dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Víkendové tipy

Na výlet do Mšena pojede parní vlak v čele s Bulíkem, začíná i sezóna cyklovlaku Kokořínsko

Tuto sobotu pojede parní vlak v čele s lokomotivou „Bulík“ z Prahy-Braníka přes Všetaty a Mělník do Mšena. Jeho součástí bude bufetový vůz i služební vůz pro přepravu jízdních kol. Ve stejný den zahájí provoz také sezónní cyklovlak „Kokořínsko" z Prahy-Vršovic do Mšena a zpět.

Parní vlak odjíždí z Prahy-Braníka v 7:59 a pojede přes stanice Praha-Vršovice, Praha hl.n., Neratovice a Všetaty do Mělníku. Po objetí soupravy parní lokomotivou bude vlak pokračovat malebným krajem Karla Hynka Máchy. Z vlaku bude možné vystoupit ve Lhotce, Kanině nebo v cílové stanici Mšeno.

Ve Lhotce se lze vydat na výlet k místnímu skalnímu obydlí, k přírodní památce Holý vrch nebo po červené turistické značce podél rybníka Lhotka a říčky Pšovka až k nejznámějšímu rybníku Harasov, nad nímž se tyčí pískovcové skály. Odtud je to už kousek na hrad Kokořín – dominantu tohoto kraje.

V cílové stanici Mšeno bude pro zájemce, kteří si zajistí rezervaci místa v předprodeji, přípraven historický autobus ŠL 11, který je proveze okružní jízdou přes Lobeč, Mšeno a Kokořínským dolem až na parkoviště pod hradem. Po 14. hodině se odtud vrátí do Lhotky u Mělníka, kde nastoupí do parního vlaku, který je zaveze zpět do Prahy.

V Lobči lze navštívit parostrojní pivovar, který je dnes technickou památkou. Zájemcům, kteří potvrdí rezervaci prohlídky pivovaru na e-mail lemberk@gr.cd.cz, poskytne správce pivovaru odbornou prohlídku (za poplatek dle ceníku). První prohlídky pro zhruba 30 osob začnou v 11:30 hod.

V pivovarské restauraci bude možné ochutnat čtyři druhy piva, případně studené občerstvení. V obci lze také navštívit muzeum Eduarda Štorcha s expozicí o historii mamutů. Ti, co pojedou dál autobusem, se mohou kochat pohledem na krajinu s řadou přírodních zajímavostí a skalních útvarů.

V soupravě zvláštního parního vlaku nebude chybět bufetový vůz, ve kterém se bude čepovat točené pivo Ferdinand a prodávat suvenýry s železniční tématikou, a také služební vůz pro přepravu jízdních kol.

parni-vlak

Předprodej jízdenek na parní vlak je možný na pražském Masarykově nádraží v mezinárodní pokladně a v osobní pokladně na nádraží Praha-Braník. Další podrobnosti lze získat na e-mailech lemberk@gr.cd.cz nebo pavlik@zap.cd.cz.

V sezóně na Kokořínsko také cyklovlakem

Současně každou sobotu od 30. dubna do 3. září a také 5. července bude možné poznávat krásu této krajiny díky motorovému cyklovlaku Kokořínsko (Sp 1938), který odjíždí z Prahy-Vršovic v 8:14. Bude zastavovat v Praze hl.n. (8:24), v Praze-Vysočanech (8:32), v Praze-Čakovicích (8:47) a pojede přes Neratovice, Všetaty a Mělník.

Odtud bude možné pokračovat do Lhotky u Mělníka (9:47), zastávky Nebužely a Kanina až do stanice Mšeno (10:09). Zpět do Prahy odtud pojede cyklovlak v 17:15, do Prahy hl.n. přijede v 19:04 a do Prahy-Vršovic v 19:11. Souprava vlaku bude sestavena z motorového vozu řady 854 a dvou přípojných vozů Bdtn upravených pro přepravu jízdních kol. V tomto vlaku bude platit běžný tarif Českých drah.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru