dnes
Úterý - mlha
15°C
zítra
Středa - zatazeno
16°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
15°C
Na výboru pro evropské záležitosti podpořil jeho předseda Jiří Pospíšil navýšení dotací do škol
Pražský zastupitel, předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil. Foto: archiv TOP 09

Na výboru pro evropské záležitosti podpořil jeho předseda Jiří Pospíšil navýšení dotací do škol

Předseda Výboru pro evropské záležitosti Zastupitelstva hlavního města Prahy Jiří Pospíšil (TOP 09 / Spojené síly pro Prahu) na jednání výboru inicioval podporu opatření, s cílem zajištění lepšího čerpání dotací z Operačního programu Praha – pól růstu v oblasti. Mimo jiné je v současné době vyjednáván přesun finančních prostředků do oblasti školství o objemu až 300 milionů korun.

„Nechybělo mnoho, aby Operační program na konci roku 2018 dostal korekci za pomalé čerpání. Díky velkému nasazení v závěru roku se však podařilo všem závazkům dostát. Další průběh čerpání jsem nechtěl nechat náhodě, a proto jsem požádal o přípravu opatření za účelem zlepšení čerpání a podpory oblastí, které potřebují peníze nejvíce,“ řekl předseda výboru Jiří Pospíšil.

Praha aktuálně diskutuje výše uvedená opatření jak s Evropskou komisí, tak i s Ministerstvem pro místní rozvoj. Cílem je dosáhnout lepších výsledků, optimalizovat nastavení operačního programu, a hlavně podpořit skutečně potřebné investice na území metropole.

„V současnosti dochází k výměně málo početných ročníků z let 1997–2003 za populačně silnější ročníky 2004–2010. Očekáváme tedy velký nárůst nákladů na školství. Aby toto navyšování nemělo vliv na úroveň školství, a naopak došlo k dalšímu rozvoji a zkvalitnění vzdělávání chceme navýšit finanční prostředky, které půjdou do pražských škol,“ dodal Jiří Pospíšil s odkazem na materiál, který byl předložen na jednání výboru.

V Praze bude v časovém horizontu do roku 2020 stagnovat či mírně klesat počet žáků v mateřských školách, a naopak bude růst počet žáků v základních školách.


Praha 11: Jednání komisí Rady budou veřejná

20. října 2019 ve 20:48

Rada městské části Prahy 11 schválila změnu jednacího řádu komisí. Nově budou otevřeny pro veřejnost.

Praha 10: Policisté a hasiči dostanou nové vybavení, strážníci peníze na motivační odměny

28. září 2019 v 19:59

Záchranářská obuv, balistické vesty i motivační odměny. Zastupitelstvo Prahy 10 tento týden schválilo nákup vybavení pro policisty a hasiče v celkové výši 600 tisíc korun. Na motivační odměny je určena částka 400 tisíc.

Další články
Nahoru