dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - jasno
12°C
pozítří
Úterý - oblacno
12°C
Na výročí ČSR se chystá protest proti EU, do ulic vyrazí i monarchisté a svobodní
U sochy svatého Václava na Václavském náměstí začne akce organizovaná Stranou svobodných občanů. Foto: archiv

Na výročí ČSR se chystá protest proti EU, do ulic vyrazí i monarchisté a svobodní

Na výročí vzniku Československa se příští pátek chystá protest proti Evropské unii na pražském Václavském náměstí. Sejdou se i svobodní nebo monarchisté, kteří vzpomenou na Rakousko-Uhersko. Vyplývá to ze seznamu ohlášených shromáždění na webu pražského magistrátu. V pátek 28. října uplyne 98 let od vzniku Československa.

Květinou chtějí hlasovat pro odchod České republiky z Evropské unie účastníci shromáždění „Česko hlasuje pro czexit" plánovaného v poledne na Václavském náměstí. Kromě Prahy chtějí položením květin ukázat svůj názor i v jiných městech.

Dvě shromáždění měl oznámená i Domov s Blokem proti islámu. Na Albertově ani náměstí Míru se ale v pátek jejich příznivci nesejdou. Místa měli zabrané jen pro jistotu. „Už jsme informovali policii, že nic pořádat nebudeme. Chceme se soustředit na 17. listopadu," řekla ČTK za pořadatele Jana Volfová.

Výročí si připomene položením květin v 16:00 u sochy svatého Václava na Václavském náměstí také Strana svobodných občanů. Výročí zániku rakousko-uherské monarchie chtějí pochodem připomenout příznivci Koruny české. Plánují vyrazit ve 14:00 z Václavského náměstí ulicemi Na Příkopech, Celetnou na Staroměstské náměstí a přes Karlův most na náměstí Malostranské.


Další články
Nahoru