dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
30°C
pozítří
Neděle - skorojasno
28°C
Na výročí ČSR se chystá protest proti EU, do ulic vyrazí i monarchisté a svobodní
U sochy svatého Václava na Václavském náměstí začne akce organizovaná Stranou svobodných občanů. Foto: archiv

Na výročí ČSR se chystá protest proti EU, do ulic vyrazí i monarchisté a svobodní

Na výročí vzniku Československa se příští pátek chystá protest proti Evropské unii na pražském Václavském náměstí. Sejdou se i svobodní nebo monarchisté, kteří vzpomenou na Rakousko-Uhersko. Vyplývá to ze seznamu ohlášených shromáždění na webu pražského magistrátu. V pátek 28. října uplyne 98 let od vzniku Československa.

Květinou chtějí hlasovat pro odchod České republiky z Evropské unie účastníci shromáždění „Česko hlasuje pro czexit" plánovaného v poledne na Václavském náměstí. Kromě Prahy chtějí položením květin ukázat svůj názor i v jiných městech.

Dvě shromáždění měl oznámená i Domov s Blokem proti islámu. Na Albertově ani náměstí Míru se ale v pátek jejich příznivci nesejdou. Místa měli zabrané jen pro jistotu. „Už jsme informovali policii, že nic pořádat nebudeme. Chceme se soustředit na 17. listopadu," řekla ČTK za pořadatele Jana Volfová.

Výročí si připomene položením květin v 16:00 u sochy svatého Václava na Václavském náměstí také Strana svobodných občanů. Výročí zániku rakousko-uherské monarchie chtějí pochodem připomenout příznivci Koruny české. Plánují vyrazit ve 14:00 z Václavského náměstí ulicemi Na Příkopech, Celetnou na Staroměstské náměstí a přes Karlův most na náměstí Malostranské.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru