dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - jasno
2°C
pozítří
Pátek - jasno
1°C
Na výstavě koček v hotelu Diplomat se potkají ušlechtilá plemena i opuštěné kočičky
Z každého plemene si bude vybrána nejhezčí kočka. Foto: archiv

Na výstavě koček v hotelu Diplomat se potkají ušlechtilá plemena i opuštěné kočičky

V dejvickém hotelu Diplomat se o nadcházejícím víkendu koná mezinárodní propagační výstava koček Star Show Diplomat Praha 2017. Cílem výstavy je seznámení veřejnosti s plemeny koček a propagace chovu koček s průkazem původu. Budete mít možnost setkat se s ušlechtilými kočkami a jejich chovateli a dozvědět se mnoho zajímavého o chovu koček různých plemen. Po oba dny bude probíhat doprovodný program odborných přednášek pro veřejnost i chovatele.

„Akce samotná je ojedinělá svým konceptem. Nejde jen o to si zvířata prohlédnout, ale mnoho majitelů nechá návštěvníky, zvláště pak ty nejmenší, si kočky i pohladit,“ zve na výstavu pořadatel Vlastimil Jura, předseda ZO chovatelů koček Praha 8.

V rámci výstavy probíhají po oba dva dny veřejně přístupné přednášky od zkušených odborníků, na chovatelsky a veterinárně zajímavá témata.

„Snažíme se pomáhat také opuštěným kočičkám, proto je součástí akce i expozice kočiček hledajících nový domov z několika útulků z Prahy a celého Česka,“ dodává Jura.

vystava-diplomat-4941-nahled

Výstava je doplněna veletrhem potřeb pro kočky a jejich chovatele i doprovodným programem pro děti a mladé chovatele.

umist-vystava-1-nahled Protože se jedná o propagační výstavu, hlavní vítěz celé výstavy bude zvolen nikoliv mezinárodními posuzovateli, ale návštěvníky. Kočky budou v klecích seřazené dle plemen, takže uvidíte například 8 bengálských koček, 8 mainských mývalích koček, nebo 10 ragdollů z různých chovatelských stanic vedle sebe.

Z každého plemene si bude vybrána nejhezčí kočka a tyto finalistky se nakonec mezi sebou „poperou“ o první místo.

Star Show Diplomat Praha 2017, Mezinárodní propagační výstava koček, 11. – 12. února. V sobotu je otevřeno od 9:30 do 17, v neděli od 9:30 do 16 hodin.

Hotel Diplomat, Evropská 370/15, Praha 6 – Dejvice

 

 


Začínají Vánoce v zookoutku, zvířatům můžete nadělit dárky

Dnes v 10:59

V sobotu 15. prosince ve 14 hodin začínají v zookoutku v Malé Chuchli slavnostní Zvířátkové Vánoce. Výjimečně se pro návštěvníky zookoutku otevřou brány do výběhů, aby se mohli na chviličku proměnit v Ježíšky a předat natěšené zvěři malý vánoční dárek.

Tradiční Vánoce v Národopisném muzeu

Dnes v 10:59

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 15. prosince od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se mohou naladit na vánoční atmosféru prostřednictvím nejrůznějších tradičních aktivit a poslechem cimbálové...

Kryt na Folimance se letos otevře naposledy

Včera v 08:36

Městská část Praha 2 letos zpřístupňuje kryt civilní ochrany Folimanka jednou měsíčně, vždy v sobotu od 9 do 15 hodin. Poslední letošní prohlídka bude 15. prosince.

Neděle: Komentovaná procházka Olšanskými hřbitovy

Včera v 08:06

Vánoční ulička

Včera v 07:03

Cukroví, svařák, nákup i vlastnoruční výroba dárků a skvělá atmosféra. Přijďte oslavit třetí adventní neděli do Vánoční uličky do Vnitroblocku.   

Adventní rybí polévka 2018 na náměstí Jiřího z Poděbrad

Včera v 06:56

Tradiční rozlévání rybí polévky na náměstí Jiřího z Poděbrad v sobotu 15. prosince od 11 hodin.

Starobohnické vánoční těšení zve na živý betlém, dobroty na jarmarku a koncert Báry Basikové

10. prosince 2018 v 18:22

V neděli 16. prosince se od 12 do 18 hodin koná na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla jubilejní desátý ročník Starobohnického vánočního těšení.

Tradiční vánoční Lemarket v Mánesu

10. prosince 2018 v 11:42

Vánoční Lemarket s vybranými lokálními značkami, službami i projekty. Těšit se můžete na více než 200 prodejců, mini hostinu, koncerty i workshopy.

Setkání před Betlémem v kostele sv. Ignáce

10. prosince 2018 v 10:17

V sobotu 15. prosince setkání s Víťou Marčíkem.

Advent v muzeu láká na zdobení perníčků, výtvarné dílničky i rozsvícení vánočního stromu

6. prosince 2018 v 07:42

Čekání na Vánoce si s dětmi můžete zpříjemnit při adventních dílnách v zemědělském muzeu.

UMtrh na náměstí Jana Palacha

6. prosince 2018 v 07:33

Umělecký trh – Umtrh na Palachově náměstí 8. a 9. prosince.

Adventní neděle na hřišti

6. prosince 2018 v 07:10

Druhé adventní setkání pořádané Prahou 15 bude s návštěvou Mikulášů. Vystoupí řada talentovaných dětí z mateřských a základních škol. Chybět nebude ani muzikálová revue nebo TOP mažoretky Praha.

Víkend: Dyzajn market Zima

5. prosince 2018 v 07:32

Dyzajn market, prodejní výstava autorské tvorby na náměstí Václava Havla a v přilehlé provozní budově Národního divadla v sobotu 8. prosince a v neděli 9. prosince.

Pro kočku: Antikvariát s vůní kávy

5. prosince 2018 v 07:26

Kočičí útulek Srdcem pro kočky a kočičí kavárna Kočkafé Freya zvou v sobotu 8. prosince na pohodové odpoledne Antikvariát pro kočku s vůní kávy, krásnými knihami a lákavými hand-made výrobky.

Sobota: Mikulášská nejen pro kočku

4. prosince 2018 ve 20:17

Umisťovací výstava opuštěných koček, které se budou snažit získat si místo ve vašem srdci a misku s pelíškem u vás doma se koná 8. prosince.

Další články
Nahoru