dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Na výlet do Posázaví a k rekonstrukci středověké bitvy odveze fanoušky páry Čtyřkolák
Parní lokomotiva Čtyřkolák. Foto: archiv ČD

Na výlet do Posázaví a k rekonstrukci středověké bitvy odveze fanoušky páry Čtyřkolák

Na trať legendárního „Posázavského Pacifiku“ vyrazí v sobotu 28. června vlak v čele s parní lokomotivou 434.2186 „Čtyřkolák“. Odjíždět bude z nádraží Praha-Braník a cestující se jím můžou vypravit na rekonstrukci Bitvy o brod u Zbořeného Kostelce, prohlídku Centra sklářského umění Huť František v Sázavě nebo návštěvu Sázavského kláštera.

Během letních prázdnin pojede parní vlak ještě třikrát, 5. července a 16. srpna do Kácova a 30. srpna do Postupic.

Parní vlak bude sestaven z historických vozů 2. a 3. třídy s dřevěnými lavicemi včetně vozu bufetového. Odjezd z Prahy-Braníka bude v 09:02, příjezd do Sázavy-Černých Bud je plánován na 12:19. Ve 14:15 se souprava vydá na krátkou vyhlídkovou jízdu do Ledečka. Odtud se bude vracet ve 14:51 a po hodinové přestávce v Sázavě-Černých Budech bude pokračovat zpět na pražské branické nádraží.

Zpáteční jízdenka z Prahy do Týnce nad Sázavou stojí 240 korun, do Sázavy pak 280 korun. Prodávat se budou i jízdenky pro kratší úseky a zlevněné jízdenky pro děti.

Vlak projede nejkrásnější trasu „Posázavského Pacifiku“ do Čerčan. Kromě překrásného okolí železniční tratě vybudované v kaňonu řeky Sázavy s několika tunely a kamennými viadukty mohou cestující z parního vlaku navštívit mnoho kulturních akcí a památek v Posázaví.

 V Týnci nad Sázavou lze zajít na starobylý hrad nebo nedalekou zříceninu hradu Zbořený Kostelec, kde se od sobotní 15. hodiny uskuteční ukázka středověké Bitvy o brod. Té se zúčastní 200 bojovníků a její atmosféru dokreslí pyrotechnické efekty.

Chybět nebude ani dobové tržiště s občerstvením a medovinou. Kdo nepojede do Týnce nad Sázavou, může navštívit Centrum sklářského umění Huť František v Sázavě, které nabídne cestujícím s jízdenkami na historický vlak snížené vstupné, nebo Sázavský klášter.

jizdni-rad-parni-vlak-ctyrkolak


Další články
Nahoru