dnes
Čtvrtek - jasno
14°C
zítra
Pátek - zatazeno
18°C
pozítří
Sobota - skorojasno
19°C
Na výboru pro evropské záležitosti podpořil jeho předseda Jiří Pospíšil navýšení dotací do škol
Pražský zastupitel, předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil. Foto: archiv TOP 09

Na výboru pro evropské záležitosti podpořil jeho předseda Jiří Pospíšil navýšení dotací do škol

Předseda Výboru pro evropské záležitosti Zastupitelstva hlavního města Prahy Jiří Pospíšil (TOP 09 / Spojené síly pro Prahu) na jednání výboru inicioval podporu opatření, s cílem zajištění lepšího čerpání dotací z Operačního programu Praha – pól růstu v oblasti. Mimo jiné je v současné době vyjednáván přesun finančních prostředků do oblasti školství o objemu až 300 milionů korun.

„Nechybělo mnoho, aby Operační program na konci roku 2018 dostal korekci za pomalé čerpání. Díky velkému nasazení v závěru roku se však podařilo všem závazkům dostát. Další průběh čerpání jsem nechtěl nechat náhodě, a proto jsem požádal o přípravu opatření za účelem zlepšení čerpání a podpory oblastí, které potřebují peníze nejvíce,“ řekl předseda výboru Jiří Pospíšil.

Praha aktuálně diskutuje výše uvedená opatření jak s Evropskou komisí, tak i s Ministerstvem pro místní rozvoj. Cílem je dosáhnout lepších výsledků, optimalizovat nastavení operačního programu, a hlavně podpořit skutečně potřebné investice na území metropole.

„V současnosti dochází k výměně málo početných ročníků z let 1997–2003 za populačně silnější ročníky 2004–2010. Očekáváme tedy velký nárůst nákladů na školství. Aby toto navyšování nemělo vliv na úroveň školství, a naopak došlo k dalšímu rozvoji a zkvalitnění vzdělávání chceme navýšit finanční prostředky, které půjdou do pražských škol,“ dodal Jiří Pospíšil s odkazem na materiál, který byl předložen na jednání výboru.

V Praze bude v časovém horizontu do roku 2020 stagnovat či mírně klesat počet žáků v mateřských školách, a naopak bude růst počet žáků v základních školách.


Pražské hnutí ANO chce na zastupitelstvu řešit dopravu, má připraveno deset otázek

Dnes v 10:03

Hnutí ANO dnes ráno na tiskové konferenci představilo 10 otázek týkajících se dopravy, na které se bude během jednání zastupitelstva ptát magistrátní koalice.

Pražská ODS navrhne vyvěšení izraelské vlajky

Dnes v 09:55

Magistrát nedávno vyvěsil vlajku Tibetu a také NATO. Vedení Prahy zároveň rozhodlo, že na budovách magistrátu bude od 5. do 12. srpna i takzvaná duhová vlajka v rámci festivalu Prague Pride. V květnu při mezinárodním dni rodiny a v lednu při světovém dni manželství magistrát rovněž vyvěsí vlajky,...

Praha 5 zve na třetí zasedání Zastupitelstva městské části

Včera v 17:52

Zasedání se bude konat v úterý 26. března od 9 hodin v 6. patře budovy Štefánikova 13–15, v zasedací místnosti ZMČ.

Bývalého starostu Lomeckého v zastupitelstvu Prahy 1 nahradil Kračman

Včera ve 14:18

Bývalého starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého (dříve TOP 09), který v politice skončil, nahradil v zastupitelstvu městské části bývalý radní pro kulturu a právník Filip Kračman (TOP 09), uvedla ČTK. Na svém posledním jednání to schválili radní městské části, kteří zároveň vzali na vědomí Lomeckého...

Zítra: Praha 11 zve na první jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11

19. března 2019 v 07:01

První jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11 je veřejné a koná se ve středu 20. března od 17 hodin v zasedací místnosti C Úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, 149 00 Praha – Háje.

Pražští lidovci mají nové vedení, předsedou byl zvolen Vít Šolle

17. března 2019 ve 20:33

Na sobotní volební Pražské městské konferenci KDU-ČSL došlo k výrazné obměně vedení. Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle.

Další články
Nahoru