dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
13°C
Na Vyšehradském hřbitově uctili památku Jana Kubelíka
Za Prahu 2 se piety zúčastnil místostarosta pro kulturu Jaroslav Šolc (druhý zleva). Foto: P2

Na Vyšehradském hřbitově uctili památku Jana Kubelíka

Společnost Jana Kubelíka dnes uctila památku světoznámého houslového virtuose a skladatele Jana Kubelíka, od jehož narození uplynulo 5. července 140 let.

Pietního aktu se na Slavíně zúčastnili zástupci spolku v čele se senátorem Vladislavem Vilímcem a koncertním mistrem České filharmonie Miroslavem Vilímcem, za Prahu 2 se piety zúčastnil místostarosta pro kulturu Jaroslav Šolc.

S osobností Jana Kubelíka jsou spojena i jiná místa na Praze 2, resp. na Královských Vinohradech. Než nastoupil na konzervatoř, docházel v letech 1901 –1902 na reálnou měšťanku Na Smetance, v závěru života na Vinohradech i žil.


Další slevy pro živnostníky chystá Praha 1

Dnes v 18:07

Provozovny ze sítě občanské vybavenosti, kulturní zařízení anebo provozovny veřejného stravování budou z rozhodnutí radnice Prahy 1 zařazeny mezi subjekty, které od ní od listopadu na dobu 6 měsíců obdrží padesátiprocentní slevu na nájemném. Sleva se bude týkat provozoven v nebytových prostorech...

Praha 4 chce zlepšit park na Fidlovačce, oslovila veřejnost

Včera v 08:34

Park Na Fidlovačce je krajinářsky cennou, přesto poměrně málo využívanou parkovou plochou ve správě městské části Praha 4. To chce radnice změnit a vypsala anketu pro veřejnost.

V Livornské ulici musel být pokácen strom

24. října 2020 ve 21:32

Při opravách chodníku v Livornské ulici došlo k poškození stromu. Kořen stromu byl narušen, když bagr vyzvedával obrubník a ten musel být pokácen.

Trhy v Praze 13 i v listopadu

23. října 2020 v 15:30

Trhy, které probíhají každé pondělí od 8 do 18 hodin na Slunečním náměstí v Nových Butovicích, se blíží k zimní přestávce.

Praha 8 letos rozsvítí pět vánočních stromů

23. října 2020 v 09:04

Na slavnostní rozsvěcení vánočních stromů zve Praha 8 koncem listopadu. První ze stromků se rozsvítí na Karlínském náměstí 23. listopadu.

Praha 2 pokračuje v bezpečnostních opatřeních. Dočasně mění úřední hodiny

23. října 2020 v 08:23

Praha 2 upravila provoz i návštěvní hodiny úřadu pro veřejnost a zároveň zohlednila skutečnost, že na středu 28. října připadá státní svátek. Občanům tento den nově úředníci vynahradí o den později – ve čtvrtek 29. října, kdy budou jednotlivé agendy vyřizovat v celodenním režimu od 07:30 do...

Další články
Nahoru