v druhé polovině roku

14. června 2019 v 19:56

Celkem šest koncertů ve druhém pololetí letošního roku připravila na Bastionu v Praze 2 radnice druhé městské části. Koncerty jsou zdarma.  

Prosecká zastaveníčka. Do konce června uslyšíte ještě dva koncerty

14. června 2019 v 08:08

Koncerty pod širým nebem, Prosecká zastaveníčka, podporuje radnice deváté městské části již desátým rokem. Koncerty se konají vždy v úterý od 18 hodin.

Barvou, tlakem, žárem, tahem. Výstava v Bílém domě ještě týden

14. června 2019 v 07:55

Do 21. června můžete v Bílém domě, U Meteoru 6, Praha 8 – Libeň, navštívit výstavu, kterou pořádá Praha 8 a Střední odborná škola uměleckořemeslná. Vstup zdarma.

Oni a Silvio. Praha 6 zve do Letního kina u Keplera

10. června 2019 ve 20:49

Komediální drama italského režiséra Paola Sorrentina. Sorrentinův dvorní herec Toni Servillo tentokrát v hlavní roli ztvárňuje Silvia Berlusconiho – notoricky známého miliardáře, skandalistu, mediálního magnáta a dlouholetého předsedu italské vlády, jenž se proslavil zejména svým excentrickým...

Bez smilování: Joanna Schaffhausen

10. června 2019 v 19:06

Policistka Ellery Hathawayová a agent FBI Reed Markham mají na krku dva nové složité případy. Strhující volné pokračování detektivky Noc, kdy zemřela Bea Nesbitová, která vyšla v Metafoře na podzim 2018.

Žár a led: Simona Ahrnstedtová

10. června 2019 v 19:00

Další díl volné trilogie autorky bestsellerů Nepřátelé a milenci a Oheň a voda. Úspěšná švédská autorka uzavírá volnou trilogii novodobých romancí o silných hrdinkách pro chytré ženy.

Cyklus zámeckých koncertů v obřadní síni

10. června 2019 v 11:16

Odbor kultury, sportu, mládeže a památkové péče Prahy 8 pořádá další z cyklu zámeckých koncertů.

Další články
Nahoru