dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Na výstavě koček umožní chovatelé zvířata hladit
Návštěvníci se mohou těšit na desítky koček. Foto: archiv

Na výstavě koček umožní chovatelé zvířata hladit

V dejvickém hotelu Diplomat se o nadcházejícím víkendu uskuteční mezinárodní propagační výstava koček Star Show Diplomat Praha 2016. „Cílem naší výstavy je seznámení široké veřejnosti s plemeny koček a propagace chovu koček s průkazem původu. Budete mít možnost setkat se s ušlechtilými kočkami a jejich chovateli a dozvědět se mnoho zajímavého o chovu koček různých plemen. Po oba dny bude probíhat doprovodný program odborných přednášek pro veřejnost i chovatele,“ zve pořadatel výstavy Vlastimil Jura, předseda ZO chovatelů koček Praha 8.

Akce samotná je ojedinělá svým konceptem, který nebyl podle Jury v Praze ještě realizován. Nepůjde jen o to si zvířata prohlédnout, ale mnoho majitelů chce nechat návštěvníky, zvláště pak ty nejmenší, si kočky i pohladit.

V rámci výstavy probíhají po oba dva dny veřejně přístupné přednášky od zkušených odborníků, na chovatelsky a veterinárně zajímavá témata.

„Snažíme se pomáhat také opuštěným kočičkám, proto je součástí akce i expozice kočiček hledajících nový domov z několika útulků z Prahy a celého Česka. Výstava je doplněna neoficiálním veletrhem potřeb pro kočky a jejich chovatele i doprovodným programem pro děti a mladé chovatele,“ dodal Jura.

vystava-kocek-clanek-a-nahled Protože se jedná o propagační výstavu, hlavní vítěz celé výstavy bude zvolen nikoliv mezinárodními posuzovateli, ale návštěvníky. Kočky budou v klecích seřazené dle plemen, takže uvidíte třeba 10 ragdollů z různých chovatelských stanic vedle sebe, poté například 8 bengálských koček, 8 mainských mývalích koček….

Z každého plemene si bude vybrána nejhezčí kočka a tyto finalistky se nakonec mezi sebou „poperou“ o první místo.

Star Show Diplomat Praha 2016

Mezinárodní propagační výstava koček

23. až 24. ledna 2016

Hotel Diplomat, Evropská 370/15, Praha 6 – Dejvice

V sobotu otevřeno od 10 do 17, v neděli od 10 do 16 hodin.

Vstupné pro dospělé 100 korun, za děti se platí polovic. Rodinné vstupné 250 korun, invalidé nic neplatí.

Více informací o výstavě naleznete na stránkách výstavy:www.starshow.eu

vystava-kocek-diplomat-2016-nahled


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru