dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
31°C
pozítří
Sobota - zatazeno
27°C
Na výstavě koček v hotelu Diplomat se potkají ušlechtilá plemena i opuštěné kočičky
Z každého plemene si bude vybrána nejhezčí kočka. Foto: archiv

Na výstavě koček v hotelu Diplomat se potkají ušlechtilá plemena i opuštěné kočičky

V dejvickém hotelu Diplomat se o nadcházejícím víkendu koná mezinárodní propagační výstava koček Star Show Diplomat Praha 2017. Cílem výstavy je seznámení veřejnosti s plemeny koček a propagace chovu koček s průkazem původu. Budete mít možnost setkat se s ušlechtilými kočkami a jejich chovateli a dozvědět se mnoho zajímavého o chovu koček různých plemen. Po oba dny bude probíhat doprovodný program odborných přednášek pro veřejnost i chovatele.

„Akce samotná je ojedinělá svým konceptem. Nejde jen o to si zvířata prohlédnout, ale mnoho majitelů nechá návštěvníky, zvláště pak ty nejmenší, si kočky i pohladit,“ zve na výstavu pořadatel Vlastimil Jura, předseda ZO chovatelů koček Praha 8.

V rámci výstavy probíhají po oba dva dny veřejně přístupné přednášky od zkušených odborníků, na chovatelsky a veterinárně zajímavá témata.

„Snažíme se pomáhat také opuštěným kočičkám, proto je součástí akce i expozice kočiček hledajících nový domov z několika útulků z Prahy a celého Česka,“ dodává Jura.

vystava-diplomat-4941-nahled

Výstava je doplněna veletrhem potřeb pro kočky a jejich chovatele i doprovodným programem pro děti a mladé chovatele.

umist-vystava-1-nahled Protože se jedná o propagační výstavu, hlavní vítěz celé výstavy bude zvolen nikoliv mezinárodními posuzovateli, ale návštěvníky. Kočky budou v klecích seřazené dle plemen, takže uvidíte například 8 bengálských koček, 8 mainských mývalích koček, nebo 10 ragdollů z různých chovatelských stanic vedle sebe.

Z každého plemene si bude vybrána nejhezčí kočka a tyto finalistky se nakonec mezi sebou „poperou“ o první místo.

Star Show Diplomat Praha 2017, Mezinárodní propagační výstava koček, 11. – 12. února. V sobotu je otevřeno od 9:30 do 17, v neděli od 9:30 do 16 hodin.

Hotel Diplomat, Evropská 370/15, Praha 6 – Dejvice

 

 


Žluté lázně zvou na nedělní rodinný den plný zábavy a chuti

Dnes v 07:57

V areálu Žluté lázně v Podolí jsou prázdniny v plném proudu. Léto ve městě zpříjemní už tuto neděli 19. srpna rodinný den. Děti čeká Pirátská výprava Středozemím, rodiče ochutnávky středomořských specialit. Svoje brány otevře den plný zábavy a dobrého jídla...

Prozkoumejte v neděli okolí Anežského kláštera

Včera v 09:18

Neděle 19. srpna ve 13:30, 15, 17, 18:30 hodin. Multimediální divadelní procházka po stopách asanované chudinské čtvrti.

Posvícení v Úněticích

Včera v 07:33

Pivovar zve v sobotu a v neděli na posvícenskou zábavu – probíhají zde různé soutěže – soutěž o Nejlepší koláč, soutěž Silných paží…. Pravidelně je uvařen a v den Posvícení naražen Posvícenecký speciál. Vrcholem je taneční zábava v pivovarské stodole.

Malý Mikuláš se loučí s Prahou

14. srpna 2018 v 17:26

Villa Pellé otevírá poslední týden úspěšné výstavy francouzského ilustrátora a humoristy Jeana-Jacquse Sempého. Přijďte se rozloučit s Mikulášem a jeho kamarády, celá parta odjíždí z pražských prázdnin zpět do Paříže už příští týden. Poslední možnost navštívit výstavu máte tuto neděli, 19. srpna...

Parky, sady, zahrady – Ze Strahova na Malou Stranu

13. srpna 2018 ve 14:10

Během vycházky v sobotu 18. srpna si projdete některé zahrady Strahovského kláštera, připomenete si plastiku Panny Marie v Exilu a celou řadu osobností spojených s těmi to místy – např. Eliška Junková, Raoul Wallenberg, Nicolas Winton, dále domek, kde žil a pracoval Cyril Bouda, navštívíte...

Kryt na Folimance se otevře v sobotu 18. srpna

13. srpna 2018 v 08:31

Městská část Praha 2 zpřístupňuje kryt civilní ochrany Folimanka jako obvykle každý měsíc v sobotu od 9 do 15 hodin.

Zvětšenina v Letním kině

10. srpna 2018 v 07:40

Jedno z nejslavnějších děl světové kinematografie, Zvětšenina, v Letním kině v Riegrových sadech.

Anežka Live zve: Procházka po anežsko-haštalské čtvrti

10. srpna 2018 v 07:32

Prozkoumejte v neděli 12. srpna s Maxem Hutarem bývalou chudinskou čtvrt včetně její architektury, bývalých pohřebišť, vazeb na klášter a na literaturu Jaroslava Foglara, Karla Hynka Máchy, Gézy Včeličky a Františka Langera.

Na Prague Pride jede Oskar

10. srpna 2018 v 07:18

Bibliobus Oskar se zítra, 11 srpna, zúčastní Jarmarqu na Letenské pláni. Můžete se těšit na spoustu knih, filmů i audioknih, deskové hry, omalovánky a plackovač na výrobu vlastních placek, magnetek a zrcátek.

Sekáč a antikvariát u kočiček. Dobročinný blešák oblečení a knih

10. srpna 2018 v 07:13

Šaty, boty, knížky. Přijďte si dát od 10. do 12. srpna kávu, pomuchlat kočičky a odnést si nějaký ten hadřík, nebo něco ke čtení.

Vlasy na střeše Veletržáku

10. srpna 2018 v 07:09

Letní retrokino na střeše Veletržního paláce dnes ve 21 hodin. Vlasy, jeden z nejvýznamnějších muzikálů druhé poloviny 20. století. Výpravný film s choreografickými čísly, moderní hudbou a provokujícími texty, ale především svými přesahy za obvyklé hranice...

Další články
Nahoru