Dnes Neděle - skorojasno 16°C
Zítra Pondělí - oblacno 15°C
Neděle 2. 10. 2022
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské krimi

Na vyhrazeném místě se neparkuje. Ani když je kamaráda

Muž v pondělí odpoledne zaparkoval na místě vyhrazeném pro osobu s tělesným postižením a vozidlo s konkrétní poznávací značkou. Nesedělo ani jedno. Po uplynutí zákonem stanovených tří minut přivolal strážník odtahový vůz.

V tu chvíli se na místo dostavil řidič s vysvětlením, že vyhrazené místo má jeho kamarád, který ho delší dobu nepoužívá. Poté, co mu strážník připomněl, že ani uživatel vyhrazeného parkoviště není oprávněn rozhodovat, kdo na místě bude parkovat, protože je vyhrazené pouze pro konkrétní vozidlo, začal muž tvrdit, že dopravní značení je umístěno protizákonně a je tedy neplatné.

Strážník mu poradil, aby vznesl podnět na příslušný odbor dopravy, který je kompetentní k projednání této záležitosti. Během řešení přestupku byl muž několikrát vyzván k prokázání totožnosti, což ignoroval a nakonec prohlásil, že svou totožnost prokáže jen inspekci nebo jinému strážníkovi a žádal jeho přivolání.

Protože začal z místa odcházet a odmítal strážníka následovat na služebnu státní policie, přišly na řadu donucovací prostředky a skončil v poutech. Ta byla sejmuta poté, kdy přestal klást aktivní odpor a z jeho oblečení vypadl občanský průkaz. Přestupkové chování 53letého muže bude oznámeno správnímu orgánu.
Autor: TZ, red

Zatínal pěsti a vyzýval strážníky k boji

30. září 2022 v 10:56

Dvojici opilých mužů, která poškozovala zaparkovaná auta, řešili strážníci z Prahy 1 v Myslíkově ulici. Během zjišťování rozsahu způsobené škody začal jeden z mužů hlídku slovně napadat a svou agresivitu stupňoval bez ohledu na opakované výzvy k uklidnění.

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Další články
Nahoru