dnes
Středa - oblacno
7°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - polojasno
2°C
Na výstavě nahých mužů bude vidět vše, říká její tvůrce. Kontrovezrní projekt míří do Prahy
Ilustrační foto: Voayer

Na výstavě nahých mužů bude vidět vše, říká její tvůrce. Kontrovezrní projekt míří do Prahy

VOAYER, výstava skutečných nahých mužů, bude v Praze k vidění už za necelý měsíc. V budově Drive House přivítá zájemce 17. a 18. listopadu. Tvůrce Mário Petreje, který už v Praze dvakrát představil výstavu nahých žen, odpovídal na otázky serveru Pražský patriot.

Možné uspořádání výstavy nahých mužů jste v minulosti již párkrát zmínil, ale co bylo tím konečným impulsem, že jste se do toho rozhodl jít?
Áno, nad jej uskutočnením som uvažoval už od prvej výstavy. Aj vďaka tomu, že sa ma na to mnohí ľudia neustále pýtali. Výstavami, ktoré organizujem, sa krok po kroku približujem k podstate môjho projektu VOAYER. A keďže už budem mať v portfóliu aj mužskú výstavu, môžem sa pustiť do ďalšej fázy.

Jak probíhají přípravy na výstavu nahých mužů?
Prípravy pred každou výstavou sú v celku rovnaké. Teraz, keď je ešte mesiac do výstavy, komunikujem z mužmi, ktorí prejavujú záujem ukázať sa na blížiacej sa výstave. Rukavice sú už objednané a zhruba týždeň pred výstavou sa pôjdem pozrieť do DRIVE HOUSu (miesto, kde bude výstava) či tam bude dostatočná teplota. S vytápěním mám totiž nemilé skúsenosti z druhej bratislavskej výstavy, kedy sa kazilo, čo sa dalo. Píšem o tom aj v mojej knihe, ktorú vydal pred letom JÁ, VOAYER (dostupná v kníhupectvách). No a deň pred výstavou sa vo mne zrodí konečný vizuál, ktorí návštevníkom opäť poskytne skutočne životný zážitok.

Jak se prodávají vstupenky? Je o ně zájem, jaký jste očekával?
Iba raz som mal na predaj lístkov očakávania, bolo to pred druhou bratislavskou výstavou, ktorú som organizoval z čistého kalkulu a popálil som sa a aj toto obdobie popisujem v spomínanej knihe. Od tej chvíle nemávam žiadne očakávania. No sám so prekvapený aký záujem o túto výstavu prejavili najmä dámy.

Kolik nahých mužů bude na výstavě k vidění a kde sháníte „živé exponáty“?
Nerád sa zaväzujem ku konkrétnemu číslu, ale bude ich viac ako desať a samozrejme, každý deň budú iní. Ozývajú sa mi cez formulár na stránke
www.voayer.cz.

Jak budou muži na výstavě vystaveni? V jakých pozicích a kulisách?
To sa rozhodnem až deň pred výstavou, no súčasťou aj tejto výstavy bude svet BDSM, takže pozície budú podobné, ako mali dámy na predošlých výstavách.

Jaký bude věk vystavených mužů? Chystáte průřez generacemi?
Priznám sa, že vek ma nezaujíma a ani sa nepýtam. Podstatné je aby boli starší ako osemnásť rokov, no podľa fotografií, ktoré mi posielajú môžem povedať, že to bude pestré.

Budou na výstavě představitelé různých ras?
Treba sa nechať prekvapiť a prísť s otvorenou mysľou a o životný zážitok sa postaráme.

Budou ve všech případech k vidění genitálie mužů?
Bude vidieť všetko.

Budou vystaveni muži vždy samostatně, nebo to bude jako u výstavy žen v některých případech i v páru?
Je možné, že niektorí muži budú vystavení spoločne. To ako nakoniec výstava vyzerá je vždy na vystavených modeloch. Na predošlých výstavách si modelky v každom vstupe vymieňali svoje pozície, dohadovali sa s kým sa vystavia a podobne. Ja to vždy nechávam slobodne na ich rozhodnutí a ani tentokrát to nebude inak. Nakoniec, bude to predsa skutočná oslava slobody.

Výstava skutečných nahých žen Voayer - Praha, srpen 2017

Dostanou návštěvníci a především návštěvnice možnost si v jednorázových rukavicích muže osahat? Co bude povoleno a co zakázáno?
Áno, samozrejme bude k dispozícii aj táto možnosť. Rukavice sú už objednané! Povolené budú len jemné dotyky a zakázané je už štandardne strkať prsty tam, kam nepatria. Na takto široký záber slobody budú musieť návštevníčky využiť svoje súkromné príbytky.

Na minulých výstavách nahých žen jste umožnil odvážným návštěvnicím se odhalit a stát se dobrovolně na určeném místě „vystavenými exponáty“. Byl o to zájem? A počítáte se stejnou výzvou i na chytanou výstavu mužů?
Áno, o túto možnosť návštevníčky záujem mali a nie malý. Aj tentokrát bude taká možnosť a niektorí z návštevníkov sa bude môcť vyzliecť a vystaviť.

Bude k vidění představení, při kterém je vystavený exponát, v tomto případě muž, svazován?
Nikdy neprezrádzam z blížiacej sa výstavy viac, ako je nevyhnutné. Treba prísť, výstava je pre každého dospelého človeka, ktorý ma otvorenú myseľ a príde bez očakávaní. Pretože očakávania zabíjajú prítomnosť a bez prítomnosti – neexistujeme.

17. – 18. 11. 2018 │PRAHA│ RUBEŠOVA 7 /DRIVE HOUSE/
www.VOAYER.cz 

Vstupenky zde: https://goo.gl/Tp6sPS
FB: https://goo.gl/X9TMi1
YT: https://goo.gl/2kqFFV
G+: https://goo.gl/AMXwGq


Koncert Saxofon napříč žánry v Gröbeho vile

14. ledna 2019 v 17:45

Novou sezónu koncertů Tóny Vinohrad zahájilo 9. ledna Sax a piano duo, které tvoří saxofonista Roman Fojtíček a klavíristka Laura Mikel Vlková. Duo zkušených interpretů klasické hudby i pedagogů mělo na programu skladby renomovaných zahraničních i českých autorů, kteří komponovali pro saxofon, ale...

Koncert vítězů soutěže Talent Prahy 5

14. ledna 2019 ve 12:05

Vítězové 12. ročníku soutěže Talent Prahy 5 se představí ve středu 30. ledna od 19 hodin v Národním domě na Smíchově, kde si zahrají s orchestrem PKF – Prague Philharmonia. Úspěšný projekt podpory mladých hudebních talentů založila před dvanácti lety radnice Prahy 5, u jeho zrodu stál i radní...

Koncert: Ochepovsky kvintet

14. ledna 2019 v 10:19

Winternitzova vila uvádí 17. ledna v 19 hodin koncert Jazzového uskupení Ochepovsky Kvintet. V prostorách prvorepublikové vily zazní autorské Jazzové skladby mladého ruského autora Igora Ochepovského, žijícího již 8 let v Praze.

Praha 11: Josef Fousek vystoupí v KC Zahrada

14. ledna 2019 v 09:44

Zítra od 20 hodin se koná koncert českého písničkáře, textaře, spisovatele, básníka a fotografa Pepy Fouska.

Výstava Ivy Hüttnerové do 20. ledna

14. ledna 2019 v 07:09

Výstava olejů a grafik herečky a výtvarnice Ivy Hüttnerové u v Galerii v přízemí Novoměstské radnice.

Výstava obrazů Jolany Čechové

13. ledna 2019 v 09:30

Obrazy a kresby Jolany Čechové najdete v Galerii 14, nám. Plk. Vlčka 686, Černý Most. Výstava potrvá do 31. ledna a bude otevřena vždy v úterý, středu a čtvrtek od l4 do 18 hodin.

Kostel svatého Martina ve zdi rozezní Ticho za Jana Palacha

12. ledna 2019 v 19:30

Bohdan Mikolášek je folkový písničkář. Jeho nejznámější písní je Dům, kde bydlí láska, která vznikla v roce 1968. Ovšem nejvýznamnější je píseň Ticho, kterou napsal v den, kdy zemřel Jan Palach. To bylo 19. ledna 1969. Jan Palach se upálil o tři dny dříve v horní části Václavského náměstí na...

Tomáš Halík představí knižní rozhovor nazvaný Vzdálená Evropa?

12. ledna 2019 v 07:35

Dvojjazyčnou knihu rozhovorů s Antonem Otte představí 18. ledna v 15:30 hodin na Vyšehradě v Novém děkanství, K Rotundě 10, Praha 2, Tomáš Halík společně Danielem Hermanem, bývalým ministrem kultury, a bývalým europoslancem Martinem Kastlerem.

Festival Řemesla živě – vyzkoušej si, zažij si

11. ledna 2019 v 09:35

Novoměstská radnice ve spolupráci s odbornými středními školami, učilišti a řemeslníky letos už pošesté zaplní 27. – 28. února své historické prostory řemeslnými workshopy.

Praha 9 zve na výstavu: Tibor Honty - Thanatos

11. ledna 2019 v 07:59

Výstava fotografií, jejichž autorem je Tibor Honty, se koná v Galerii 9 od 15. ledna do 7. února.

Další články
Nahoru