dnes
Neděle - polojasno
21°C
zítra
Pondělí - polojasno
21°C
pozítří
Úterý - polojasno
24°C
Na výboru pro evropské záležitosti podpořil jeho předseda Jiří Pospíšil navýšení dotací do škol
Pražský zastupitel, předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil. Foto: archiv TOP 09

Na výboru pro evropské záležitosti podpořil jeho předseda Jiří Pospíšil navýšení dotací do škol

Předseda Výboru pro evropské záležitosti Zastupitelstva hlavního města Prahy Jiří Pospíšil (TOP 09 / Spojené síly pro Prahu) na jednání výboru inicioval podporu opatření, s cílem zajištění lepšího čerpání dotací z Operačního programu Praha – pól růstu v oblasti. Mimo jiné je v současné době vyjednáván přesun finančních prostředků do oblasti školství o objemu až 300 milionů korun.

„Nechybělo mnoho, aby Operační program na konci roku 2018 dostal korekci za pomalé čerpání. Díky velkému nasazení v závěru roku se však podařilo všem závazkům dostát. Další průběh čerpání jsem nechtěl nechat náhodě, a proto jsem požádal o přípravu opatření za účelem zlepšení čerpání a podpory oblastí, které potřebují peníze nejvíce,“ řekl předseda výboru Jiří Pospíšil.

Praha aktuálně diskutuje výše uvedená opatření jak s Evropskou komisí, tak i s Ministerstvem pro místní rozvoj. Cílem je dosáhnout lepších výsledků, optimalizovat nastavení operačního programu, a hlavně podpořit skutečně potřebné investice na území metropole.

„V současnosti dochází k výměně málo početných ročníků z let 1997–2003 za populačně silnější ročníky 2004–2010. Očekáváme tedy velký nárůst nákladů na školství. Aby toto navyšování nemělo vliv na úroveň školství, a naopak došlo k dalšímu rozvoji a zkvalitnění vzdělávání chceme navýšit finanční prostředky, které půjdou do pražských škol,“ dodal Jiří Pospíšil s odkazem na materiál, který byl předložen na jednání výboru.

V Praze bude v časovém horizontu do roku 2020 stagnovat či mírně klesat počet žáků v mateřských školách, a naopak bude růst počet žáků v základních školách.


Veřejné jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11

9. července 2020 v 09:31

V Praze 11 proběhne v úterý 14. července 15. mimořádné jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11.

Městské části se zapojují do aplikace CityVizor, nyní o tom rozhodla i Praha 8

6. července 2020 v 07:48

Od loňského prosince se do aplikace CityVizor zapojilo sedm městských částí. Další, které projevily zájem, se nachází v přípravné či testovací fázi projektu. Všechny pražské městské části mají možnost zapojit se do aplikace, přičemž technickou podporu jim poskytuje městská společnost...

Senioři vs. koronavirus – lze je lépe ochránit? Pracovní skupina přichází s návrhy opatření

5. července 2020 v 17:11

Jak ochránit seniory v mimořádných situacích? V reakci na pandemii koronaviru přichází s návrhy opatření pracovní skupina zákonodárců a odborné veřejnosti k problematice zneužívání seniorů. Doporučení, včetně těch legislativních, vychází z praktických zkušeností pobytových zařízení, neziskového...

Starosta Řeporyjí Novotný čelí obvinění

5. července 2020 v 09:12

Policie obvinila starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) z výtržnictví a podněcování k trestnému činu vůči někdejšímu policejnímu prezidentovi Stanislavu Novotnému.

Další články
Nahoru