dnes
Sobota - skorojasno
19°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
14°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
9°C
Na výstavě nahých mužů bude vidět vše, říká její tvůrce. Kontrovezrní projekt míří do Prahy
Ilustrační foto: Voayer

Na výstavě nahých mužů bude vidět vše, říká její tvůrce. Kontrovezrní projekt míří do Prahy

VOAYER, výstava skutečných nahých mužů, bude v Praze k vidění už za necelý měsíc. V budově Drive House přivítá zájemce 17. a 18. listopadu. Tvůrce Mário Petreje, který už v Praze dvakrát představil výstavu nahých žen, odpovídal na otázky serveru Pražský patriot.

Možné uspořádání výstavy nahých mužů jste v minulosti již párkrát zmínil, ale co bylo tím konečným impulsem, že jste se do toho rozhodl jít?
Áno, nad jej uskutočnením som uvažoval už od prvej výstavy. Aj vďaka tomu, že sa ma na to mnohí ľudia neustále pýtali. Výstavami, ktoré organizujem, sa krok po kroku približujem k podstate môjho projektu VOAYER. A keďže už budem mať v portfóliu aj mužskú výstavu, môžem sa pustiť do ďalšej fázy.

Jak probíhají přípravy na výstavu nahých mužů?
Prípravy pred každou výstavou sú v celku rovnaké. Teraz, keď je ešte mesiac do výstavy, komunikujem z mužmi, ktorí prejavujú záujem ukázať sa na blížiacej sa výstave. Rukavice sú už objednané a zhruba týždeň pred výstavou sa pôjdem pozrieť do DRIVE HOUSu (miesto, kde bude výstava) či tam bude dostatočná teplota. S vytápěním mám totiž nemilé skúsenosti z druhej bratislavskej výstavy, kedy sa kazilo, čo sa dalo. Píšem o tom aj v mojej knihe, ktorú vydal pred letom JÁ, VOAYER (dostupná v kníhupectvách). No a deň pred výstavou sa vo mne zrodí konečný vizuál, ktorí návštevníkom opäť poskytne skutočne životný zážitok.

Jak se prodávají vstupenky? Je o ně zájem, jaký jste očekával?
Iba raz som mal na predaj lístkov očakávania, bolo to pred druhou bratislavskou výstavou, ktorú som organizoval z čistého kalkulu a popálil som sa a aj toto obdobie popisujem v spomínanej knihe. Od tej chvíle nemávam žiadne očakávania. No sám so prekvapený aký záujem o túto výstavu prejavili najmä dámy.

Kolik nahých mužů bude na výstavě k vidění a kde sháníte „živé exponáty“?
Nerád sa zaväzujem ku konkrétnemu číslu, ale bude ich viac ako desať a samozrejme, každý deň budú iní. Ozývajú sa mi cez formulár na stránke
www.voayer.cz.

Jak budou muži na výstavě vystaveni? V jakých pozicích a kulisách?
To sa rozhodnem až deň pred výstavou, no súčasťou aj tejto výstavy bude svet BDSM, takže pozície budú podobné, ako mali dámy na predošlých výstavách.

Jaký bude věk vystavených mužů? Chystáte průřez generacemi?
Priznám sa, že vek ma nezaujíma a ani sa nepýtam. Podstatné je aby boli starší ako osemnásť rokov, no podľa fotografií, ktoré mi posielajú môžem povedať, že to bude pestré.

Budou na výstavě představitelé různých ras?
Treba sa nechať prekvapiť a prísť s otvorenou mysľou a o životný zážitok sa postaráme.

Budou ve všech případech k vidění genitálie mužů?
Bude vidieť všetko.

Budou vystaveni muži vždy samostatně, nebo to bude jako u výstavy žen v některých případech i v páru?
Je možné, že niektorí muži budú vystavení spoločne. To ako nakoniec výstava vyzerá je vždy na vystavených modeloch. Na predošlých výstavách si modelky v každom vstupe vymieňali svoje pozície, dohadovali sa s kým sa vystavia a podobne. Ja to vždy nechávam slobodne na ich rozhodnutí a ani tentokrát to nebude inak. Nakoniec, bude to predsa skutočná oslava slobody.

Výstava skutečných nahých žen Voayer - Praha, srpen 2017

Dostanou návštěvníci a především návštěvnice možnost si v jednorázových rukavicích muže osahat? Co bude povoleno a co zakázáno?
Áno, samozrejme bude k dispozícii aj táto možnosť. Rukavice sú už objednané! Povolené budú len jemné dotyky a zakázané je už štandardne strkať prsty tam, kam nepatria. Na takto široký záber slobody budú musieť návštevníčky využiť svoje súkromné príbytky.

Na minulých výstavách nahých žen jste umožnil odvážným návštěvnicím se odhalit a stát se dobrovolně na určeném místě „vystavenými exponáty“. Byl o to zájem? A počítáte se stejnou výzvou i na chytanou výstavu mužů?
Áno, o túto možnosť návštevníčky záujem mali a nie malý. Aj tentokrát bude taká možnosť a niektorí z návštevníkov sa bude môcť vyzliecť a vystaviť.

Bude k vidění představení, při kterém je vystavený exponát, v tomto případě muž, svazován?
Nikdy neprezrádzam z blížiacej sa výstavy viac, ako je nevyhnutné. Treba prísť, výstava je pre každého dospelého človeka, ktorý ma otvorenú myseľ a príde bez očakávaní. Pretože očakávania zabíjajú prítomnosť a bez prítomnosti – neexistujeme.

17. – 18. 11. 2018 │PRAHA│ RUBEŠOVA 7 /DRIVE HOUSE/
www.VOAYER.cz 

Vstupenky zde: https://goo.gl/Tp6sPS
FB: https://goo.gl/X9TMi1
YT: https://goo.gl/2kqFFV
G+: https://goo.gl/AMXwGq


Na koncert i na prohlídku. Praha 2 zve do Gröbeho vily

Včera v 09:08

Gröbeho vila v Havlíčkových sadech je veřejnosti nepřístupná. Díky Praze 2 se tam mohou zájemci podívat dvakrát do měsíce.

Kontroverzní dílo Petry Hůlové poprvé na jevišti. Stručné dějiny Hnutí uvidíte od března v Komedii

21. března 2019 ve 13:07

Městská divadla pražská uvedou v koprodukci s činohrami Státního divadla Norimberk a Státního divadla Stuttgart adaptaci románu Petry Hůlové Stručné dějiny Hnutí. Divadelní verzi napsala autorka přímo pro tuto příležitost a české premiéry se dočká 30. března...

Hana Marie Körnerová: Hlas kukačky

20. března 2019 v 10:29

Psychologové tvrdí, že se všemi křivdami dětství se má člověk vyrovnat do čtyřiceti. Po čtyřicítce by měl s konečnou platností přestat řešit, že byl buď sirotek, anebo ho rodiče měli méně rádi než sourozence. Že se mu spolužáci posmívali a učitelé si na něho zasedli. Že nikdy neměl nové kolo a do...

Výstava o proměnách Motolského údolí prodloužena!

20. března 2019 v 10:09

Výstava Plzeňská/Motol, která veřejnosti představuje stejnojmennou urbanisticko architektonickou studii II. etapy proměny Motolského údolí, bude k vidění až do pátku 26. dubna. Praha 5 a studio A69-architekti se o jejím prodloužení rozhodli na základě velkého zájmu.

innogy podporuje vznik Poslední aristokratky, film se natáčí na pěti zámcích

20. března 2019 v 07:21

innogy ročně investuje více než 25 milionů korun do české kinematografie. Podporuje konání prestižních festivalů, udílení filmových cen. Věnuje se pomoci nadějným scenáristům a mladým filmařům. Jedním z podporovaných filmů je Poslední aristokratka. Film se natáčí hned na pěti...

Koncert skupiny a křest knihy: Jethro Tull – Půlstoletí s kouzelnou flétnou

19. března 2019 v 16:31

Žánrově lze Quanti Minoris zařadit jako historizující folkrock s keltskými kořeny. Za nejvýstižnější označení lze považovat hradní podobu rocku, tedy „hradrock“. Repertoár tvoří, kromě vlastní tvorby, většinou zhudebněná poezie středověkých autorů (anonymních, ale i známých jako např. F. Villon)....

Hrabalovy stolní slavnosti v Divadle Karla Hackera zdarma

19. března 2019 v 09:03

Městská část Praha 8 a Sdružení Serpens zvou na Hrabalovy stolní slavnosti ve čtvrtek 28. března od 19 hodin.

Harfový kvartet Prah-a-harP - koncert Na kopci

16. března 2019 ve 21:20

Unikátní harfový kvartet se představí v rámci Koncertů na kopci ve středu 20. března od 19 hodin.

Můj tajný les a Děti úplňku. Kino Světozor zprostředkuje různé pohledy na autismus

16. března 2019 ve 13:13

Atypická kampaň vznikla, aby ukázala, co nám zrcadlí autismus, a pozvala k zamyšlení i aktivnímu zapojení. Chce přiblížit svět autistů jako inspiraci a příležitost k zamyšlení nad „normálním“ fungováním naší společnosti i jednotlivců. Klade si za cíl přispět k tomu, aby autisté i jejich rodiče...

Další články
Nahoru